Profily VEKA na nejvyšší hoře České republiky

V letech 2011 až 2014 spojily síly dvě organizace: BAK stavební společnost, a. s. a Leitner AG, italský odborník na lanovkářskou technologii. Jako sdružení s názvem Lanovka Sněžka zrealizovaly velice náročnou rekonstrukci lanové dráhy na nejvyšší horu České republiky.

Sněžka, Krkonošský národní park

Nelehkého úkolu zajistit dodávku a montáž plastových otvorových výplní na horní stanici se chopila společnost s dlouholetými zkušenostmi BOHEMIA PLAST GROUP, s. r. o.

Ta se potýkala nejen s problémy spojenými s těžko přístupným terénem v chráněné krajinné oblasti Krkonošského národního parku. Dle odborníků panují na Sněžce mnohem drsnější klimatické podmínky než například v Alpách či Tatrách ve stejné nadmořské výšce, a proto bylo zapotřebí vybrat materiály, které budou vysoké zátěži schopny odolávat dlouhá léta. Volba nakonec padla na sedmikomorový profil Softline 82 značky VEKA.

Dlouhodobě nepříznivé počasí ovšem nemělo vliv jen na samotnou realizaci. Vzhledem k faktu, že na naší nejvyšší hoře je okolo 306 dní v roce mlha, pořídit tyto krásné fotografie chtělo opravdu hodně trpělivosti.

Lanovka Sněžka

  • Realizátor stavby: BAK stavební společnost, a. s. a společnost Leitner AG, italský odborník na lanovkářskou technologii.
  • Architekt stavby: TRENTO, s. r. o.
  • Dodavatel okenního systému: BOHEMIA PLAST GROUP, s. r. o.
  • Typ okenních profilů VEKA: VEKA Softline 82 v barevném pro- vedení Aluminium Gebürstet.

Související články

Autor: tisková zpráva
Foto: archiv společnosti VEKA