Přípravy jarních Stavebních veletrhů Brno již v plném proudu

Letošní ročník Stavebních veletrhů Brno se uskuteční v tradičním jarním termínu od 24. do 28. dubna 2012 na brněnském výstavišti. Tento termín by si měl již nyní poznamenat každý, kdo se zajímá o novinky ve všech oborech stavebnictví, technickém zařízení budov a vybavení interiéru. Stejně jako v minulém roce se souběžně uskuteční Mezinárodní veletrh nábytku a interiérového designu MOBITEX.

V souladu se směrnicí o energetické náročnosti budov jsou v letošním roce zvýrazněnými obory nízkoenergetické stavby a bydlení, úspory energií. Tato stále aktuální problematika zahrnuje například oblast dřevostaveb, alternativních zdrojů energie, nebo vytápěcí techniky či klimatizací. Dotýká se i oblasti technického zařízení budov, zdících a izolačních materiálů, oken, dveří, konstrukčních systémů a dalších stavebních materiálů.

Energeticky úsporná řešení budou prezentována jak na stáncích jednotlivých vystavovatelů, tak i v odborném doprovodném programu, který je již tradičně připravován ve spolupráci s odbornými asociacemi a partnery veletrhu.

Rekonstrukce historických památek

Letošní žhavou novinkou v prezentovaných tématech bude problematika rekonstrukce historických památek – a to nejen výstavou povedených, ale i těch méně zdařilých rekonstrukcí. S touto problematikou se návštěvníci veletrhu budou moci seznámit také účastí na odborných diskuzích a přednáškách, a také v rámci veletržních expozic zainteresovaných subjektů.

Koupelna snů

Dalším ze zvýrazněných témat, které jistě zaujme jak odborné, tak laické návštěvníky veletrhu, je největší ucelená přehlídka sanitární techniky a vybavení koupelen. Na prezentaci novinek a trendů navazuje návštěvnicky oblíbená anketa Koupelna snů, kde mají návštěvníci možnost z prezentovaných exponátů vybrat zařízení koupelny svých snů.

Zaostřeno na design

Organizátoři veletrhu přichystali hned několik novinek na podporu Projektu DESIGN. Jednou z nich je zcela nový Projekt NEW DESIGN, představuje platformou pro prezentaci novinek na českém trhu, v kategorii domácí produkce a import. Jedná se o atraktivní prezentační projekt pro High-End firmy, které na veletrzích v ČR běžně nevystavují. Návštěvníci i média mají jedinečnou příležitost na jednom místě zhlédnout světové novinky a inspirativní řešení.

Nesmíme opomenout ani rozšíření Projektu Architekt, v jehož rámci je poskytováno bezplatné poradenství interiérových architektů. Pro tento ročník veletrhu bude rozšířeno o poradenství profesních svazů „Jak vybírat nábytek a interiérové doplňky – kvalita, zdravotní nezávadnost” a jiná bezesporu zajímavá témata. Nově budou součástí také fyzicky realizované interiéry interiérovými architekty z produkce vystavujících i nevystavujících firem.

Další již tradiční a velmi oblíbených akci je projekt Technologie&Design, který představuje špičkovou audiovizuální techniku jako součást moderního interiéru. V rámci Projektu DESIGN nesmíme opomenout ani na soutěžní přehlídky Grand Prix MOBITEX, v sekcích student a vystavovatel, ani na přehlídku výsledků soutěže Nábytek roku – INOVACE.

Nezávislá poradenská centra

I v letošním roce pokračujeme v pořádání nezávislých odborných poradenských center. Jedním z nich bude i poradenské centrum Centra pasivního domu, kde návštěvníci mají jedinečnou možnost získat zaručeně odborné odpovědi na své otázky, které se mohou týkat všech oborů úspor energií a energeticky úsporného stavění.

Novinky ze světa stavebních materiálů, nové legislativy a jejich dopadů na vydání stavebního povolení nebo provoz budovy, získáte ve Stavebním centru Stavebních veletrhů Brno – na stánku České komory autorizovaných inženýrů a techniků a Svazu podnikatelů ve stavebnictví ČR.

Autor: Ing. Jana Tyrichová
Foto: Archiv firmy