Profesionální ruční míchadla značky PROTOOL

Značka PROTOOL se vryla do paměti především ve spojení s profesionálním elektrickým ručním nářadím, které je určené pro vrtání, šroubování, broušení a řezání. Pod touto značkou však naleznete i další výrobky, například kvalitní míchadla, která snadno a dokonale promíchají i těžký beton.

Dynamicky se vyvíjející stavební trh s sebou přináší stále nové technologie, které ulehčují zpracování, skladování a použití materiálů a směsí. Nové směsi, jako jsou vrchní, sanační, ušlechtilé, minerální, pryskyřicové nebo silikátové omítky, zdící nebo lepicí malty, je nutné před použitím dokonale rozmíchat, neboť pokud směsi nejsou dokonale promíchány, dochází často ke změně jejich vlastností. Jednotlivé složky směsi jsou nerovnoměrně promíseny, vytvářejí se hrudky a jiné nedokonalosti v konzistenci materiálu (obalení jednotlivých částeček směsi druhou složkou).

Jak tomu zabránit? Řešení je jednoduché. Kupte si odpovídající míchadlo a k němu metlu. V široké nabídce společnosti Tooltechnic Systems CZ s.r.o. lze nalézt obojí.

Výhody míchadel

  • Míchadlo spolu s míchací metlou zaručuje dokonalé promíchání směsi – při míchání je směs vtahována do míchacího koše metly a díky spirálovým ramenům dokonale promíchávána. Jednotlivé složky směsi jsou dokonale promíseny a ve směsích nezůstávají hrudky.
  • Míchání je velmi rychlé – díky efektivnímu míchacímu účinku docílíte velmi rychle dokonale promíchané směsi.
  • Transport je nenáročný a pohodlný – malé rozměry a hmotnost míchadla umožňují jeho mobilní nasazení, tzn. směs je míchána tam, kde je také následně zpracována.
  • Čištění je snadné – velmi pohodlné a rychlé čistění metly pouhým ponořením do nádoby s vodou.
  • Také obsluha je jednoduchá a neúnavná – míchadlo je zkonstruované tak, aby déle trvající práce byla snadná a příjemná.

Uvedené výhody ukazují, že míchadlo je tím nejlepším řešením pro zpracování všech materiálů a směsí.

Míchání na stavbě

Druhy míchadel PROTOOL

MXP 800 E

Jde o nejmenší a nejkompaktnější míchadlo v sortimentu. S použitím míchací metly RS 2 120 × 600 M14 důkladně promíchá disperzní barvy, klihy, izolační materiály, laky, živice, kaly atd.

MXP 1000

Míchadlo MXP 1000 EQ s míchací metlou PJ 140 × 600 M14 je vhodné na organické a minerální výrobky.

MXP 1000 EQ SET s míchací metlou PJ 140 × 600 M14 je vhodné na organické a minerální výrobky. Chcete-li míchat těžký materiál s vysokou viskozitou, potom je tu míchací metla HS 3 120 × 600 R M14, jež míchá odspoda nahoru.

MXP 1200

Míchadlo MXP 1200 EQ se dodává s míchací metlou HS 3 140 × 600 R M14 nebo PJ UNI 140 × 600 M14.

MXP 1200 EQ SET je možno objednat opět s míchací metlou HS 3 140 × 600 R M14 nebo PJ UNI 140 × 600 M14. Dále je v setu míchací metla PJ UNI 160 × 600 M14, která je určena na tekutý, hustý a pastový materiál a na organické a minerální výrobky.

MXP 1202

Míchadlo MXP 1202 EQ je určeno pro těžký materiál. Dodává se s míchací metlou HS 3 140 × 600 R M14 nebo PJ UNI 140 × 600 M14.

MXP 1202 EQ SET je opět míchadlo pro těžký materiál. Možno objednat míchací metlu HS 3 140 × 600 R M14 nebo PJ UNI 140 × 600 M14. Na tekutý, hustý a pastový materiál a na organické a minerální výrobky se dodává míchací metla PJ UNI 160 × 600 M14.

MXP 1602

Míchadlo MXP 1602 EQ patří mezi nejsilnější stroje. Určeno je pro těžké míchané materiály.

MXP 1602 EQ SET lze objednat s míchací metlou HS 3 160 × 600 R M14 nebo PJ UNI 180 × 600 M14 na tekutý, hustý a pastový materiál, na organické a minerální výrobky.

Jmenovitý příkon1500 W
Otáčky naprázdno1. rychlost 100 – 250 min[-1]
Otáčky naprázdno2. rychlost 130 – 350 min[-1]
Upnutí hnacího hřídeleFastIt
Vřeteno110 mm
Upínací krk Ø 57 mm
Hmotnost7,9 kg
Technická data pro míchadlo MXP 1602 EQ

MXP 1602 EQ DUO

Tak toto je nejrobustnější stroj. Dodává se s jedním párem míchacích metel – dle výběru HS 3 Combi nebo HS 3 Double.

Stroj s nádobou

Dvouvřetenné míchadlo MXP 1602 EQ DUO

Dvouvřetenné míchadlo MXP 1602 EQ nabízí nejdokonalejší technologii promíchání vícesložkových materiálů a směsí. Jeho uplatnění je tam, kde je nutné přesné a důkladné promíchání těžkých směsí. Jedná se o materiály používané např. pro izolace staveb, jímek, povrchů materiálů proti vodě nebo chemikáliím. Dále o materiály používané v oblasti sanační technologie, ochrany staveb a dalších speciálních stavebních technologiích (lité průmyslové podlahy). Všude tam, kde je rozmíchání dvouvřetenným míchadlem výrobci výslovně doporučováno2.

Důležité znaky:

  • výkonný motor 1200 W – záruka vysoké stability pracovních podmínek,
  • dvourychlostní převodovka – vysoký krouticí moment – určeno pro těžké směsi a materiály s vysokou viskozitou (vazkostí),
  • elektronická regulace otáček – pro každý materiál správná rychlost míchání,
  • pozvolný rozběh metly – zamezuje rozstříknutí směsi při spuštění stroje,
  • ergonomicky tvarovaná rukojeť s velkým pákovým ramenem – na vedení míchadla stačí takřka nepatrná síla.

Pravotočivé – tento typ metel je určen pro míchání materiálů s vysokou viskozitou. Materiál je promícháván ode dna k povrchu.

Levotočivé – tento typ metel je určen pro míchání materiálů s nízkou viskozitou. Materiál je promícháván od hladiny ke dnu. Při míchání nedochází k vystřikování směsi.

Jak se vyznat v metlách

Nedílnou součástí míchadel jsou metly. Na jejich správném výběru velmi zá-leží. Zde jsou uvedeny standardní metly, které jsou vhodné na míchání sypkých materiálů (tzn. všeho, co je dodáváno tzv. „v pytlích”).

Pro materiály, kde je nežáducí vtahování vzduchu do směsi – směs se při míchání nezavzdušňuje

Pro míchání barev a omítek doporučujeme míchací metlu ProJet Uni, která je vhodná pro všechno, co je dodáváno tzv. „v kbelíku”.

Metly ProJet znamenají kvalitativní skok v technologii míchání: kuželové prvky zajišťují intenzivní proudění materiálu. Intenzivní proudění je zárukou rovnoměrného účinku míchání. Míchaná směs se upravuje šetrněji, zabraňuje se vtahování vzduchu a tvorbě pěny. Jsou ideální pro míchání: barev, nátěrů, fasádních barev a omítek.

Věříme, že si z široké nabídky vyberete a profesionální elektrické ruční míchadlo značky PROTOOL Vás nezklame. Více informací naleznete na: www.protool.cz.1 Redakčně upravila Mgr. Helena Hejhálková
2 Při použití jednovřetenného míchadla vzniká riziko, že viskózní pasta se přilepí na střed metly a při vmíchávání tvrdící složky nebude část směsi promíchána. Může dojít k nedodržení poměru složek směsi, to znamená ke změně vlastností směsi a riziko toho, že část pastovité směsi, která nebyla dostatečně smíchána s tvrdidlem, bude použita v místě, kde může způsobit únik škodlivé chemikálie do okolí či průnik vody nebo jiné tekutiny do materiálu.
Autor: Mgr. Helena Hejhálková
Foto: Archiv firmy