Přidat na Seznam.cz Přidat na Google News

Předpremiéra veletrhů FENSTERBAU FRONTALE 2016 a HOLZ-HANDWERK 2016

Dne 20. ledna 2016 proběhla v Kongresovém centru Norimberg – východ, které je součástí Výstaviště Norimberg, „předpremiéra” letošních veletrhů FENSTERBAU FRONTALE a HOLZ-HANDWERK pro novináře za účasti 38 evropských novinářů a celkem 49 vystavovatelů. Tento časopis zde zastupoval Honza Hejhálek. Oba veletrhy proběhnou naostro od středy 16. do soboty 19. března 2016.

V Německu se podobné veletržní předpremiéry konají stále častěji, průkopníkem takových akcí byly ostatně německé (mnichovské) veletrhy bauma a BAU či pařížský INTERMAT. V České republice se do podobné akce zatím nikdo nepustil. Smyslem těchto setkání je ještě před veletrhem navázat kontakt mezi vystavovateli a novináři, ukázat, jaké novinky a zajímavosti budou k vidění na vlastním veletrhu a konečně také pozvat prostřednictvím stavebních periodik návštěvníky z různých zemí se zájmem o stavebnictví na ostrý veletrh, speciálně pak na expozice firem, které vystupovaly už v předpremiéře.

Profil veletrhu FENSTERBAU FRONTALE 2016

Na tomto veletrhu, který proběhne od středy 16. do soboty 19. března 2016, se mohou architekti, tesaři, zhotovitelé oken a fasád a maloobchodníci dozvědět všechno o posledních světových novinkách v oblasti oken, dveří a fasád. Tato přehlídka je však velmi atraktivní i pro neodborníka či laika, neboť mu umožní udělat si velmi dobrý obrázek, jak vypadá světová špička v tomto oboru. Pro návštěvníka přicházejícího z českého prostředí, kde přivolaný odborník často navrhuje zákazníkům stará řešení, která pak provádí postaru a špatně, může být veletrh místem, které mu opravdu otevře oči.

Český zákazník může i v sortimentu oken, dveří, žaluzií a dalších „fasádních” prvků mít špičkovou světovou kvalitu. Musí ji však znát, aby si o ni mohl říct. Veletrh FENSTERBAU FRONTALE 2016 je příležitostí, jak ji poznat.

V překrásném areálu norimberského výstavního a veletržního centra budou k vidění a často i k ohmatání nejnovější okenní profily a profilové systémy, sklo určené k architektonickým účelům, technologie bezpečné, pevné a trvanlivé montáže, dále strojní vybavení pro výrobu oken a mnoho dalšího od více než 800 vystavovatelů z celého světa.

Veletrh FENSTERBAU FRONTALE se koná každý sudý rok a ukazuje nejčerstvější světové inovace v oblasti oken, dveří a fasád. V roce 2014 ho navštívilo 108 000 návštěvníků, kteří si prohlédli expozice od 1 319 vystavovatelů. Tradičně, tedy i letos, se koná společně s dřevařským veletrhem HOLZ-HANDWERK, který působivě doplňuje a zvýrazňuje nabídku sektoru oken, dveří a fasád o společnou podstatu, tzn. dřevo a technologie jeho zpracování.

Vedle již zmíněných témat veletrhu FENSTERBAU FRONTALE 2016 bude v samotném popředí energetická účinnost, tzv. udržitelnost, kvalita a bezpečnost, které jsou klíčovou hnací silou všech inovací oken, dveří a fasádních konstrukcí. Letos se speciální pozornost zaměří také na prevenci proti vloupání, bezpečné užívání, bezpečnost dětí, ochranu před požárem a pohodlí.

Svět oken má obrovskou dynamiku

Okna, balkonové a fasádní dveře, venkovní žaluzie, rolety a jiné stínicí předměty, slunolamy atp. jakož i fasádní prvky včetně fasádních materiálů a jejich barev zažívají nyní obrovský rozvoj. Týká se to jak vynalézání nových řešení, tak konstrukčních nebo materiálových zlepšování již zažitých výrobků.

Je to dáno tím, že dnes je už prakticky běžný součinitel prostupu tepla obvodovou stěnou na úrovni U << 0,2 W (m2K), zatímco kvalitní okna s trojskly jsou cca 3× horší s UW = 0,6 W/(m2K) a okna s dvojskly dokonce 6× horší s UW = 1,2 W/(m2K). Navíc jsou okna intenzivněji zatěžována tepelným zářením, ať už teplým slunečním ve dne, nebo naopak velmi studeným zářením noční jasné oblohy. Tyto skutečnosti, aniž by s nimi počítaly a pracovaly stavební výpočty, podstatně ovlivňují pobytový pocit i energetickou spotřebu domu.

Přijeďte se na veletrh FENSTERBAU FRONTALE 2016 podívat, jak uvedené problémy řeší svět anebo Německo.

Vystavovatelé z České republiky

Je jich celkem 14, z toho 8 firem bude vystavovat na veletrhu FENSTERBAU FRONTALE a 6 firem na veletrhu HOLZ-HANDWERK. Jde o tyto firmy:

FENSTERBAU FRONTALE

 • ERBI systems s.r.o. (hala 2, stánek 2-225)
 • ISOTRA a.s. (hala 4A, stánek 4A-325)
 • PF Postforming s.r.o. (hala 7A, stánek 7A-122)
 • ROSTEX Vyškov, s.r.o. (hala 2, stánek 2-501)
 • SERVIS CLIMAX a.s. (hala 4A, stánek 4A-305)
 • STÍN KOVO s.r.o. (hala 7, stánek 7-425)
 • TOKOZ a.s. (hala 2, stánek 2-516)
 • VP trend s.r.o. (hala 7, stánek 7-607)

HOLZ-HANDWERK

 • BSL Window and Door Accessories EU s.r.o. (hala 8, stánek 8-128)
 • DYAS EU, a.s. (hala 11.1, stánek 11.1-190)
 • Houfek a.s. (hala 12.0, stánek 12.0-1003)
 • NAREX BYSTRICE s.r.o. (hala 12.0, stánek 12.0-605)
 • SOUKUP s.r.o. (hala 11.0, stánek 11.0-314)
 • Störi Mantel, s.r.o. (hala 12.0, stánek 12.0-830)
Autor: RNDr. Jiří Hejhálek
Foto: viz popisek