RAVAK - česká firma, která za 10 let přerostla hranice nejednoho státu

Koupelnu lze vnímat přinejmenším ze dvou stran. Jednou je hladká a na dotyk příjemná přírodní keramika v podobě umyvadel, klozetů, bidetů a dalších doplňků, druhou pak zastupují jemné tvary sprchových koutů, boxů, van a sprchových vaniček podporující pocit tepla. Nejvýznamnějším výrobcem sprchových koutů, boxů, vaniček, ale i akrylátových van a hydromasážních systémů v České republice, ale i ve střední a východní Evropě je příbramská společnost Ravak, a.s., která letos slaví své 10. výročí úspěšného podnikání.

Na trhu společnost Ravak, a.s. působí tedy již od roku 1990, kdy byla založena rodinami Vařeků a Kreysů. V licenci francouzské firmy v následujícím roce započala výrobu sprchových koutů a vaniček. Důležitý byl však rok 1993, kdy firma investovala do vlastního vývoje a již v roce 1994 spatřila světlo světa standardní řada sprchových koutů vyrobená vlastní patentovanou technologií. Ravak, a.s. však stále působil pouze v rámci českého trhu. To se ale změnilo v letech 1996 - 97. Tehdy se firma transformovala na akciovou společnost a navíc došlo ke vstupu dalšího akcionáře – švýcarské společnosti Nova Holding and Finanz , díky jejímž investicím se zdařila expanze do zahraničí i v podobě 12 dceřinných závodů. Nyní Ravak, a.s. úspěšně působí na Slovensku, v Maďarsku, Litvě, Lotyšsku, Estonsku a výrobky jsou exportovány i do dalších 50 zemí světa včetně exotických oblastí, jako je Čína nebo Spojené arabské emiráty.

Rok 1997 měl svůj význam i v rozšíření výroby o luxusní řady sprchových koutů. O rok později přišly na řadu i akrylátové vany, které se vyrábějí nejmodernější technologií na německých linkách. Firma u svých van zaručuje vysokou kvalitu. Používaná technologie umožňuje při tváření vany docílit stejnou předepisovanou tloušťku všech stěn včetně dna a tvarově náročnějších rohů.

Stejně tak jako rostou nároky zákazníků na zdravý životní styl, vzrůstá i jejich touha po komfortu. Skupinu, jež zcela vyhoví každému přání, zastupují hydromasážní vany a systémy, které poskytují přímo blahodárnou koupel.

Veškeré výrobky společnosti Ravak, a.s. jsou certifikovány dle ISO ITI TÜV a zároveň byly oceněny na prestižních veletrzích v Čechách i zahraničí několika čestnými cenami, což samo o sobě hovoří o promyšlenosti a kvalitě těchto produktů.

Autor: Simona Taha
Foto: -