Přidat na Seznam.cz Přidat na Google News

Sanitární doplňky Merida na našich cestách

Se sanitárními doplňky Merida jsme se měli možnost setkat na stovkách míst. Jmenujme například letiště ve Varšavě, areál Regionálního centra Olomouc, Státní zámek ve Valticích, hotel Alessandria v Hradci Králové, ZŠ v Dobřichovicích, Fakultu informativní technologie v Brně atd. Naposledy to však bylo v hotelu Jezerka.

Hotel Jezerka

Velmi vkusně zrekonstruovaný hotel Jezerka se nachází v překrásném přírodním prostředí v Chráněné krajinné oblasti Železné hory, cca 3 km od města Seč (30 km od Pardubic, 120 km od Prahy či 130 km od Brna). Umístěn je 200 m od vodní nádrže Seč. V okolí hotelu se nacházejí značené turistické a cykloturistické stezky, zřícenina hradu Oheb a v okruhu 20 km dál větší množství přírodních a kulturních zajímavostí. Zajímavý je také tím, že se hotel nachází v oblasti bez světelného smogu. Na temné obloze tak můžete pouhým okem vidět až 1 000 hvězd (ve městě to je do 200).

Hotel je koncipován jako moderní ubytovací zařízení s kapacitou 150 lůžek a nabízí spoustu dalších prostor a technického zázemí pro konání vzdělávacích programů, školení výstav, ale i pro zábavu a rodinnou rekreaci. Každý pokoj má vlastní sociálním zařízení, terasu, TV, SAT a telefon s přípojkou na internet.

V roce 2017 se hotel Jezerka stal regionálním vítězem Pardubického kraje a obdržel titul: „Hotel roku”.

Recepce hotelu

Hotel a hygienické prostory

Vraťme se však k jeho hygienickým prostorám. Při jejich rekonstrukci byly použity kvalitní sanitární doplňky Merida. Konkrétně jde o dávkovače mýdla, zásobníky na papírové ručníky a toaletní papír, koše na odpadky a WC soupravy. Vše v linii Merida STELLA nerezová matná.

Z obrázků můžete vidět, že v nově zrekonstruovaných prostorách působí doplňky Merida velmi pěkně.

O sortimentu Merida blíže

Pokud sami uvažujete o vybavení svých hygienických prostoru, Merida vám má co nabídnout. V letošním roce můžete vybírat již z 5 linií. Konkrétně z výše uvedené Meridy STELLA, dále z Merida TOP, Merida MERCURY a Merida UNIQUE. Navíc v letošním roce nově z produktové řady Inox Design.

Merida STELLA

Linie v designu STELLA má čtyři varianty provedení: Nerezové matné, nerezové lesklé, kovové bílé a nerezové Economy.

STELLA nerezová matná a lesklá: síla materiálu je 1 mm, má svařované a leštěné hrany, nýty jsou skryté, zámek je zapuštěný do povrchu.

STELLA bílá: vyrobena z bíle barveného plechu, svařované a leštěné hrany, většina výrobků má zapuštěný cylindrický zámek.

STELLA economy: tato cenově dostupnější varianta je vyrobena z matné nerezové oceli o síle 0,8 mm, zámek má zapuštěný do povrchu, ale jsou u ní viditelné nýty a nýtované hrany.

Při rekonstrukci hotelu byly použity sanitární doplňky Merida STELLA nerezová matná

Merida TOP

Linie z tvrzeného plastu ABS v bílé barvě v moderním designu je charakteristická ozdobnými barevnými průhlednými okénky ve tvaru slzy.

Merida MERCURY

Linie kombinující černý plast ABS vždy s čelním plátem z nerezové oceli.

Merida UNIQUE

Merida UNIQUE vychází z rady Merida TOP, která je bílá a zdobí ji „pouze” barevné průhledné okénko ve tvaru slzy. Tato řada však září různými barvami.

Vybírat můžete například z řady černé (Glamour black line), pomerančové (Orange line), červené (Red line), z řad v barvě dřeva (Eco či Scandinavian line), bílé (Glamour white line), stříbrné (Silver line),) dále se nabízí veselá řada (Joy line), mramorová (Marble line), uhlíková řada (Carbon line), Las Vegas či Magic řada a další a další. Zkrátka fantazii je zde popuštěna uzda.

Všechny řady UNIQUE jsou dodávány jak v matu, tak v lesku.

Merida UNIQUE vychází z řady Merida TOP, k dispozici je však v nejrůznějších dekorech

Výše uvedené linie obsahují: dávkovače na mýdlo, pěnové mýdlo, na krém na ruce, na dezinfekci; zásobníky na papírové ručníky skládané, v rolích a Automatic; zásobníky na toaletní papír v rolích i skládaný; sušiče na ruce; koše; osvěžovače vzduchu; zásobníky na papírové podložky na toaletu a zásobníky na hygienické potřeby na dámskou toaletu, WC soupravy.

Merida UNIQUE vychází z řady Merida TOP, k dispozici je však v nejrůznějších dekorech

Inox Design – pro milovníky luxusu a nevšednosti

Produktová řada Inox Design vznikla pro všechny, kteří se ve své koupelně nehodlají spokojit s průměrnou sanitární technikou, ale naopak požaduji luxus, kvalitu a nevšednost. Vybírat mohou hned ze čtyř řad – Honeycomb line, Icicle line, Pinstripe line a Texture line.

Důraz na bezchybnou funkčnost všech produktů Inox Design podtrhuje jejich jedinečný design a stylová vytříbenost. Futuristicky pojaté textury dávají vyniknout přirozené kráse ušlechtilého ocelového materiálu. Zkrátka Inox Design dává sanitární technice novou tvář a na své si přijdou i opravdoví obdivovatelé designu.

Vzniku produktové řady Inox Design předcházel několikaletý vývoj a zapojení takových technologií, jako je například používání laserů a přesná robotika. Tyto nejmodernější technologie, ale také individuální přístup k jednotlivým výrobkům, umožňují za všech okolností garantovat nejvyšší kvalitu při zpracování každého dílu. Proces výroby potom zaručuje zachování všech vlastností oceli AISI 304.

Jednotlivé řady Inox Design

Honeycomb line

Jak název napovídá, celá řada, skládající se z otevřeného koše na odpadky o objemu 27 litrů, mechanického podavače papírových ručníků v rolích Maxi, zásobníku na toaletní papír v rolích Mini, zásobníku na papírové ručníky Maxi, zásobníku na papírové ručníky Mini a dávkovače pěnového mýdla má jednotný motiv – plástev (šestiúhelníková vosková buňka postavená včelami v jejich hnízdech). Díky motivu působí velmi teple.

Honeycomb line

Icicle line

Opakem k linii Honeycomb je Icicle line. Tato řada se ocelově leskne a působí přímo ledově. Jak by ne. Jejím motivem je zmrzlá voda (rampouchy).

I u ní můžete vybírat z otevřeného koše na odpadky o objemu 27 litrů, mechanického podavače papírových ručníků v rolích Maxi, zásobníku na papírové ručníky Maxi, zásobníku na papírové ručníky Mini a dávkovače pěnového mýdla. Místo zásobníku na toaletní papír v rolích Mini však nabízí zásobník na toaletní papír Duo.

Icicle line

Pinstripe line

Celou řadu, skládající se z šesti částí jako u Honeycomb line, provázejí jemné svislé proužky (jako například u společenského oděvu). Podobně, jako společenský oděv, z ní vyzařuje uhlazenost a uspořádanost.

Pinstripe line

Texture line

Zajisté i tato řada, skládající se ze shodných částí jako předcházející linie, si najde své oblíbence. Je jemně zrnitá (jako kdybyste měli hrubou tkaninu) a vyvolává pocit malého chaosu.

Texture line

Více informací o sortimentu Merida na stránkách www.merida.cz.

1) Informace o sortimentu zpracovány z materiálů společnosti Merida
Autor: Mgr. Helena Hejhálková
Foto: Archiv firmy