Nové fólie skai s technologií cool colors jsou považovány za skutečnou revoluci. Závod ve Weissbachu se díky nim stal průkopníkem v oblasti účinného snižování pohlcování tepla profilem.

Potahování povrchových ploch v exteriérech fóliemi skai – Design Meets Function

V obci Weissbach, oblasti Hohenlohe nedaleko Stuttgartu, se nachází výrobní závod společnosti Continental (dříve Konrad Hornschuch AG), jenž produkuje výrobky špičkové kvality pro potahování okenních profilů, vchodových dveří, garážových vrat a fasádních prvků. Atraktivní design umně propojuje s maximální funkčností a je nositelem inovativní technologie cool colors a cool colors plus.

Integrací K.Hornschuch AG pod střechu Continentalu, jednoho z vůdčích celosvětových technologických koncernů, se otevírají nové možnosti pro další vývoj technologických zdokonalení.

Cit pro trend

Kvalita a funkčnost produktů je ze strany koncových uživatelů předpokládána automaticky. Proto se společnost Continental vedle technických inovací zaměřuje rovněž na atraktivní design. V této oblasti se podařilo již v minulosti přinést na trh s exteriérovými fóliemi nové impulsy a vytvořit nové trendy.

Již v r. 2006 firma zabodovala svou nově představenou sérií dezénů „life-like“, které díky svému speciálnímu pórovitému efektu získaly hedvábně matný lesk broušeného dřeva. Jemná a členitá struktura zde dokonale ladí s designem. Sérií „life-like“ se podařilo docílit mimořádně přirozeného vzhledu dřeva.

V posledních letech se u realizací oken a dveří těší velké oblibě odstíny šedé barvy, zejména antracitově šedé. Společnost Continental nabízí velký výběr módních odstínů šedé. Od jemné pískové struktury, přes klasickou strukturu dřeva až po matné povrchy jednobarevných odstínů jsou k dispozici téměř neomezené možnosti, jak zvelebit svůj dům.

Velké oblibě se těší zejména odstíny šedé barvy.

S produktem skai Alux vyvinula společnost Continental další moderní design, který v tomto trendu pokračuje. Zde jsou použity speciální efektní pigmenty, které v kombinaci se strukturou vytvářejí vzhled práškově lakovaného hliníku včetně třpytivého efektu. Rovněž na dotyk tento povrch odpovídá svému vzhledu.

Okenní profily potažené fólií se prosazují stále ve větší míře již několik let. Svět se stává stále barevnějším. Continental disponuje skladem s téměř 100 dezény fólií v jednobarevném provedení či dřevodekorech, které jsou k dodání do několika dnů.

Pro fóliové kašírování stavebních prvků, jako jsou okna, dveře, garážová vrata a fasádní prvky, nabízí Continental rozsáhlou škálu barev a dekorů, které splní jakékoliv přání.

Skai cool colors – stavební prvky v nejvyšší kvalitě

Také po technické stránce společnost Continental nastavuje novou laťku. Když v r. 2006 představila své nové fólie skai s technologií cool colors, došlo ke skutečné revoluci. Závod ve Weissbachu se stal průkopníkem v oblasti účinného snižování pohlcování tepla profilem. Tato inovace zajišťuje, že se okno při silném slunečním záření zahřívá výrazně méně. Cool colors je dnes v oboru již zavedený pojem, princip se v průběhu let osvědčil a stal se novým standardem. V současnosti je každá nová fólie vyvinutá ve Weissbachu vybavena technologií cool colors.

Zavedením inovativní technologie cool colors se společnost Continental stala průkopníkem ve snižování pohlcování tepla profilem.

Na základě úspěchu cool colors byla technologie dále zdokonalena a vznikla prémiová řada 3-vrstvé fólie cool colors plus, jež z hlediska pohlcování tepla vykazuje ještě lepší výsledky. Zejména na tmavých profilech v extrémních klimatických oblastech jako jsou Indie, Jižní Amerika nebo jih USA nalézá tato nadstavba stále větší uplatnění. Všechna dosud provedená teplotní měření vykazují nejlepší výsledek na trhu.

Vynikající kvalita exteriérových fólií skai je zvláště patrná v dlouhodobých testech, které se provádějí na různých místech po celém světě, a to jak ve venkovním prostředí, tak v simulovaném prostředí pomocí speciálních přístrojů pro měření povětrnosti Xenon. Ani po 25.000 hodinách fólie nevykazují žádné kvalitativní změny, stabilita vůči povětrnostním vlivům ve střední Evropě odpovídá přibližně období 30 let. Produkt je prověřený časem a je bezpečný. Díky tomu je možná celosvětová záruka až 10 let.

Kvalita exteriérových fólií skai je ověřena v testech prováděných na různých místech po celém světě i v simulovaném prostředí. Na produkt je proto poskytována záruka až 10 let.

A budoucnost? I pod vlajkou Continentalu bude funkčnost spolu s designem naší prioritou pro co nejlepší užitek zákazníka.

Související články

Autor: kolektiv autorů
Foto: archiv firmy