Průmyslová vrata TRIDO – profesionalita, kvalita, spolehlivost, inovace

Průmyslová vrata Trido mají dnes své pevné místo nejenom na českém trhu, ale i v zahraničí. Stala se nedílnou součástí celé řady běžných i těch nejnáročnějších staveb. Obvykle uzavírají stavební otvory pro průjezd vozidel, manipulaci s materiálem nebo slouží například i k oddělení jednotlivých interiérů velkých obchodních středisek.

V nabídce společnosti najdeme široký sortiment sekčních i skládacích vrat a také novinku – unikátní sekční vrata BUTZBACH.

Sekční vrata

V průmyslové výstavbě jsou nejčastějším a efektivním doplněním opláštění budov sendvičová sekční vrata. Vratové křídlo ze 40 mm silných ocelových dvoustěnných sendvičových panelů vyplněných polyuretanovou pěnou zajišťuje díky svým výborným tepelněizolačním vlastnostem tepelnou pohodu interiéru a úsporu provozních nákladů na vytápění. Elegantní a reprezentativní vzhled prestižních budov podtrhují sekční hliníková rámová vrata. Prosklené tuhé rámy sekcí vyrobené z tažených hliníkových profilů zajišťují maximální propustnost světla. Tento princip konstrukce umožňuje rozmanité a individuální ztvárnění. Kromě běžného prosklení lze jako výplň hliníkových rámů zvolit i moderní tahokov nebo jakýkoliv jiný materiál.

Skládací průmyslová vrata

Skládací vrata – úspora prostoru

Skládací vrata jsou ideálním řešením při nedostatku místa. Požadovaná výška nadpraží je i u rozměrných vrat malá a možnost montáže skládacích vrat z exteriéru ponechává interiér zcela volný. Další výhodou je možnost částečného otevření vrat nebo otevření jen jednoho průchozího křídla. Interiér haly tak zůstává více chráněn proti vlivu povětrnostních podmínek. Vrata mohou být vyrobena ze sendvičových panelů nebo z hliníkových rámů. Ty bývají stejně jako u sekčních vrat většinou prosklené, ale dávají volnost architektonickému záměru celou řadou různých materiálů.

Vratové sekce se při otevírání vysouvají vzhůru a v nadpraží se rovnají svisle, proto nezabírají prostor u stropu místnosti a mohou se schovat třeba v podhledu

BUTZBACH – evergreen s budoucností

Začátkem letošního roku zařadilo TRIDO do svého portfolia i unikátní sekční vrata BUTZBACH. Tato vrata se od vrat všech ostatních výrobců tak diametrálně liší, že jsou bez nadsázky nadčasovým unikátním produktem.

Vratové křídlo se pohybuje v masivních hliníkových vodicích lištách, které vrata ideálně vedou a soustavou integrovaných těsnicích kartáčů i dokonale těsní. Každá vratová sekce je samostatně zavěšená. Při otevírání se vysouvají vzhůru a v nadpraží se „štosují na svislo”. Nezabírají tak prostor u stropu místnosti a mohou se schovat třeba v podhledu. Sekce se vyrábí ze speciálního materiálu „Fiberglas” výšky 50 cm ve třech různých odstínech: Briliant, Safír a Smaragd. Obdobnými profily výšky 1 m lze osadit i celou fasádu budovy, čímž vznikne zcela nezaměnitelný architektonický celek. Tento materiál zaručuje vysokou propustnost rozptýleného světla, bez nepříjemného oslnění a prostupu nadměrného slunečního sálání. Vytváří tak v interiéru velmi příjemné a pohodové pracovní prostředí bez nutnosti dodatečného zastínění. Současně s tím zajišťuje vysoký tepelný odpor celých vrat i fasády a při extrémně nízké hmotnosti má až neuvěřitelnou tuhost. Lehkost a tuhost vrat BUTZBACH je přímo předurčují pro nadrozměrné otvory výšky až 25 m.

Skládací průmyslová vrata

Odolný materiál Fiberglas se vyznačuje další řadou unikátních vlastností, které ho favorizují pro nejnáročnější provozní podmínky. Vrata jsou odolná vůči vlhkosti, korozivním kapalinám a měnícím se teplotám, lze je bez problémů použít v extrémních podmínkách v Grónsku, na Sahaře nebo v 700 m hlubokém solném dole.

Technicky náročnější řešení vrat sice zvedá pořizovací investici, ta se však investorovi několikanásobně vrátí v provozních úsporách, dlouholeté životnosti a minimální údržbě. Pro všechny tyto unikátní přednosti preferují vrata BUTZBACH významní investoři, kteří myslí nejen na svou image, ale i na budoucí provozní náklady (například autosalony AUDI, vozovny metra apod.).

Autor: Věra Haasová
Foto: Archiv firmy