Dům číslo 7 na náměstí Republiky, kde se Prague Design Week uskuteční
Přidat na Seznam.cz Přidat na Google News

Prague Design Week se odkládá

Sedmý ročník tradiční přehlídky designu a umění Prague Design Week měl vypuknout 1. dubna 2020. Z pochopitelných důvodů byl odložen, prozatím na neurčito, ale pořadatelé slibují, že se uskuteční v nejbližším možném termínu. Místo i program zůstávají zachovány – tedy dvě patra historického domu číslo 7 na náměstí Republiky v Praze.

Letošní ročník se odehraje ve znamení udržitelnosti a svou tvorbu i kreativní proces výroby zde bude prezentovat 77 vystavovatelů z tuzemska i zahraničí. Fanoušci designu se opět mohou těšit na již tradiční přednášky a workshopy či promítání v Design Kině. Na expozici, která letos hojně podporuje „zelená“ a udržitelná témata, bude vystavované produkty možné i zakoupit.

Mezi největší lákadla patří podle organizátora festivalu Ondřeje Krynka například budky na cigaretové špačky od Petra Kukly, který si klade za cíl vyčistit města i dětská hřiště od cigaretových nedopalků, či jeho mobilní kurníky pro slepice.

Budky na cigaretové špačky, autor Petr Kukla

Mezi dalšími vystavovateli se představí třeba Tkalcovna Kubák se zaměřením na bytový textil ze 100% přírodních materiálů či dílna Kovaný Petr. Módní nadšence potěší portfolio návrhářky Darii Torf, jo.bag, či Patrick Poppet.

Kromě samotné přehlídky bude návštěvníky v historických prostorách budovy na náměstí Republiky čekat i kavárna s výtečným občerstvením a doprovodný program po celou dobu trvání přehlídky.

Kompletní seznam vystavovatelů a doprovodných akcí je postupně zveřejňován na webových stránkách přehlídky.

Mobilní kurník pro slepice, autor Petr Kukla
Autor: Mirka Vernerová
Foto: archiv PDW