Posuvně zdvižné dveře

Čerstvý vzduch, sluneční paprsky na vlastní kůži, volnost, pohled na krásy okolí kdykoli se vám zamane… Tento krok si na sto procent vychutnávají majitelé novostavby domu, jehož součástí je i interiérový bazén. Ten je se sousedící zahradou s terasou aktivně propojen posuvně zdvižnými dveřmi s pevnými fixními dílci, dodávanými společností DAFE – PLAST.

Atypicky velká dveřní křídla na malých, ale silných kolečkách nejenže oslňují francouzským šarmem, ale mají také vynikající tepelněizolační vlastnosti, které vyhovují i podmínkám stanoveným pro nízkoenergetické a pasivní domy.

Kvalitní profilový systém

Aby také ne! Za vše zodpovídá kvalitní profilový systém SCHÜCO ASS70HI a zasklení izolačním bezpečnostním dvojsklem. Pákový posuvný systém umožňuje tichý a snadný přístup na balkón, terasu či zimní zahradu. Posuvné dveře se otvírají v jedné rovině, odpadají dveřní křídla otevírající se do vnějšího či vnitřního prostoru. Tím získáte větší prostor pro využití stávajícího prostoru.

Použité barevné ladění do matné černé podtrhuje výjimečnost TOP hliníkového profilu v moderní stavbě.

Troufnete si na tři sta kilo?

I když dveřní posuvně zdvižné křídlo váží až 300 kg, bez problémů s ním může pohnout i pětileté dítě. Celé se totiž samo a lehce nadzvedne na lyžině na vodítku nad svoji kolejnici, která je bezbariérově uložena v rovině podlahy. Ta je součástí hliníkového prahu a na ložiskách opět velice lehce ovladatelným pohybem popojíždí směrem za pevně zasklenou část. Náš produkt navíc počítá i se setrvačností a měkkými dorazy při zavírání,” uvádí Ing. Miroslav Culka, obchodní ředitel firmy DAFE – PLAST, která toto okno dodávala.

Další výhodou těchto dveří je, že pomocí kliky můžete křídlo zaaretovat v jakékoli poloze, takže pokud chcete pouze větrat, můžete otevřít skulinu jen 20 cm. Otevírání a zavírání posuvně zdvižných dveří lze díky dálkovému elektronickému ovládání zvládnout i z pohovky.

Nechte se inspirovat a načerpejte potřebné informace k posuvně-zdvižným dveřím u kvalitního dodavatele a budete 100 % IN!

Autor: Martina Brnická
Foto: Archiv firmy