Přidat na Seznam.cz Přidat na Google News

Přípravy DACH+WAND v plném proudu

Vedení GHM pozvalo dne 9. a 10. února 2005 novináře ze 6 zemí Evropy do Lipska, aby zde na tiskové konferenci informovalo o připravovaném mezinárodním veletrhu Dach und Wand 2005, který proběhne zde v Lipsku ve dnech 4. - 7. května.

Krátce z historie tohoto střechařského veletrhu
Od roku 1957 se každoročně, vždy v jiném městě Německa, koná největší světový veletrh v oboru střech, zdění a technologie izolací. V minulém roce tato akce probíhala v Mnichově, letos se na ní připravuje město Lipsko.
Veletrh DACH+WAND, který pořádá společnost GHM (Gesellschaft für Handwerksmessen mbH - Společnost pro veletrhy řemesel) je místem, kde se návštěvník seznámí s nejčerstvějšími inovacemi, postupy, technologickými systémy a obecně řešeními při modernizaci nebo přestavbě střech a obvodových konstrukcí. Společnost GHM se v Německu řadí mezi největší pořadatele veletrhů, ale i středních a menších výstavních akcí - vesměs zaměřených na řemesla.


Tiskovka

Na co se budeme moci těšit
Nomenklatura veletrhu zahrnuje novinky v oblasti střešních krytin, hmoty a materiály pro stavbu střech, nové trendy v oblasti stavby podkroví, izolace plochých i šikmých střech, novinky v opláštěnívnějších stěn budov, nové trendy v tepelné izolaci objektů a nové trendy ve výrobě krovů a vikýřů. Návštěvníci se zde budou moci také setkat s ukázky historických řemesel. V centru pozornosti návštěvníků veletrhu budou jistě i ukázky nářadí pro klempíře a pokrývače. K hlavním cílovým skupinám návštěvníků veletrhu a kongresu budou zajisté patřit nejen pokrývači, klempíři, či tesaři, ale odborných setkání se pravidelně zúčastňují také architekti, projektanti, stavební inženýři, investoři, zástupci nejrůznějších developerských firem a obchodníci s nemovitostmi. Okolo 85 % návštěvníků tohoto veletrhu představují lidé s rozhodovacím postavením, zbytek jsou lidé s vlivem nainvestičním rozhodování.


Památník slavnému skladateli-J.S.Bachovi

Budování podzemní dráhy přímo ve středu města


Jak se na veletrh připravuje Lipsko
Tradice výstavnictví v Lipsku se považujíza nejstarší na světě a zároveň nejmodernější. Současné veletržní prostory byly postaveny v roce 1996 (ze skla a kovu). Ztělesňují průzračnost a světoobčanství. Infrastruktura je výborně vyřešena. V roce 1998, kdy se zde veletrh DACH+WAND konal, obstálo výstaviště na výbornou i díky dokonalým službám jak na výstvišti, tak i ve městě. Samotné Lipsko má více než 1 000 restaurací a kaváren, 65 muzeí a galerií a více než 35 zajímavých, která zajisté stojí za shlédnutí. Jak jsme se sami mohli přesvědčit, celý střed města je v současné době v rekonstrukci. V plném proudu je budování podzemní dráhy. V Lipsku žije 522 tisíc obyvatel.


Pasáž ve středu Lipska

Základní údaje o veletrhu
Výstaviště otevře brány ve středu 4. května až do soboty 7. května 2005 a to vždy od 9 do 18 hodin s výjimkou soboty, kdy se za posledním návštěvníkem zavřou vstupní brány v 16 hodin.
Oficiální zástupce Messe München a Hungexpo Budapest pro ČR EXPO-Consult+Service, spol. s r.o. (tel.: +420 545 176 158, fax: +420 545 176 159, www.expocs.cz) zajišťuje prodej vstupenek a katalogů za Kč se slevou, popř. vám pomůže zorganizovat na tuto akci zájezd nebo zajistit individuální ubytování.
Dle informace project managera Roberta Schustera jsou zde přihlášeni 4 čeští vystavovatelé. Seznam všech vystavovatelů bude dostupný na http://www.dachwand-online.de v dubnu.
Autor: Mgr. Helena Hejhálková
Foto: Helena Hejhálková