Prostě zažít automatizaci domova

Veletrh R+T ve Stuttgartu udává v naší branži tón. Světlo světa tu většinou spatřují inovace a novinky technického vývoje. V hale 7, vedle západního vchodu, poskytuje firma „Becker-Antriebe“ široký přehled o svých novinkách a možnostech v oblasti automatizace domu.

Branou do budoucnosti

V hale 7 u stánku A12 ukazuje Becker Antriebe na dvou podlažích, co podnik aktuálně vyvíjí a jak vypadají současné trendy v automatizaci domu a bytu. „Když dokážeme odbourat přetrvávající předsudky specializovaných obchodníků vůči automatizaci domu, pak jsme odvedli svou práci na R+T dobře. Kromě možnosti vyzkoušet si na veletrhu zařízení a diskutovat s námi chceme našim partnerům poskytnout pomoc na míru prostřednictvím Becker academy", říká šéf prodeje a marketingu Uwe Happel. Vedle tréninku prodeje nabízí akademie svým obchodním partnerům intenzivní školení o produktech. Ředitel firmy Becker Antriebe, Dieter Fuchs, doplňuje: „Odhodlání začít s automatizací domu přinese opravdovou − i finanční − přidanou hodnotu. Kdo tuhle příležitost promarní, zříká se šancí v budoucnosti. A také tady platí naše motto Společně a snadněji." Pomáháme našim partnerům získat na tomto poli počáteční jistotu v kramflecích. Klíčem k úspěchu jsou jednoduché produkty a vzájemná spolupráce.

Ředitel firmy Becker Antriebe, Dieter Fuchs (vpravo) a šéf prodeje Uwe Happel: „Naším cílem je jednoduchými řešeními odbourat předsudky vůči automatizaci domu.”

B-Tronic: Vědět v přízemí, co se děje pod střechou

Koncepce stánku napodobuje na 330 m2 velký dům, na kterém se demonstrují všechny možnosti jeho automatizace od brány až po střechu, ať už v reálu, nebo animacemi na velkých obrazovkách. Na terase nebo uvnitř domu budoucnosti, všude lze vidět a vyzkoušet si pohodlí a možnosti inteligentních pohonů a ovládání. Mimo to se plně ukáže, co všechno lze – nejen ve vlastním domě – centrálním řízením domu od firmy Becker Antriebe ovládat: venkovní rolety, markýzy, garážová vrata, střešní okna, světlo, alarm, zásuvkové lišty − to vše zůstává díky B-Tronic CentralControl jednoduše pod kontrolou. Pohony jsou řízeny buď plně automaticky, na místě přes displej CentralControl, nebo na cestách přes chytrý telefon, tablet apod. Co je třeba zdůraznit: Veškeré pohony vysílají signály dvousměrně a hlásí svůj status bezprostředně zpátky. To znamená, že stačí jediný pohled a zjistíme, zda se například všechny rolety v domě plně spustily. Pokud snad něco zabrání spuštění rolet, třeba zapomenutý květináč, zastaví se takový motor automaticky díky citlivému rozeznávání překážek, což se ukáže na ovladači. Další výhodou je, že je B-Tronic-System založený na vysílacích standardech KNX-RF, takže je kompatibilní s mnoha jinými výrobci.

Úplnou automatizaci domu lze zvládnout zcela jednoduše: přes displej CentralControl nebo z cest přes chytrý telefon, tablet apod.

Vidět a zažít

Veletrh R+T je pro nás místem setkání a obchodování, zde se uskutečňuje diskuse se zákazníky a partnery. Ukážeme, co je nejvyšší dosaženou úrovní v oblasti automatizace domu a co jí bude v následujících letech. O tom bychom návštěvníka veletrhu chtěli informovat. Chceme umožnit orientaci v tom, co je možné,” říká Uwe Happel. Ve Stuttgartu lze prožít a vyzkoušet si, jak snadné je zautomatizovat dům. Ukázky praktických aplikací zájemcům umožní nejen seznámit se s hotovými výsledky, ale i pochopit odpovídající pracovní postupy. Podle různých situací se budou individuálně vytvářet a samostatně programovat scénáře automatizace. K dispozici bude komunikativní veletržní tým Becker a mnoho prostoru pro diskusi a nápady, takže bude možno rovnou prodiskutovat společné zkušenosti a otevřené otázky. „Jsme přesvědčeni, že pro každou výzvu se najde prosté řešení," popisuje Dieter Fuchs sebevědomě misi odborníka na motory. „Už se těšíme na to, jak na veletrhu R+T vykročíme spolu s našimi partnery směrem do budoucnosti.

Těžištěm na R+T je nabídka „Becker academy”. Partneři firmy Becker zde dostanou průpravu v prodeji a intenzivní školení o produktech.

Becker-Antriebe

Celosvětově působící podnik byl založen roku 1921 v obci Sinn v Hesensku. Dnes se firma zaměřuje na motory a ovládání rolet, slunečních clon a vrat. S více než 300 pracovníky je tento rodinný podnik mezinárodně aktivní prostřednictvím dceřiných společností včetně BECKER motory s.r.o. a mnoha zastoupení.

Autor: Martin Blodig
Foto: Archiv firmy