Prefabrikované prvky MABA

Prefabrikované prvky MABA Prefa vytvářejí ucelené systémy nosných a doplňkových prvků ve vysoké variabilitě dílců a možnosti volby rozměru podle individuální dispozice projektu, a proto nacházejí rozsáhlé využití v bytové, průmyslové i komerční výstavbě.

Jednotlivé dílce mají vysokou rozměrovou přesnost, velmi hladký povrch, tvarovou stabilitu a únosnost. Promyšlená konstrukce umožňuje mimořádně rychlou výstavbu v průběhu celého roku, protože montáž probíhá velmi rychle a klade minimální nároky na tesařské, betonářské i železářské práce.

Součástí výrobního programu jsou i produkty vyráběné na speciální přání zákazníka. Mezi klíčové produkty pro dopravní stavitelství patří betonová svodidla pro dopravní zabezpečení Delta Bloc a betonové vodící stěny City Bloc.

Poraďte se s odborníky

MABA Prefa disponuje týmem zkušených projektantů a dalších odborníků, kteří jsou schopni pro zákazníka zpracovat nejen různá koncepční řešení, statické výpočty a výkresovou nebo výrobní dokumentaci, ale hlavně společně řešit zadání s ohledem na rychlost a úsporu finančních nákladů ve výstavbě kompletních stavebních celků ať jde o výrobní, skladové, prodejní či sportovní haly anebo o technologická řešení při realizaci inženýrských sítí či spodních staveb (kolektory) anebo o realizaci rodinných domů či bytových a administrativních objektů.

Výroba veškerých prvků je dozorována LGA Norimberk, BPS Linz a TZÚS Praha. Od roku 2002 je zaveden certifikát ISO 9001.

Významné realizace

Z komponentů MABA Prefa byly realizovány stavby jako D1 u Vyškova, silnice 1. třídy u Písku, stropní systémy Galerie Butovice, Diamont Point a Obchodní centrum Chodov v Praze, dopravně-obchodní centrum Mercury České Budějovice, jachetní přístav Marina Lipno n/Vltavou, železobetonové skelety TESCO Havířov, koridor a odbavovací hala letiště Ruzyně, Bluepark Praha, obytný soubor Domoradice-Český Krumlov, výrobní hala Rieger Kopřivnice, dětský domov Prčice a mnoho dalších staveb.

1 PhDr. Václav Chaloupecký – KOMUNIKACE & PROFIT
Autor: PhDr. Václav Chaloupecký
Foto: Archiv firmy MABA Prefa spol. s r.o.