Rodinný dům FORTUNA vítězí

V žádané nabídce typových domů chrudimské firmy Hoffmann se v letošním roce stal nejprodávanějším domem typ FORTUNA, který tak vystřídal vedoucí pozici „legendu“ s názvem AFRODITE.

Každá firma nabízející výstavbu typových rodinných domů musí velmi pečlivě zvažovat výběr nových domů do svého katalogu. Tedy mimo těch firem na našem trhu, které jednoduše upraví domy svých konkurentů a potom je zařadí do svého katalogu bez ohledu na autorská práva. K těm ale firma Hoffmann rozhodně nepatří.

Při výběru katalogových novinek je tak nutné odhadnout potřeby cílové skupiny zákazníků a na řadu přicházejí kritéria stavby od velikosti, zastavěné plochy, půdorysných rozměrů, výšky a tvaru střechy, umístění místností vůči světovým stranám, ceně atd. Na konečné volbě domu se tak společně podílejí nejen architekti, ale i obchodníci, ekonomové i stavební odborníci firmy. Zpětnou vazbou, dávající jasný signál o správnosti volby domu pro celý tým je údaj o počtu prodaných staveb.

Z tohoto pohledu je z nabídky firmy Hoffmann v současné době největší zájem o již zmiňovaný dům s názvem FORTUNA.

RD Fortuna s individuálními úpravami

Rodinný dům FORTUNA se zastavěnou plochou 166,14 m2, který vznikl na základě stejné spolupráce jako v případě již zmiňovaného domu AFRODITE, byl navržen jako vhodné řešení pro zákazníky, kteří požadují výhodný poměr mezi cenou domu a jeho užitnými vlastnostmi. Svou cenou v rozpětí od 2,8 - 4,3 mil. Kč v závislosti na způsobu výstavby (od svépomocné výstavby, přes zadávání jednotlivých prací odborným firmám až po způsob stavby na klíč) a použitých materiálech patří tento dům do kategorie středně velkých, ovšem nabízeným komfortem bydlení přesahuje tuto třídu o značný kus.

Rodinný dům FORTUNA poskytuje dostatek místa k pohodlnému bydlení 4-6 členné rodině a zcela jistě by mohl po určitých úpravách sloužit i jako dvougenerační. Také již byla realizována varianta, při které se budoucí obyvatelé ve snaze snížit náklady na stavbu rozhodli dokončit pouze přízemí rodinného domu a podkroví nechat k pozdějšímu dokončení.

Přízemí rodinného domu je rozděleno na část společenskou, ve které jsou umístěny zádveří (7,50 m2), hala (15,93 m2), obývací pokoj (30,93 m2), jídelna (11,38 m2) a kuchyně (7,89 m2), a na část privátní, ve které jsou pracovna (14,98 m2) a pokoj pro hosty (13,63 m2). V přízemí rodinného domu nechybí ani samostatné WC (1,51 m2) a koupelna (4,88 m2), obě s využitelností jak pro návštěvy, tak i obyvatele domu. Součástí domu je také prostorná garáž (21,71 m2). Podkroví rodinného domu je stejně rozlehlé jako přízemí a nabízí dva nadstandardně velké dětské pokoje (24,80 a 24,88 m2), ložnici se šatnou (37,69 m2), koupelnu (11,76 m2), samostatné WC (3,24 m2), hobby místnost (8,62 m2) a komoru s předpokládaným umístění kotle (13,60 m2). Zajímavostí projektu tohoto domu je galerie (10,65 m2), která v již realizovaných domech sklízí spolu s centrálně umístěným schodištěm zasloužený obdiv návštěv.

RD Fortuna

I když je rodinný dům FORTUNA v nabídce firmy krátkou dobu, je už dokončeno zhruba 40 domů a dalších 40 je ve fázi projektové dokumentace, vyřizování stavebního povolení, popřípadě ve fázi příprav na zahájení stavby. To vše svědčí o tom, že o dům, u kterého je cena stavebnice systému VELOX 479 000,— Kč, bude velký zájem i v příštích měsících.

Ve spojení s katalogovými domy někteří architekti často hovoří o nevýhodě, která spočívá v nemožnosti individuálních úprav projektu a v možné hromadné výstavbě uniformních domů. Zcela určitě se ale tato tvrzení netýkají firmy Hoffmann, protože jednou z často využívaných možností zákazníků firmy jsou individuální úpravy typových projektů, což dokládají i fotografie na této straně.
Ve spolupráci s projektantem tak již někteří stavebníci domu FORTUNA řešili možnost vstupu z garáže přímo do zádveří rodinného domu. V již realizovaných stavbách se už také projektovaly místo garáže dva pokoje, sloužící třeba jako další pracovna a pokoj pro hosty, anebo varianta domu FORTUNA s dvojgaráží. To jen potvrzuje velkou variabilitu systému VELOX, která doplňuje jeho nadstandardní tepelně izolační vlastnosti. A právě spojení výborných tepelně akumulačních vlastností betonu s vynikajícími tepelně izolačními vlastnostmi desek VELOX s izolací ze stabilizovaného polystyrenu PSB-S 20 tvoří největší přednost celého systému. Při tloušťce obvodové stěny pouhých 34 cm nabízí stavební systém VELOX úsporu nákladů na vytápění až 45% v porovnání s klasickými materiály. Pro zákazníky to znamená nejen nižší pořizovací náklady na hrubou stavbu, ale zejména nízké náklady na provoz domu do budoucna.

RD Fortuna

Pro samotnou realizaci rodinného domu FORTUNA i ostatních domů z úspěšného firemního katalogu firmy HOFFMANN přicházejí v úvahu tři možné varianty: dodávka stavebnice k výstavbě svépomocí (se zaučením a odborným firemním dohledem), dodávka a montáž systému VELOX firmou HOFFMANN na zákazníkem připravených základech a nebo stavbou na klíč, kterou může realizovat zákazníkem zvolená firma.

V případě, že má zákazník vlastní představy o podobě svého rodinného domu, je možné zajistit projekt individuální nebo zajistit dodávku stavebního systému VELOX na již hotový projekt, který může být zpracován i na jiné stavební systémy. Na případné otázky rádi odpovědí technici firmy buť telefonicky nebo při osobní návštěvě v sídle firmy.

Autor: Ing. Roman Šikl
Foto: Archiv firmy