Radik RC – úsporné vytápění radiátorem

Přestože trh nabízí mnoho řešení otopných systémů, deskové radiátory zůstávají i nadále oblíbenou klasikou. I zde však jde technologický vývoj dopředu a výsledkem jsou výrobky poskytující tepelnou pohodu, jež však zároveň dokáží snížit spotřebu energie na vytápění. KORADO představuje řadu energeticky úsporných deskových otopných těles RADIK RC s technologií řízeného zatékání, které umožňují ušetřit až 15 % ročních nákladů na vytápění.

Princip fungování

Technologie řízeného zatékání umožňuje plné či částečné uzavření průtoku otopné vody zadní deskou tělesa. Díky tomu dochází ke zvýšení teploty čelní desky otopného tělesa, čímž vzroste podíl sálavé složky tepla, kterou předává těleso do místnosti. To následně umožňuje snížit teplotu vzduchu v místnosti, přičemž tepelná pohoda osob zůstává zachována. Uzavřená zadní deska přitom funguje jako stínicí, takže snižuje tepelné ztráty stěny za tělesem. Naše klimatické podmínky umožňují topit pouze čelní deskou tělesa až po 87 % topné sezóny a díky tomu výrazně ušetřit.

Varianty

Otopná tělesa RADIK RC dávají na výběr ze dvou variant připojení na otopnou soustavu s nuceným oběhem: pravé nebo levé spodní připojení. Navíc je možné si pořídit těleso ve třech provedeních: klasický vzhled, pro zájemce o těleso s hladkou čelní deskou jsou určeny modely s označením PLAN či nové moderní provedení s jemnými prolisy označeno LINE.

Možnosti a využití

Otopná tělesa z řady RADIK RC lze pořídit v šesti výškách od 30 do 90 cm, šestnácti délkách od 40 do 300 cm a hloubkách od 7 do 15 cm. Připojovací rozteč na otopný systém je 5 cm. Tělesa lze využít pro dvoutrubkovou i jednotrubkovou otopnou soustavu.

Více informací k jednotlivým možnostem naleznete na www.korado.cz.

Autor: Mgr. Lidmila Kábrtová
Foto: Archiv firmy