Proč je koupel ve vaně z materiálu Lucite Care s antibakteriální přísadou Microban bezpečná?

Dnešní svět neprahne pouze po vnějším vizuálním komfortu a čistotě. Jeho krédem je zabezpečit čistotu i tam, kde ji pouhým okem nelze pozorovat, ale přesto kde se vyskytují nežádoucí bakterie. Živnou půdou pro tvorbu bakterií je koupelna - vlhko a teplo umocňuje jejich růst. Touto otázkou se zabývá na celém světě mnoho specialistů. I společnost Ineos Acrylis přemýšlela jak tvorbě bakterií zamezit a požádala o spolupráci firmu Microban (UK) Ltd. Tehdy se zrodil nový materiál Lucite® Care s antibakteriální ochranou Microban.

Lucite® je hladký, jemný a teplý materiál určený pro výrobu akrylátových van, vaniček a umyvadel. Nový Lucite® Care s antibakteriální ochranou Microban® poskytuje uživateli nejen příjemné, ale navíc i bezpečné koupání.

Povrch Lucite® je neporézní, a proto již sám o sobě brání usazování a množení nežádoucích bakterií a plísní. Na 1 cm2 se vyskytuje řádově 106 mikroorganismů, které se navíc ve vlhkém a teplém prostředí koupelny velmi rychle množí. Avšak Lucite® Care s antibakteriální ochranou Microban® nabízí vyšší stupeň ochrany.

Lucite® Care zabraňuje množení běžných druhů bakterií včetně těch, které způsobují zápach či skvrny. Ačkoliv budete muset svoji vanu či vaničku i nadále čistit běžnými čistícími prostředky, zůstane i mezi jednotlivým mytím bakteriálně čistá. Antibakteriální přísada Microban® je součástí akrylátových desek Lucite® Care, ne pouze povrchovou úpravou, a tím je zajištěn její účinek po celou životnost vany.

Na jakém principu je Microban® založen?

Jak již bylo řečeno, jedná se o antibakteriální látku. Při kontaktu bakterie s Microbanem® dochází k porušení buněčné stěny a tudíž i k narušení růstové a reprodukční schopnosti buňky. Microban® úspěšně působí na široké spektrum bakterií od e.coli, přes listeria, legionella až po staphylococus aureus.

I přes to, že Microban® působí zhoubně na mikroorganismy, je neškodný pro lidi i pro zvířata. Na základě měření bylo zjištěno, že Microban® je méně škodlivý než kofein či kuchyňská sůl. Microban® se používá i v mnoha výrobcích ústní hygieny aj.

Antibakteriální účinnost a trvanlivost Lucite® Care s přísadou Microban® byla testována v nezávislých laboratořích LAW Laboratories Ltd., Velká Británie. Pro zachování kvality je řízení procesu výroby akrylátových desek Lucite® Care externě kontrolováno a neustále zlepšováno společností MICROBAN (UK) Ltd.

Veškeré výrobky z Lucite® Care s přísadou Microban® (vany, sprchové vaničky, sprchové kouty, umyvadla) jsou řádně označeny a registrovány.

RIHO průkopníkem Lucite® Care s anti-bakteriální ochranou Microban®

Prvním průkopníkem tohoto systému je na českém trhu již velmi dobře známá společnost RIHO, jeden z nejvýznamnějších výrobců akrylátových van a masážních systémů. Na veletrhu FOR ARCH byly představeny již první výrobky z Lucite® Care s antibakteriální ochranou Microban®. Jedná se o sérii 16 van z rodinné řady Columbie a Klasik. K základní ceně je připočten příplatek 1800 Kč za systém Microban®.

Columbie je vana klasického tvaru a jednotného designu s prolisy na paže uvnitř vany. Vpusť je umístěna v nožní části. A pro zvýšení komfortu vany má vyvýšený límec pod hlavou. Objem vany činí od 100 do 140 l vody. Rozměrová řada nabízí velikosti 140, 150, 160 a 175 cm. U van Klasik se pak jedná o rozměry 150, 160 a 170 cm.

Je-li přáním zákazníka instalace masážních trysek, pak lze volit mezi Hydro, Aero nebo Spydro system.

V nabídce jsou i luxusní vířivé vany řady Thermo line (vany Claudia, Daphne, Naomi, a Lissete), kde Microban® je již jejich součástí a zároveň je zahrnut přímo v ceně.

Jednotlivé vany vyrobené z Lucite® Care s úpravou Microban budou v prodeji ve specializovaných prodejnách, kde zákazník získá informace o této úpravě, ale i o doporučené údržbě.

Autor: Simona Taha
Foto: Archiv firmy