Sanitární vybavení pro bezbariérové prostory – bezbariérový systém FSB A-Flex

V každém veřejném objektu je nutno mít WC pro vozíčkáře, v hotelech, lázních či nemocnicích potom navíc postavit bezbariérové pokoje. Při výstavbě těchto objektů pamatovat na umístění důležitých hygienických prvků. Ty zaberou hodně místa, někdy mohou překážet, což může být problém. Vyřešit ho umí koncipovaný systém pro umístění prvků potřebných pro bezbariérové sanitární prostory A-Flex.

Na trh systém A-Flex přinesl přední německý dodavatel stavebního kování pro dveře a okna – firma FSB, kterou v ČR exkluzivně zastupuje společnost E F B.

Celý koncept je vhodný zejména pro hoteliéry, majitele restaurací nebo provozovatele lázní, dále do nemocnic a jiných sociálních zařízení.

Princip systému A-flex

Tento princip je založen na univerzální montážní podložce, do které lze osazovat různé bezbariérové prvky dle aktuální potřeby. Opěradla k umyvadlu, sklopná madla k toaletě, sklopné sedátko. V případě, že na podložku A-Flex není osazen žádný komponent, je konstrukce opatřena nerezovým krytem.

Příklad použití systému A-Flex u hotelové koupelny

Jestliže v pokoji není ubytovaný žádný host se specifickými potřebami pro bezbariérové bydlení, podložka A-flex může zůstat překryta nerezovým krytem a koupelna není na první pohled vnímána jako bezbariérová. Do tohoto pokoje může být ubytovaný i běžný host bez specifické potřeby. Ve chvíli, kdy bude předpokládán pobyt osoby s potřebou speciálního bezbariérového vybavení, mohou být nosné prvky osazeny potřebným vybavením kompatibilním se systémem A-Flex.

Zleva otočné sklopné sedátko FSB se systémem A-Flex a variabilita systému FSB A-Flex

Úspora nákladů pro hoteliéry

Se systémem A-Flex je také spojená úspora při počátečním pořízení vybavení sanitárních prostor. Díky modulárnímu systému není potřeba pořizovat bezbariérové vybavení do všech sanitárních prostor, které jsou označené jako bezbariérové. Všechny plochy lze osadit pouze modulem A-Flex a pomůcky instalovat až za provozu dle aktuální poptávky.

Více informací naleznete na stránkách www.luxusnikovani.cz.

Autor: Bc. Ondřej Šimanovský
Foto: Archiv firmy