ProCeram, nový hráč na trhu keramických obkladů, dlažeb a sanitární techniky

Společnost ProCeram a.s. poskytuje profesionální služby v oblasti obkladů, dlažeb, sanitární techniky a klientského servisu pro developerské projekty. Kromě tradičního maloobchodního prodeje směřuje své aktivity k velkoobchodu a k realizaci velkých projektů jakými jsou například hotely a lázeňské komplexy. Samostatnou částí této společnosti je divize klientských změn pro developerské firmy jako jsou Central Group, Finep, Metrostav, SP Group a další.

Přestože je ProCeram mladou společností působící na trhu od roku 2010, její kreativní management je složen z týmu, který se v oboru pohybuje více než deset let. Cílem tohoto týmu je zákaznický servis nejvyšší úrovně, od poradenství, grafických návrhů, prezentací projektů, až po možnost kompletní realizace a dodávky materiálu. Zkušení projektoví manažeři a odborní prodejci vytváří komplexní podporu pro práci s klientem v místě prodeje, s architekty či zákazníky centra klientských změn.

Nová vzorkovna

Vzorkovna v Praze na Zličíně byla vystavěna na ploše o celkové výměře 1 500 m2 a ve více než 60 vzorových koupelnách si klient může vybrat obklady, dlažby, sanitární keramiku, vodovodní armatury, koupelnový nábytek a ostatní příslušenství. Koncepce vzorkovny je zcela novým trendem prezentace – vzdušná, přehledná, moderní, vybavená HI Tech podporou. Novinkou jsou rovněž tzv. zónová vystavení. Ve více než deseti specializovaných zónách pouze na danou komoditu si můžete velmi rychle vybrat vodovodní armatury, sanitární keramiku, koupelnový nábytek, vany, atd..

Výrobci z Čech i ze zahraničí

Dodavatelé společnosti ProCeram jsou výrobci, kteří jsou špičkou ve svém oboru. Jmenujme tedy např. italské výrobce keramických obkladů a dlažeb: Gardenia Orchidea, Impronta či Florim Group. Dalšími výrobci, kteří jsou v portfoliu této společnosti zastoupeni: Nobili (vodovodní armatury, Itálie), Roca (sanitární keramika, Španělsko), Laufen (sanitární keramika, Švýcarsko), Riho (vany a sprchové kouty, Holandsko), Hansgrohe (vodovodní armatury, Německo). V neposlední řadě samozřejmě čeští výrobci, jejichž důležitost a významný podíl na trhu si ProCeram plně uvědomuje – výrobce keramických obkladů a dlažeb RAKO (skupina Lasselsberger) a výrobce sanitární keramiky Jika (skupina Laufen CZ).

Moderní a komfortní výběr

Tým ProCeram podporuje práci s moderními technologiemi, které přináší komfort, flexibilitu, ale zejména kvalitní výstupy podkladů, které pak předávají svým klientům. Na vzorkovně ProCeram najdete několik interaktivních TV monitorů, ve kterých klient může ve FULL HD rozlišení sledovat další barevné a designové kombinace vystavovaných sérií, soubory referenčních fotek či výstupy z 3D vizualizačního programu ViSoft.

Dalším moderním nástrojem prodeje, který ocení zejména koncový klient, je virtuální prohlídka vzorkovnou, kterou najdete na webových stránkách www.proceram.cz. 3D prohlídkou získáte maximální přehled o interiéru a všechny potřebné informace.

Představení novinek

ProCeram a.s. je velmi aktivní a dynamickou společností. V březnu tohoto roku se stala partnerem „modelového bytu” na výstavě Světlo v architektuře. Zde také prezentovala novinku Axor Bouroullec od výrobce Hansgrohe (Německo), a to ještě před její světovou premiérou na veletrhu ISH ve Frankfurtu nad Mohanem. Druhou novinkou byl keramický obklad I Marmi, výrobce Rex (Florim Group, Itálie), jež je díky nové technologii nanášení glazury digitálním tiskem naprosto dokonalou imitací přírodního mramoru.

Pozvání do Plzně

Dalším významným krokem společnosti ProCeram je otevření nového místa prodeje. Tentokrát v západočeské metropoli, v Plzni. Tato vzorkovna bude otevřena začátkem května 2011 a bude koncipována velmi podobně jako její pražská předchůdkyně. Na přibližně stejné výstavní ploše 1 500 m2, nicméně rozdělená do tří pater, proběhne prezentace ve více než 70 vzorových koupelnách a zónách.

V Plzni je také sídlo vedení společnosti, centrální sklad a kanceláře New Living Group, která je mateřskou společností firmy ProCeram a jejíž hlavní náplní je developerská činnost, správa a pronájem nemovitostí. Tento podnik má silné kapitálové zázemí a s danými zkušenostmi umožňuje být vysoce konkurenceschopným. Více na www.proceram.cz.

Autor:
Foto: Archiv firmy