Saunám a bazénům sluší keramika

Sedlecký kaolin a.s. Božičany je tradiční, výhradně český dodavatel materiálů pro stavbu a provoz bazénových systémů, přírodních keramických dlažeb, obkladů, dekorační a zahradní keramiky, umyvadel, přírodního kamene, pálených dekoračních drtí a doplňků. V poslední době i přírodních antibakteriálních produktů na bázi horniny zeolitu vhodných k filtraci a čištění bazénové vody.

Saunování se v dnešní době stává fenoménem, který posiluje imunitní systém člověka, snižuje stresové stavy, zmírňuje nespavost, bolesti, vyčerpa-nost organismu a celkově pomáhá regeneraci sil. K sauně vždy patří bazén se studenou vodou v interiérovém nebo venkovním provedení.

Bazén lze pojmout v kombinaci se zimní zahradou nebo samostatně. Vždy však zvyšuje komfort bydlení v rodinném domě, atraktivitu rekreace v penzionech, ale také zpříjemní pobyt v hotelích, lázních, fitcentrech či střediscích volného času. Příznivý vliv vody a plavání na lidský organismus je všeobecně známý.

Souznění dřeva, přírodního kamene a keramiky

Krása dřevěné sauny je umocněna kombinací s přírodním kamenem (pískovec, křemenec, granit, zeolit), porézních, hutných a slinutých barevných drtí páleného kaolinu, neglazovanou keramickou dlažbou, dekorační a zahradní keramikou a kameninou.

Pocit uvolnění a relaxace umocňuje u bazénu krása a vůně květin a okrasných keřů v keramických vázách a nádobách, zasazených v našich přírodních půdních substrátech na bázi bentonitických a zeolitických surovin s využitím barevných dekoračních drtí. V závodě PKZ Keramika Poštorná a.s. se vyrábí široký sortiment mrazuvzdorné dlažby a zahradní a dekorační glazované keramiky.

Dekorační přírodní a keramické obklady, kameny a pálené drtě

Dekorační přírodní a keramické obklady, přírodní kameny a pálené drtě tvoří přirozený estetický prvek očisty těla a duše člověka.

Mšenské pískovce spol. s r.o. zpracovávají přírodní dekorační a obkladový pískovec, v PKZ Keramika Poštorná a.s. se vyrábí například keramická dlažba řady Helios a Paradis, zahradní a dekorační keramika, keramické fasádní pásky (kabřinec), ale také klasické červené cihlářské zboží, navíc často glazované.

V závodě Sedlecké doly Božičany sesoustřeďují krásné křemencové kusy dekoračního kamene přivezené z různých těžebních lokalit. Samostatnou skupinu dekoračních materiálů o různé barvě, porozitě a zrnitosti tvoří pálené produkty – drtě a granule ze závodů Sadov, Loket, Třemošná a Poštorná.

Pozoruhodné maličkosti a doplňky

Keramické a kameninové doplňky, so chy a objekty z přírodního mšenského pískovce umocňují kvalitu saunování a koupání v bazénu.

Zajímavé jsou například nažloutlé porézní kulovité, různě velké dekorační útvary z lehčeného šamotu s vynikajícími vlastnostmi pro aplikaci do našich keramických nádob, hydroponií, zásypů, dekoračních prvků apod. vyráběné v závodě Loket u Karlových Varů.

K maličkostem ve vybavení sauny i bazénu patří také například umyvadla, kameninové výlevky, keramické koule, parapety a keramické odpadkové koše z PKZ Keramika Poštorná. V poslední době je poměrně modní záležitostí vybavení lázní keramickými reproduktory.

Kontrola kvality vody a její čištění zeolity

Důležitá je kvalita vody v bazénu, její kontrola a způsob čištění pomocí přírodních upravených surovin. Sedlecký kaolin a.s.

Božičany uvádí na trh řadu produktů k filtraci a čištění vody na bázi přírodní horniny zeolitu. Využívá přitom produktů ze závodu Sedlecký kaolin-Slovensko Banská Bystrica. Tyto výrobky jsou antibakteriální, mají schopnost vázat těžké kovy a jiné nečistoty z používané vody, mají čistící schopnosti a vynikající filtrační vlastnosti (náplň bazénových filtrů).

Sedlecký kaolin Božičany

Sedlecký kaolin a.s. Božičany poskytuje alternativní možnost vybavení bazénových systémů na bázi přírodních surovin a výrobků. Produkty a výrobky pro bazény, jejich interiéry a exteriéry, popř. i sauny, mají vynikající odolnost vůči vodě, vlhkému a teplému vzduchu, mrazu, jsou protiskluzové a bezpečné.

Bližší informace o celém sortimentu získáte nejen na internetu a v centrálních kontaktech Sedleckého kaolinu a.s. Božičany, ale také osobně na výstavě IBF Brno, 22.–26. 4. 2008, pavilon A 1, stánek 026. Tímto Vás srdečně zveme.

Autor: Ing. František Pticen
Foto: Archiv firmy