Přidat na Seznam.cz Přidat na Google News

S produktovou řadou Cimsec si při pokládce obkladů poradí i začátečník

Každý, kdo se pustí do pokládky podlahové krytiny, by měl nejprve něco vědět o jednotlivých výrobcích, které bude při realizaci používat. Vyhne se tak nejednomu problému, který by mohl špatným užitím nastat. Jednou vysoce kvalitní skupinou výrobků určenou k lepení obkladů a dlažby je produktová řada Cimsec.

  Jedná se o vysoce specializovaný výrobní program pro lepení obkladů představující vždy určitý ucelený systém.
   Materiály pro obkládání lze rozdělit do tří skupin:
• materiály pro přípravu podkladu;
• materiály pro lepení obkladů a dlažeb;
• materiály pro spárování.
   Pro přípravu podkladů jsou určeny vyrovnávací malta Cimsec AM, dále pak vyrovnávací malta pro stěny i podlahy Cimsec AMS a nivelační hmota Cimsec BAF, která je vhodná rovněž pro podlahové vytápění. Podmínkou tenkovrstvé metody je dokonalé vyrovnání podkladu do svislé nebo vodorovné roviny.
   Neodmyslitelnou součástí této skupiny jsou izolace proti vlhkosti Cimsec Dichtflex - DF, penetrace sádrokartonových podkladů Cimsec Gips grundierung - GG, spojovací můstek Cimsec Haftbrucke - HB a penetrace savých, příp. nesavých podkladů Cimsec Emulsion - EM.
   Druhá skupina zahrnuje produktovou řadu materiálů pro lepení obkladů. Obsahuje širokou paletu výrobků od velmi kvalitních standardních lepidel na bázi cementu Cimsec ECO, Cimsec K, přes lepidla pro velkoformátové obklady Cimsec C Plus, flexibilní lepidla Cimsec Flex - FM pro lepení nenasákavé dlažby, obklad na obklad, dlažby na podlahové vytápění, lepení v exteriéru (balkon, terasa, fasáda, zateplovací systém) až po lepidla pro COTTO, přírodní kámen a mramor Cimsec Trass - TM.
   Pro použítí ve velmi namáhaných prostorech jsou vhodná vysokopevnostní, rychle tuhnoucí lepidla Cimsec Fliessbett - FBK a pro lepení na umakart, dřevotřísku atd., disperzní lepidla Cimsec Dispersionskleber - KB, WKB.
   Dvousložková epoxidová lepidla Cimsec Epoxyfugenbunt - EF a Cimsec Norex AAR jsou odolná jak vůči kyselinám, tak i zásadám a splňují požadavky pro použítí v potravinářských či chemický provozech, myčkách aut, autosalónech a podobných zařízeních.
   Další skupina zahrnuje spárovací hmoty na cementové bázi v třiceti třech barevných odstínech Cimsec Fugenbunt - FBU a zušlechtěné spárovací hmoty Cimsec Fugenbreit - FB určené pro spárování bazénů, vytápěných podlah, balkonů, teras a fasád.
   V třiceti třech barevných odstínech nabízí firma Commenda ČR i další různé druhy spárovacích hmot rozdělené podle účelu použití od silikonů Cimsec Fugenflex - SE, přes akryláty Cimsec Fugenflex - A určené zejména pro výrobce kachlových kamen až po epoxidové spárovací hmoty Cimsec Epoxyfugenbunt a Cimsec Norex AAR.
   Velmi často je diskutováno téma »Izolace proti vlhkosti«. V následujících řádcích bude popsán konkrétní případ - odizolování vlhkosti pod obklady a dlažbou v prostorách jakou jsou koupelna, terasa nebo balkón s použitím materiálů CIMSEC. Toto řešení je vhodné jak pro odborníka, tak i pro úplného laika.

Izolace proti vlhkosti pod obklady
   Protože kvalitní odizolování koupelnových prostor je bezpodmínečnou nutností, zaslouží si určitě pozornost výrobek Cimsec DICHTFLEX - elastická izolační folie, která má po vytvrdnutí vynikající izolační vlastnosti.
   Pomůže všude tam, kde je vlhkost nežádoucí, t.j. na stěnách kolem van, ve sprchových koutech, na koupelnových podlahách, ale i na terasách a balkonech. Práce je velice snadná - válečkem nebo stěrkou se nanese DICHTFLEX v dostatečně silné vrstvě na požadované místo, nechá se zaschnout a nátěr se ještě jednou po zaschnutí (cca 3 hod.) zopakuje. V místech, která jsou vystavena největšímu pnutí (rohy, přechod stěna - podlaha), se do nátěru zapracuje vyztužující elastický pás Cimsec Elastik-band, který dokáže přenést objemové a tvarové změny v podkladu. Umožňuje zároveň řešení izolace v kritických místech, jako je např. dilatační spára, vodovodní nebo odpadový výstup. Po úplném vytvrdnutí izolačního nátěru (asi 24 hod.) se hned může přistoupit k obkládání. DICHTFLEX umožňuje přímé lepení obkladů na izolaci. Dále je vhodné použít flexibilní lepidlo Cimsec Flex, protože podklad, který byl vytvořen, je izolován a na rozdíl od standardních podkladů nemá žádnou nasákavost.
   Izolační fólie DICHTFLEX, balená v plastikovém obalu, je již hotovým produktem připraveným k přímému použití. Po prostudování návodu si s ní poradí téměř každý. Na pracné klasické postupy (asfaltová lepenka s následnou krycí mazaninou apod.) se může klidně zapomenout. Ať už s ní bude pracovat odborník nebo laik, bude mít jistotu dokonale izolovaného prostředí.
   Filozofií nejedné firmy je, aby její výrobky sloužily v co možná nejvyšší kvalitě majiteli. Pokud se tato myšlenka zdaří, pak firma dosáhla nejvyšší mety v podobě spokojeného zákazníka. 
Autor: Simona Taha
Foto: Archiv firmy