První pyramida na Moravě vyrostla na pobočce PRVNÍ CHODSKÉ

Pyramida, to je symbol dlouhověkosti, jistoty a především mystické kvality. Vždyť pyramidy s námi zůstaly až do současnosti a zapsaly se mezi sedm divů světa. Proto byla i pyramida symbolem akce PRVNÍ CHODSKÁ s.r.o. a její výrobní divize příhradových vazníků TESARIO, kde došlo k odhalení PRVNÍ PYRAMIDY na Moravě – a že se děly věci.

Začátek byl pojat velice seriózně – zhruba hodinu před odhalením PRVNÍ PYRAMIDY na Moravě se konala tisková konference. Na otázky přítomných novinářů, které se většinou týkaly příhradových vazníků, odpovídali: Ing. Vladimír Zábranský, jednatel společnosti PRVNÍ CHODSKÁ s.r.o., Josef Havel, vedoucí střediska TESARIO, Ing. Tomáš Bartoš ze společnosti MITEK a Ing. Vít Jirkovský ze společnosti TONDACH.

Pak to ale začalo....překvapivá odpolední akce odstartovala 24. července na pobočce PRVNÍ CHODSKÉ Vysokých Popovicích ve 14.00, kde po úvodním slově moderátorky televizních zpráv a České Miss Earth Moniky Leové byla odhalena již několikrát zmiňovaná PRVNÍ PYRAMIDA! A neodhalil ji nikdo jiný, než samotný egyptský faraon v doprovodu tance sličných slečen tanečnic.

Z tiskové konference. Zleva Ing. Tomáš Bartoš , Ing. Vladimír Zábranský, Josef Havel a Ing. Vít Jirkovský

Doprovodný program byl doslova nabitý! Návštěvníky zaujala netradiční módní přehlídka, protože spojení krásných žen, plavek a pracovního oblečení není na přehlídkových molech zcela běžná, a bezpochyby také opravdová dřevorubecká show v podání týmu Martina Komárka, vicemistra světa – třísky lítaly všude okolo!

PRVNÍ PYRAMIDA nebyla ale jediná rarita, kterou jste mohli ve Vysokých Popovicích obdivovat. Samotný jednatel společnosti PRVNÍ CHODSKÁ, s.r.o. Ing. Vladimír Zábranský spolu se zástupci firmy Tondach – vedoucím prodeje Ing. Vítem Jirkovským a manažerkou marketingu – provedli v doprovodu rekordního komisaře zápis největší české pálené bobrovky do České Guinnessovky. Tato taška váží 6,1 kg a měří neuvěřitelných 150 cm!!!

Třešničkou na dortu a zároveň pomyslným zakončením byl podvečerní koncert Petra Bendeho, místního rodáka, který vystřihl báječný hodinový koncert.

Vítejte v čase PYRAMID! Těším se na Vás na zářijové výstavě FOR ARCH – určitě se přijďte na PRVNÍ PYRAMIDU podívat!!!

PRVNÍ PYRAMIDA v celé své kráse

Co jsou příhradové vazníky a jaké mají výhody proti klasickému krovu

Příhradové vazníky jsou zastřešovacím hitem současné doby. Toto řešení totiž nabízí velké množství výhod proti klasickému střešnímu krovu. Vazníky jsou lehčí a v důsledku toho je jejich montáž daleko rychlejší. Současně se spotřebuje i méně řeziva.

Tím se dosáhne výrazně nižší ceny, než u střešních krovů. Celkově mohou být vazníky až o 40 % levnější. Záleží především na velikosti střechy, dále na tvaru vazníků, rozpětí, výšce a sklonu střešního pláště.

Další výhodou jsou i velké rozpětí konstrukcí, které mohou dosáhnout až 40 metrů. Velkým kladem je i více možností zastřešení libovolných půdorysů. V rodinných a bytových domech s pouhou půdou se příhradové vazníky umístí přímo na vazníkový trám. Je-li podkroví obytné, přizpůsobí se tato technologie půdní vestavbě tak, aby obyvatelům nepřekážela.

Dodací lhůta trvá maximálně 1 měsíc od podpisu kupní smlouvy.

Možnosti použití

Příhradové vazníky se nabízejí jako ideální pro konstrukce krovu rodinných domů všech možných tvarů, dále na zastřešení supermarketů, sportovních, výrobních či komerčních hal, ale také například na nástavby panelových či bytových domů. Hodí se na střechy pultové, sedlové, valbové a mansardové.

Životnost střechy z příhradových vazníků

Aby střecha mohla bez problémů a dlouho fungovat, nestačí jen kvalitní příhradové vazníky. Nezbytnou součástí jsou kvalitní difúzní fólie, parozábrany, parobrzdy, prostupové tašky, odvětrávací komínky, těsnící pásy manžety a další komponenty, které systém TESARIO nabízí. Nedílnou součástí každého projektu je také jeho technická podpora v podobě spolupráce na přípravě, přichystání kladečského a kotevního plánu a také případná konzultace s dodavatelem přímo na stavbě.

Z čeho jsou vazníky vyráběny

Jedna z otázek, která na tiskové konferenci padla, byla, z čeho jsou příhradové vazníky vyráběny? Vyráběny jsou ze dřeva, respektive z impregnovaných fošnových přířezů. Tyto se pak podle projektu složí do výsledného tvaru a spojí se pomocí pozinkovaných styčných desek deskovým hydraulickým C lisem. Tento postup je součástí výroby, takže na stavbu se dodává kompletní krov, který se už jen poskládá na zastřešovaném objektu. Běžně se tyto vazníky dělají z nehoblovaného řeziva. V případě, že si zákazník přeje vylepšenou variantu, se používají KVH hranoly. Nejběžnější používané profily fošen pro vazníky jsou o rozměru 120 × 60 mm. Stupeň vysoušení dřeva stanoví norma do 22 %. TESARIO pak používá pro výrobu vazníků měkké jehličnaté dřeviny (nejčastěji smrk).

Aby mohl být zákazník maximálně spokojený, je třeba, abychom znali dva základní údaje:

na jakém místě je stavba umístěna a o jaký druh stavby se jedná (dřevostavba, zděná s betonovým věncem atd.).

Dále jsou důležité informace, jaký úhel sklonu bude mít střecha, jestli přesahuje obvodovou zeď, jaká je skladba střešního pláště (kontralatě, latě, betonové krytiny, pojistné folie atd.), skladba závěsného podhledu (tepelná izolace, sádrokarton). Dále musí zákazník uvést, bude-li na střeše ještě další zatížení (např. fotovoltaika nebo solární panely, půda ...).

PRVNÍ PYRAMIDA od PRVNÍ CHODSKÉ zaujala i samotného egyptského faraona!
Odhalení první pyramidy na Moravě

PRVNÍ CHODSKÁ s.r.o.

PRVNÍ CHODSKÁ s.r.o. působí na českém trhu již od roku 1991. Za dobu svojí existence si vybudovala 20 poboček a je špičkovým hráčem ve svém oboru. Konkrétně mezi dodavateli a výrobci střech patří v ČR do první trojky. V jejím sortimentu naleznete veškeré střešní krytiny, střešní okna, izolace, plechy, okapy a další materiály pro střechy nebo podkroví.

Účastní se řady akcí a veletrhů. Mezi nejvýznamnější veletrh patří Střechy Praha, který sama iniciovala. V příštím roce se bude konat již 17. ročník a to v Letňanech v Praze ve dnech 22. až 24. 1. 2015.

¹) Zpracováno z tiskových podkladů firmy a z informací získaných na akci
Autor: Mgr. Helena Hejhálková
Foto: Archiv firmy, Helena Hejhálková