Produktové novinky na jubilejním veletrhu Střechy Praha 2018

Termín 20. ročníku veletrhu Střechy Praha se rychle blíží. Vystavovatelé přichystali řadu produktových novinek, na některé z nich bychom Vás rádi upozornili v našem článku. Soubor veletrhů Střechy-Solar-Řemeslo-Purpo Praha proběhne 8.–10. 2. 2018 v PVA EXPO PRAHA Letňany.

Návštěvníci uvidí největší přehlídku střešních materiálů, střešních oken a doplňků, konstrukcí, izolací, nářadí, strojů a dalšího vybavení pro řemeslníky a realizační firmy v rámci největšího oborového veletrhu ve střední Evropě,” uvádí ředitelka veletrhu Jitka Šefránková. Nabídku doplní vystavovatelé z oblasti střešní fotovoltaiky a úspor energií, dřevostaveb a úsporného bydlení.

Produktové novinky na veletrhu

Společnost BRAMAC střešní systémy představí unikátní lehkou střešní plechovou krytinu s vysokou životností QUADRO ACOUSTIC S od výrobce ICOPAL (člena BMI Group), která ochrání mimo jiné před hlukem díky unikátnímu bitumenovému pásu s antiblokem na spodní straně šablony. Společnost EVPower připravila pro návštěvníky výrazné slevy na vybrané solární panely a mikroinvertory, a též soutěž o horkou novinku – 500 W mikroinvertor. Novinkou od společnosti FAKRO CZECH je výklopně-kyvné střešní okno FPP-V preSelect2. Okno je vybaveno dvěma funkcemi otevírání – výklopnou a kyvnou. Funkce jsou oddělené, což zaručuje stabilitu a bezpečnost při užívání. Volbu funkce zajišťuje přepínač umístěný v dolní části rámu. Okno se výklopně otevírá až do úhlu 45° a lze jej vyrobit ve velkých rozměrech, např. 134 × 160 cm. Firma FENESTRA střešní okna představí nové IZOLAČNÍ PROFILY pro střešní okno v nadkrokevní izolaci, které zateplují prostor mezi střešním oknem a nadkrokevní izolací, bez tepelných mostů a se zachováním běžné montáže střešního okna. Na stánku společnosti KERAMET budou k vidění nové tvary hliníkových trapézových plechů s obchodním názvem KPTR 40/200 a vlnitý plech KPTR VLNA 18/76. Všechny tvarované plechy vyrábí v přesných délkách, v přírodním i lakovaném provedení ve více než 15-ti barevných odstínech. Novinkou pro falcované střechy je materiál KERAFalc T17, který je opatřený vysoce pevnostním texturním lakem, v odstínech červená, antracit a hnědá. Společnost SATJAM přichystala novinku v podobě žlabů NIAGARA z hliníkového materiálu s výbornými vlastnostmi, mezi které patří nízká hmotnost, dlouhá životnost a příkladná odolnost. Na stánku firmy SINGING ROCK bude k vidění více novinek z oblasti zabezpečení osob vykonávající práci ve výškách, zejména na střechách a konstrukcích. Největší novinkou bude speciálně vyvinutý pracovní postroj Roof Master, pracovní helma Flash, zachycovače pádu IKAR, permanentní záchytné systémy a další osobní ochranné pracovní prostředky pro práci ve výškách. Další novinky přichystala společnost UMYJEM TO. Ve dvou expozicích uvidí návštěvníci horkovodní tlakovou myčku s nezávislou All-in-one technologií Mi-T-M, dále soběstačný, snadno přenosný tlakový systém mytí KufrWapka/ECOBLASTER, systém odstranění graffiti GRAFFITI REMOVAL SYSTÉM a ubrousky pro odstranění graffiti GRAFFITI SAFEWIPES, které jsou určené pro odstraňování všech typů graffiti sprejů, kuličkových per, fixů, pastelek, zvýrazňovačů a popisovačů z lakovaných i jiných hladkých povrchů. Novinkou společnosti VELUX Česká republika je světlík se zaobleným zasklením ISD 1093. Společnost Wippro představí efektivní řešení výlezu na rovnou střechu s označením FDA.

Bohatý doprovodný program

Připraven je atraktivní program pro odbornou i širokou veřejnost. Proběhne řada konferencí, odborná fóra i praktické ukázky. Podrobný rozpis a časový harmonogram naleznete na webových stránkách veletrhu.

Poradenství zdarma

Užitečné rady mohou návštěvníci získat v poradenských centrech na veletrhu. K dispozici bude Stavební poradenské centrum s podporou ČKAIT a ČVUT v Praze, Centrum pro úspory energií a alternativní zdroje energie, Centrum fasád, poradenství na stánku Cechu klempířů, pokrývačů a tesařů ČR. V rámci souběžných veletrhů For Pasiv a Cesty dřeva mohou návštěvníci využít poradenství pro stavby a rekonstrukce nízkoenergetických a pasivních domů.

Zlevněná vstupenka

Na webových stránkách veletrhu můžete získat zlevněnou vstupenku ve výši 50 Kč (plná cena 100 Kč) na souběh veletrhů Střechy Praha, Solar Praha, Řemeslo Praha, Purpo Praha, For Pasiv, Cesty dřeva a soutěžní přehlídku stavebních řemesel SUSO 2018 konaných 8.–10. 2. 2018 v PVA EXPO PRAHA Letňany.

Více informací naleznete na stránkách www.strechy-praha.cz.

Autor: Ing. Jitka Šefránková
Foto: Archiv firmy