Přidat na Seznam.cz Přidat na Google News

První informace o nadcházejícím veletrhu Střechy a Stavba Ostrava 2015

Na ostravském výstavišti Černá louka se ve dnech 26. až 28. února 2015 uskuteční 24. ročník stavebního veletrhu Střechy a Stavba. První informace k této mezinárodní akci nám poskytl Bc. Dan Tyleček, člen představenstva pořádající akciové společnosti Ostravské výstavy.

O tradici a úspěšnosti tohoto veletrhu svědčí dosavadní prezentace více než 2 700 vystavovatelů a více než 260 000 návštěvníků. Od 2. ročníku je veletrh známý pod názvem Střechy, Pláště, Izolace. Za dobu své existence prošel několika vývojovými změnami, při zachování své existenční identity. Vyprofiloval se i současný název Střechy a Stavba. Pořadatelé stabilně věnují svoji pozornost jak velkým firmám s celými týmy, tak jednotlivým soukromníkům i zcela novým vystavovatelům. O tom svědčí dlouhodobá účast dnes už známých a úspěšných společností, např. Wienerberger cihlářský průmysl, KM Beta, Cembrit, Lomax, Heluz cihlářský průmysl, Budniak a Satjam.

Pořadatelé hledají stále nová aktuální témata, proto se i v dalším ročníku rozšíří sekce Studny. Budou zde řešeny možnosti založení, obnovení a provoz studny včetně projektové dokumentace a změn v legislativě. Dále se chystá téma hydroizolací, odstraňování radonu, energií pro domácnosti, využití kontejnerové dopravy v soukromém sektoru a izolace – impregnace – likvidace mechů. K vysoké odborné úrovni opět přispěje doprovodný program. V přípravě je např. odborná soutěž pro vystavovatele Zlatý triangl, která podporuje navrhování a používání takových stavebních prvků, konstrukčních celků a řešení, která vedou k vytvoření kvalitního stavebního díla. Zasoutěží si i žáci učňovských škol – budoucí mladí stavebníci. Nejoriginálnější nejpůsobivější expozice budou oceněny v soutěži Aura. Z tradičních událostí pro návštěvníky jmenujme bezplatná poradenská místa: poradny – Cechu obkladačů ČR, Energetická úspora budov, Bydlení v barvách atd. Uvidíme, zda se podaří překonat rekordní počet vystavovatelů 179 z roku 2002 a největší výstavní plochu 3 657 m2 z roku 2003.

Autor: Zdeněk Svoboda
Foto: Helena Hejhálková