Přidat na Seznam.cz Přidat na Google News

Prestižní ocenění nových technologiíod společnosti HPI-CZ

Úspěšný vstup do stavební sezóny 2013 má za sebou společnost HPI-CZ spol. s r.o. Hned dva produkty z nabídky společnosti obdržely významná ocenění v rámci soutěží „Výrobek-technologie roku 2012“ pořádané Českou stavební akademií a „Výrobek roku 2013, kterou pořádají společně vydavatelství Vega a Institut udržitelné výstavby Brno.

Prvním z oceněných produktů je nadkrokevní izolační systém THERMO-LINE, který vyniká oproti svým konkurentům výjimečnými tepelněizolačními vlastnostmi (λD = 0,021 W/mK) v kombinaci s mimořádně dobrou paropropustností oproti PIR/PUR řešení (μ = 35). Systém na bázi tuhé fenolické pěny (Resolu) byl úspěšně uveden na český trh již v průběhu minulého roku a v lednu 2013 byl oceněn stříbrnou cenou České stavební akademie.

Na mezinárodním stavebním veletrhu IBF byl tento systém oceněn porotou složenou z pedagogů středních a vysokých škol Cenou za příspěvek k úsporám energie v rámci soutěže „Výrobek roku 2013”.

Druhým oceněným výrobkem byl systém „Prefabrikované nadpraží a ostění s požární odolností”. Tento unikátní systém získal bronzovou cenu České stavební akademie.

Ještě většího úspěchu dosáhl tento systém na mezinárodním stavebním veletrhu IBF v Brně, kde bylo protipožární řešení od HPI-CZ oceněno Zlatou cenou profesní poroty a zároveň Hlavní cenou v soutěži „Výrobek roku 2013”.

Jedná se o unikátní řešení problematiky požární ochrany staveb, které prošlo testy v akreditované požární laboratoři a vykázalo při zkoušce podle ČSN ISO 1375-1 požární odolnost 30 minut při expozici hořákem o výkonu 100 W. Dle platných norem (ČSN 73 0810) může tento systém nahradit požární pásy z minerální vlny v systémech ETICS izolantem z EPS.

Prefabrikované nadpraží a ostění s požární odolností

Komínový program

V souvislosti s neustále se zvyšujícími nároky na bezpečnost práce na střechách připravila společnost HPI-CZ ucelený program umožňující bezpečný přístup ke komínu a jeho snadnou údržbu. Velký ohlas mezi odbornou veřejností získala novinka kominická lávka UNI – set. Jedná se o systém stoupací plošiny s bezpečnostním zábradlím, který odpovídá požadavkům normy ČSN 73 4201 – Komíny a kouřovody. V základní nabídce je dodáván set v délce 1000 mm se dvěma typy provedení zábradlí – průběžné (rovné) nebo boční. Vysoká variabilita celého systému umožňuje sety propojit a vytvořit průběžnou lávku o libovolné délce. Nedílnou součástí setu jsou držáky stoupací plošiny a spojovací materiál.

Kominická lávka UNI – set

Další součástí „komínového programu” je kominický výlez HPI pro profilované střešní krytiny. Vzhledem ke svým vnitřním rozměrům 550 × 720 mm splňuje tento výrobek požadavek ČSN 73 4201 na minimální rozměry výlezu (550 × 550 mm). Z výrobního hlediska je kominický výlez HPI vyroben z hliníkového plechu s polyesterovou úpravou metodou lisovaného monobloku. Tato jedinečná výrobní metoda umožňuje vyrobit celý korpus výlezu z jedné tabule plechu a díky tomu zcela zamezit nežádoucím netěsnostem.

Kominický výlez HPI

Po obvodu je výlez opatřen těsnicím pásem PE1+. Tento polyethylenový pás disponuje zvýšenou teplotní odolností až do 90 °C, UV stabilitou a minimální nasákavostí (<< 1 %). Téměř nulová nasákavost má trvalou odolnost vůči mrazu (trhliny, rozpad) v porovnání s obdobnými výrobky z PUR pěny. V sortimentu HPI-CZ rozšířil těsnící pás PE1+ nabídku řešení pro těsnění úžlabí.

Těsnicí pás PE1+

Odvětrávací sety

Z řady novinek prezentovaných v novém katalogu společnosti HPI-CZ jistě stojí za zmínku i několik dalších produktů. Prvním z nich je odvětrávací set o průměru 110 a 150 mm pro betonové a plechové krytiny, vyhovující požadavkům moderních výkonných digestoří.

Odvětrávací sety Ø 110 a 150 mm

Další novinky

Problematické upevnění okapových svodů v kontaktních zateplovacích systémech z pohledu tepelných mostů a stability řeší nová lamelová hmoždinka SDA o průměru 10 mm s barevnou bezpečnostní krytkou a s přípojným závitem M10 pro samostatně dodávanou šroubovací objímku o průměru 100 mm v několika barevných variantách dle barvy svodu. Další její výhodou je jednoduchá montáž, která je ke zhlédnutí na videu na stránkách HPI-CZ.

Hmoždinky SDA se vyrábějí v různých barevných variantách dle barvy svodu

Praktickou alternativou pro montáž vlnitých trapézových profilů do výšky vlny 18 mm je distanční rozpěrný set DSH s integrovaným těsněním z EPDM.

Distanční rozpěrný set DSH
Montáž distančního rozpěrného setu

Velký důraz je dnes kladen na prvky zabraňující nebezpečnému sesuvu sněhu a ledu ze střech na sousedící komunikace, chodníky nebo přístupové cesty k budovám. Kompletní sortiment sněhových háků, rozrážečů a mřížových zábran v nedávné minulosti doplnily trubkové sněholamy vhodné nejen pro plechové, ale i pro pálené a betonové krytiny, které si okamžitě pro svůj subtilnější vzhled a vysokou spolehlivost okamžitě získaly velkou oblibu zákazníků.

V letošní nabídce rozšiřujeme možnost montáže trubkových sněholamů do vybraných krytin o variantu s ocelovou základovou taškou ve tvaru originální krytiny, zajišťující větší integritu tohoto bezpečnostního prvku s desig nem střechy.

Trubkový sněholam

Kompletní přehled novinek HPI-CZ můžete nalézt v ceníku pro rok 2013.

Autor: Martin Chmelík
Foto: Archiv firmy