REHAU technologie a systémy pro úsporné, pohodlné a hlavně zdravé bydlení

Kromě zdraví je pro většinu lidí velmi důležité bydlení. Dnes se při diskuzích o bydlení dostává do popředí hlavně téma provozních nákladů a zdravého životného prostředí a stále více majitelů a investorů si klade otázku, jak účinně řešit rostoucí ceny energií a jak zajistit zdravé a hygienické prostředí ve svém domě či bytu.

Technologie se vyvíjejí a neustále zdokonalují a pro pořízení nízkoenergetického (NED) nebo pasivního domu (PD) existuje dnes stále více důvodů.

Firma REHAU disponuje širokou nabídkou ucelených systémů a materiálů, které vytvoří spolu se správně navrženým domem technologický celek. Tento soubor pak snadno splňuje kriteria NED a PD podle průkazu Energetické náročnosti budovy (ENB je soubor energií potřebných pro vytápění, větrání a chlazení, pro přípravu teplé vody za celý kalendářní rok, vztažený na 1 m2 obytné plochy (kWh/m2a). Stavět energeticky efektivně jsou nejlépe uložené investice, které Vás zbaví starostí s neustálým kolísáním cen energií.

Plošné vytápění REHAU – červená originální trubka

Proč stojí za REHAU plošným vytápěním/chlazením mnohem více, se dozvíte následně. Nabízíme Vám systémy v prémiové kvalitě, které splní všechny Vaše požadavky.

Plošné vytápění od firmy REHAU je skutečný zázrak v oblasti úspor energií. Provozní náklady na vytápění lze pomocí plošného systému REHAU i při nízké náběhové teplotě snížit až o 10 %. Dodatečně lze teplotu v prostoru udržovat o 1 až 2 °C nižší při zachování tepelné pohody. S každým stupněm Celsia to znamená další dodatečnou 6% úsporu provozních nákladů. Systém plošného vytápění od firmy REHAU zajistí rovnoměrné rozložení tepla po celé místnosti. Stačí teplota 20 °C a dosáhnete příjemné prostředí. Šetrným stropním chlazením docílíte toho, že vzduch ochlazený na povrchu pomalu klesá k zemi a tím zamezí i vzniku zánětlivých onemocnění, která jsou velmi často způsobená prudkým prouděním chladného vzduchu z klimatizací. REHAU plošné vytápění/chlazení podporuje nejen vaši pohodu, ale i zdraví, a lze jej kombinovat se všemi druhy podlahových krytin.

Vedle ekonomických výhod boduje taky kvalita a bezpečnost. Můžete se spolehnout na to, že všechny naše výrobky jsou vyrobeny z nejkvalitnějších materiálů. Jedinečné trubky REHAU pro plošné vytápění jsou vyrobené z Hightech-materiálu PE-Xa (PE zesítěného za vysokého tlaku). Starosti způsobené vzniklými závadami jsou jasně minulostí – i díky milionkrát ověřené spojovací technice zajišťující absolutní těsnost.

Zemní tepelný výměník vzduchu

V oblasti nízkoenergetických a pasivních domů jsou zařízení pro kontrolované větrání již standardem. Aby bylo možné tato zařízení energeticky zlepšit a zároveň zvýšit životní standard, např. využitím chlazení v letních měsících, je často využíván zemní tepelný výměník. Tento výměník slouží v zimě k předehřátí venkovního vzduchu, v létě pak naopak k jeho ochlazování.

Díky schopnosti země akumulovat energii, lze pomocí potrubních rozvodů ze speciálních materiálů, umístěných v zemi, v hloubce od 1,5 do 2,5 m, využívat tuto energii k předehřívání vzduchu v zimě a ochlazování vzduchu v létě. Filtrace vnějšího vzduchu a antimikrobická úprava vnitřní stěny potrubních rozvodů zajišťuje hygienický nezávadný vzduch a optimální klima v místnosti. Zároveň lze díky zemnímu tepelnému výměníku uspořit významnou část provozních nákladů na vytápění a chlazení objektu.

Návrh zemního tepelného výměníku je ovlivněn především následujícími parametry:

  • objemem proudění vzduchu,
  • hloubkou pokládky vedení,
  • materiálem potrubí/vedení,
  • typem půdy,
  • klimatickými podmínkami regionu.
Systém zemního tepelného výměníku vzduchu AWADUKT Thermo
AWADUKT Thermo nasávací věž

RAUTITAN pro hygienu a spolehlivost instalace pitné vody

Čistá pitná voda je naším nejcennějším jměním! Není proto divu, že je podrobována stále přísnější kontrole – značně přísnější, než je tomu u balené vody ze supermarketu. Aby mohla vytékat z kohoutku stále čistá, čerstvá a hygienicky nezávadná, jsou nároky kladené na vodoinstalační systém obzvlášť vysoké. Požadavky na hygienu pitné vody se budou i v budoucnu neustále zvyšovat. V době rostoucího uvědomění o svém zdraví objevuje stále větší část obyvatel význam hygienicky nezávadné pitné vody pro vlastní tělesnou a duševní pohodu.

Vedle hygieny hrají rozhodující roli rovněž spolehlivost a dlouhá životnost domovních instalací pitné vody.

Aby odborná firma nabídla svým zákazníkům dlouhodobě spolehlivé řešení, měla by sáhnout po spolehlivém instalačním systému, který současné standardy nejen splňuje, ale již z pohledu budoucna překonává. Je to jeden z důvodů, proč je systém domovních instalací RAUTITAN stále častěji volen těmi, kteří nechtějí hazardovat se zdravím svým a svých dětí a zároveň požaduji spolehlivý výrobek, se kterým ani jejich vnuci nebudou muset nic dělat.

Váš partner – pro perfektní navržení a provedení systémů domovních instalací

I ten nejlepší materiál a technika mohou rozvinout své přednosti jedině tehdy, když bude celý systém přesně a odborně naplánovaný. Obráceně: i zkušení projektanti a montážníci jsou závislí na tom, že mají materiál, který se přesně hodí k danému projektu. Jednoznačně se vyplatí vždy vsadit na odborné znalosti a kompetence osvědčených odborníků.

Objevte i Vy svůj svět REHAU technologií na www.rehau.cz!

Autor: kolektiv autorů
Foto: Archiv firmy