Renovační systém podlahového vytápění John Guest

Firma John Guest Czech s.r.o. se pohybuje na českém trhu téměř 12 let a její výrobky najdete například v systémech pro sanitární techniku a vytápění, v podlahovém vytápění, v systémech pro tlakový vzduch a pneumatiku, v nápojové technice nebo v automobilech. Veškeré výrobky jsou navrhovány, vyráběny a montovány ve Velké Británii mateřskou společností John Guest Ltd., která vznikla začátkem 60. let minulého století. Firma dbá na vysokou kvalitu svých výrobků.

Podlahové vytápění

Firma John Guest Czech s.r.o. v posledních letech zaregistrovala zvýšený počet realizací podlahového vytápění. Zákazníci z řad stavebních firem či soukromých osob mají o nástrčný spojovací systém John Guest stále větší zájem. Se systémem se velice lehce pracuje, není zapotřebí žádného speciálního nářadí a uspoří čas i náklady. Po krátkém představení výrobků a seznámení s postupem práce může s tímto systémem pracovat téměř každý. Zaměstnanci a obchodní zástupci firmy John Guest Czech s.r.o. ochotně každému poradí, pomohou a předvedou systém v praxi. Firma dodává systémy pro suchou i mokrou pokládku a v případě závazné objednávky také zapůjčí odvíječ trubek a tacker.

Hadice a trubky

Aby bylo možné podlahové vytápění dlouhodobě a hospodárně provozovat, je doporučeno použít flexibilní a difusně těsné plastové trubky, které zabraňují vnikání kyslíku do potrubního systému. Tím je zabráněno korozi kovových komponentů zařízení a je zajištěna životnost a neměnná výkonnost. V nabídce má firma John Guest Czech s.r.o. například flexibilní 5vrstvou celoplastovou trubku z PE-RT (vnitřní vrstva zabraňující vnikání kyslíku je vyrobená z plastu EVOH).

Rozdělovač

Nerezové rozdělovače

Rozdělovače John Guest jsou vyrobeny z vysoce kvalitní nerezavějící oceli. Připojení trubek se provádí pouze pomocí 15mm nástrčné techniky. Rozdělovač je vybaven manuálním odvzdušňovačem, automatickým rychloodvzdušňovačem, ukazatelem a regulátorem průtočného množství. Regulační ventily jsou vybaveny připojovacím závitem M30 × 1,5. Rozteč přípojek činí 50 mm. Automatizace řízení podlahového vytápění je možná za použití prvků systému Aura.

Systém pro renovaci Speed Reno-Board

Systém pro renovaci Speed Reno-Board spojující pokládací desku z polyuretanu XPS2 s aluminiovým kašírováním a roztečí pro pokládku trubek 150 mm a separační rohož Blanke Permat poskytuje při renovacích následující výhody:

  • minimální stavební výška cca 30 mm,
  • nevyžaduje žádnou další vrstvu pro rozložení zatížení,
  • nízká plošná hmotnost,
  • rychlejší průběh instalace,
  • pro všechny typy podlah,
  • žádné omezení velikosti dlaždic.
Speed Reno-Board
Autor: Linda Řepová
Foto: Archiv firmy