Profesionální tónování malířských nátěrů

Profesionálové si dnes mohou vybrat z mnoha způsobů barevného tónování interiérových malířských nátěrů. Tradiční český výrobce nátěrových hmot, společnost HET, jim nabízí hned několik cest vedoucích k perfektním barevným stěnám, které vyhovují přáním a nárokům těch nejnáročnějších zákazníků.

Když rozhoduje cena

Nejjednodušší a cenově nejzajímavější je použití již předem natónovaných barev. Proto před třemi lety přišel HET na trh s produktem pod názvem Klasik Color. Jedná se o barevné varianty oblíbené sněhově bílé matné disperzní barvy Klasik, kterou je nyní možné pořídit ve dvanácti moderních pastelových odstínech. Jejich sytost lze upravit poměrovým mícháním právě s bílou barvou Klasik.

Tónování pro náročné

Skutečně náročným zákazníkům lze doporučit nátěr HET Brillant nebo Hetline. Tyto barvy se vedle zářivě bílého odstínu vyrábějí také v barevných bázích pro tónovací automaty systému Multicolor2001. V některém ze 160 tónovacích míst tak lze na počkání získat víceméně jakýkoliv odstín nátěru a kdykoliv jej na přání zákazníka znovu zopakovat. Na výběr je více než 5 000 odstínů z nejrůznějších vzorkovníků, které by měly uspokojit skutečně každého. Součástí systému je také COLOR STUDIO. Do programu lze nahrát obrázek místnosti a její stěny virtuálně „přetírat" k obrazu svému. K základním charakteristikám těchto vysocediperzních barev patří extrémní otěruvzdornost a přilnavost, v případě barvy Brillant dokonce odolnost vůči omývání. Proto se barvy hodí i pro malbu kuchyní, jídelen, koupelen či dětských pokojů, tedy místností, jejichž stěny musí odolat vysoké zátěži.

Barevné nátěry pro každého

Univerzálním a velice jednoduchým řešením je tónování barvami HETCOLOR nebo tekutými přípravky HET KOLORKA. Barvy HETCOLOR lze aplikovat na stěnu i přímo v jednom z dvaadvaceti základních odstínů, které lze i vzájemně mísit. Požadované sytosti odstínu se dosahuje poměrovým mícháním s bílými barvami HET Junior, Klasik, Brillant a Hetline podle vzorníků na obalech.

Barevné interiéry jsou módní a oblíbené také díky tomu, že barevné tónování nátěrů je snadné a cenově dostupné.

Tónovacím přípravkem KOLORKA na bázi pigmentu lze výše jmenované bílé barvy jemně probarvovat do čtrnácti oblíbených základních odstínů. Paleta možností barevného tónování je skutečně široká. Na webových stránkách www.het.cz je k dispozici katalog s kompletní produktovou nabídkou zahrnující vše pro interiérovou i exteriérovou malbu, ale také rady a tipy pro lepší práci s barvami.

Autor: Marek Dudák
Foto: Archiv firmy