Přidat na Seznam.cz Přidat na Google News

Pro moderní betonové stěrky v koupelnách vsaďte na kvalitu a reference

Plánujete použít moderní betonové stěrky do namáhaných prostor, jako jsou koupelny či kuchyně? Pak je důležité myslet nejen na krásný design, ale zejména na to, aby stěrky byly funkční a praktické.

Nejznámější prověřenou technologií do namáhaných prostor je stěrka Betonepox®, která je vhodná dokonce i do bazénů. Betonepox® je stěrka na bázi epoxidu bez přídavku cementu, kterou není nutné chránit před vodou lakem. Na rozdíl od cementových stěrek je Betonepox® dokonce schopna překlenout i mírné prasklinky v podkladu. K dostání je ve stovkách odstínů.

Co je nutné dodržovat při výběru stěrek do koupelen?

Na českém trhu je velká část stěrek realizována z materiálů, které obsahují cement, a před vodou je chrání pouze slabá vrstva laku. A to je obrovská chyba. Tyto koupelny jsou pěkné bohužel pouze po dokončení. Sami výrobci těchto materiálů je nedoporučují používat do míst s výskytem vody, což se na nich časem podepíše.

Zalakovaná plocha sice odolává krátkodobému působení vody, ale problém většinou vzniká v místě napojení stěny na podlahu, nebo když stěrka praskne. Žádný těsnicí tmel nefunguje věčně a v okamžiku, kdy tmel přestane držet, začne voda vzlínat pod zalakovanou vrstvu. Vznikají tak mokré mapy a v další fázi se vytvoří puchýřky, které následně odpadnou. Výsledný dojem, stejně tak jako funkčnost, jsou nenávratně ztraceny. Materiály obsahující cement nejenže sají vodu, ale jsou také křehké, a proto často vznikají v povrchu prasklinky, do kterých následně zatéká voda - a neštěstí je na světě.

Do mokrých prostor je třeba používat betonové stěrky na bázi epoxidu nebo polyuretanu. Jde o hmoty, které vodu nesají, a pokud se jejich povrch lakuje, tak jen kvůli zlepšení čistitelnosti, nikoliv proto, aby lak ochránil stěrku před vodou.

Betonové stěrky od specialistů

V tomto případě se opravdu vyplatí vsadit na kvalitu a reference. Nevhodná cementová stěrka se vám může prodražit, až budete celou koupelnu opravovat.

O společnosti Němec s.r.o.

Realizací luxusních moderních povrchů se zabývá společnost Němec již více než dvacet let, a to jak v České republice, tak i v zahraničí. V jejím portfoliu najdete nejmodernější technologie povrchů a stěrek, jako jsou Imitace betonu®, Betonepox®, Betonepox Fine® a Betonepox Soft®. Travertine, Granite, Perlata, Pitted a Smooth.

Pro více informací navštivte www.nemec.eu.

Fotogalerie

Autor: Lenka Koenigsmark
Foto: Archiv firmy