Přidat na Seznam.cz Přidat na Google News

Rok 2013 ve znamení proměny Stavebních veletrhů Brno

Již 18. ročník tradičních jarních Stavebních veletrhů Brno, které se konají do 23. do 27. dubna, se ponese ve znamení jejich proměny. Jednou ze zásadních novinek je rozdělení širokého spektra prezentovaných oborů do tematických celků.

Vznikly tak nové zajímavé formy propagace pro vystavovatele, pro návštěvníky pak dojde ke zpřehlednění a usnadnění orientace v nabídce vystavovatelů.

Postav a vybav dům během pěti dnů

Komplexní nabídka vystavovatelů Stavebních veletrhů Brno a veletrhu MOBITEX je rozdělena dle jednotlivých fází stavby tak, aby návštěvníci během pěti dnů trvání veletrhu postavili, zrekonstruovali a plně vybavili celý byt či dům. Navíc pod vedením nezávislých odborníků. Vzniklo tak šest tematických celků – zakládání stavby, hrubá stavba, technická zařízení budov, interiér, zahrada a hobby. Posledním, relativně samostatným tematickým celkem, jsou dřevostavby. Všechny firmy z daného celku, poradenské centrum, praktické ukázky a doprovodný program budou vždy soustředěny na jednom místě, dojde tedy i ke snazší orientaci návštěvníka v areálu výstaviště. Návštěvníky po jednotlivých etapách stavby či rekonstrukce bude provázet specializovaný průvodce návštěvníka věnovaný dané problematice, což vytváří další prostor pro nadstavbovou propagaci vystavovatelů.

Více zajímavých příležitostí pro prezentaci

Tímto krokem dochází k rozšíření možností propagace jednotlivých vystavovatelů – kromě veletržní expozice, která zůstává i nadále základní formou propagace, vznikly další zajímavé možnosti aktivní prezentace vystavovatelů. Jmenujme například možnost zapojení vystavovatelů do tzv. oborových dnů, a to jak účastí v doprovodném programu, tak i praktickými ukázkami. Každý den veletrhu bude primárně věnován jednomu tematickému celku, který bude v tento den zvýrazněn v doprovodném programu, praktických ukázkách, odborném poradenství, ale především v cíleném zvaní odborných návštěvníků.

Nové místo pro prezentaci dřevostaveb

Zcela nový veletrh DSB – Dřevo a stavby Brno je jediným takto zaměřeným veletrhem na Moravě, který se koná za odborné podpory Asociace dodavatelů montovaných domů. Problematice dřevěných a montovaných domů se bude věnovat komplexně – nabídku vystavovatelů doplní doprovodný program veletrhu a výstava dřevěných montovaných domů v Národním stavebním centru Eden 3000 vedle areálu brněnského výstaviště.

Autor: Ing. Jana Tyrichová
Foto: Archiv redakce