Nový trend - praktický nábytek do jídelen a školních zařízení

Firma ESO R-Market spol. s r.o. sídlí v Hulíně a zabývá se výrobou nábytku. Hlavním cílem je orientace na dodávky veškerého sortimentu nábytku do škol a jiných školských zařízení. Tento druh nábytku se začal ve společnosti ESO R-Market vyrábět v roce 1993 a postupně docházelo k realizaci řady zakázek většího objemu.

Uvedeným nábytkem jsou vybaveny především školy v regionu působení firmy - v Kroměříži, Otrokovicích, ve Zlíně. Nelze opomenout ani kompletní dodávku interiéru VUT v Brně, vybavení Gymnázia v Bystřici nad Perštejnem a v Orlové. Dále je firma ESO R-Market dodavatelem nábytku pro Ostravskou univerzitu.

Nabídku sortimentu představují především školní židle a lavice, v provedení trubkové, plochoválové, výškově stavitelné, s pultíkem. Součástí jsou i jednotlivé skříňky do učeben a do šaten, vyrobené z laminované desky s omyvatelným povrchem odolným proti mechanickému poškození. Skříňky mohou být na soklu nebo na kovových podnožích opatřených roštem, v jakémkoliv barevném provedení a v rozměrech dle potřeb zákazníka.

Další zajímavou oblastí působení firmy je vybavování poslucháren a jídelen. Kromě klasických jídelních stolů se firma zaměřila na výrobu jídelních setů. Pláty stolů tvoří laminované desky, hrany jsou opatřeny ABS hranou odolnou proti oděru a poškození. Plát stolu je omyvatelný, design lze zajistit dle přání zákazníka v různých barevných kombinacích a různých rozměrech. Sedáky mohou být překližkové nebo plastové, jsou omyvatelné a mají vysokou pevnost. Sety jsou opatřeny sedákem pevným, otočným nebo odsuvným. Firma zajišťuje dodávku sedáků vcelku nebo dělených - zvlášť opěrák a zvlášť sedadlo. Jelikož společnost ESO R-Market vyrábí sedáky 2, 4, 6 a 8 místné, zajišťuje tím efektivní využití prostoru a co nejvyšší kapacitu míst v jídelně. Pláty stolů mohou mít různé tvary, přes klasický tvar čtverce nebo obdélníku až ke stolu kulatého či zcela atypické hotvaru. Hlavní předností jídelních setů je bezhlučný provoz, odpadá jakékoliv přenášení židlí a v neposlední řadě i nehygienické ukládání židlí na pláty stolů. Navíc se prostor jídelny velice snadno uklízí.

Výrobu nábytku zajišťuje firma ESO R-Market ve vlastní stolárně; montáž, záruční a pozáruční servis provádějí vlastní pracovníci firmy; doprava je realizována vlastní autodopravou.

Hlavní předností firmy ESO R-Market spol. s r.o. je to, že jako jedna z prvních firem začala vyrábět školní nábytek, který je barevně laděn do pestrých kombinací a vytváří ve školách atmosféru veselého pojetí školního života.

Hlavní důraz je kladen na využití zkušeností ze spolupráce s Ministerstvem školství, především v oblasti minimalizace škodlivin a vylučování formaldehydu z materiálů, které se na výrobu školního nábytku používají.

Společnost ESO R-Market může na zakázku vyrobit jakýkoliv druh atypického nábytku pro vybavení kanceláří, sboroven a ostatních interiérů. Po zaměření půdorysu je firma schopna vlastním počítačovým programem zajistit i grafický návrh vybavení interiéru.

V budově R-Marketu může zákazník shlédnout nejenom nábytek vyrobený v Hulíně, ale i zařízení interiéru dovážené z Itálie, SRN, Polska a Rakouska.

Autor: JUDr. Jiří Rozsypal
Foto: Archiv firmy