SANITILE Systém - elegantní a levné

Řešení úpravy povrchů stěn a stropů v místech, kde se vyžaduje dodržování příšné hygieny. Tento vysoce účinný hygienický nátěr s vysokým leskem zabezpečí dlhodobou ochranu všech povrchů proti vlhkosti, vodě, bakteriím i plísním.

Sanitile® Systém je jednosložkový nátěr na bázi modifikované polyesterové živice. Má dobré aplikační a konzervační vlastnosti a vytváří tvrdý, lesklý a snadno omyvatelný povrch. Je vhodný pro nátěry stěn z cihel a betonových bloků, stěn z nového i starého betonu, omítek, sádrokartonů, kovů, dřevotřískových desek, keramických obkladaček pro vytvoření bezesparého povrchu. Sanitile® Systém vyhovuje předpisům EU pro kontakt s potravinami, lze ho proto použít v potravinářském průmyslu (jatka, pivovary, mlékárny, pekárny, výrobny nápojů a jiné potravinářské provozy), v nemocnicích, laboratořích, farmaceutických podnicích, ve všech typech stravovacích zařízení, hotelech, školách.

Výrobky SANITILE® Systému

SANITILE® ILT Systém

Cementová směs a disperzní akrylátový polymér. Používá se k přípravě hladkého povrchu před nanášením Sanitile® Primer, Sanitile® Base a Sanitile® High Gloss.

SANITILE® Concrete Primer

Základový nátěr na bázi akrylátového rozpouštědla na nový beton (< 8 měsíců), betonové bloky a Sanitile® ILT Systém před aplikací Sanitile® Base a Sanitile® High Gloss.

SANITILE® Metal Primer

Alkydový polyuretanový základový antikorozní nátěr na čisté kovové povrchy před aplikací Sanitile® Base a Sanitile® High Gloss.


Možnosti použití SANITILE® Systému / Technické informace

SANITILE® Super Primer

Vynikající dvousložkový epoxidový základový nátěr, který váže Sanitile® System ke všem druhům lesklých povrchů včetně vysoce lesklých keramických obkladů.

SANITILE® Base

Jednosložkový základový nátěr používaný před nanášením Sanitile® High Gloss.

SANITILE® High Gloss

Jednosložkový vysoce lesklý vrchní nátěr s přísadami proti plísním. Standardní barva je bíla, v případě požadavku jiného barevného provedení lze použít barevné pasty na bázi rozpouštědel. Důležité je ověření kompatibility barevné pasty před jejím použitím.

SANITILE® 550 Fortifier

Aditivum do Sanitile® High Gloss na zvýšení chemických a mechanických vlastností.

Výhody

 • kompletní nátěrový systém pro široké použití a různé povrchy,
 • snadná údržba lesklého povrchu,
 • nepropustný vůči neagresivním kapalinám,
 • Sanitile® ILT Systém je vhodný k vyhlazování nerovností a trhlin v podkladu,
 • levná alternativa renovace starých obkladaček se získáním bezesparého povrchu,
 • používá se jako fungicíd a baktericíd,
 • snadná a rychlá aplikace,
 • Sanitile® Systém není toxický,
 • odolává zředěným alkáliím, kyselinám a plísním,
 • nízká hladina pachu při aplikaci,
 • možnost nanášení štětcem, mohérovým válečkem nebo vzduchovým zařízením.
Autor:
Foto: Archiv firmy