Schell Vitus: jedinečné hygienické řešení pro zdravotnická zařízení

Modulární koncept armatur Vitus firma Schell představila v roce 2013 a od té doby rozšířila jejich nabídku na 100 různých variant. Přáním zákazníků se díky tomuto konceptu nekladou žádné hranice.

Zvláštní důraz je kladen na uživatelskou hygienu i hygienu pitné vody a komplexnost řešení pro umyvadla, sprchy a toalety. Tyto přednosti ve spojení s robustním celokovovým provedením předurčují řadu Vitus pro použití především ve zdravotnických zařízeních, ordinacích a rehabilitačních centrech, které kladou vysoký důraz na hygienu a dlouholetou bezchybnou funkčnost.

Přes 100 různých variant

Velkou devízou řady Vitus je její modularita. Na základě pouhých dvou základních těles armatury nabízí řada VITUS přes 100 různých variant. Volit můžete mezi variantami nástěnných umyvadlových nebo sprchových armatur s ovládáním na elektronické CVD tlačítko, samouzavírací tlačné nebo klasické pákové. U pákových armatur lze volit meZi klasickou ovládací pákou nebo speciální prodlouženou pro ovládání paží, která je standardem ve zdravotnických zařízeních. Umyvadlové armatury jsou nabízeny ve třech variantách délky výtokového ramínka (210, 270 a 330 mm).

Jednotlivé varianty nabízí kromě proplachu usazené vody i volitelnou termickou dezinfekci. Další kritéria kvality, která hovoří pro VITUS vyznamenaný cenou Plus X Award: robustní celokovové provedení a třída hlučnosti 1.

Schell při koncipování řady Vitus reagoval na neustále přísnější požadavky na hygienu ve zdravotnických zařízeních. Důkazem, že tento koncept je krokem správným směrem, je nebývalý zájem o tuto řadu od samého uvedení na trh. Úspěch řady Vitus podtrhuje také udělení prestižní ceny Plus X. V České republice a na Slovensku Vitus oslovuje především segment soukromých zdravotnických zařízení, ordinací a rehabilitačních center.

Více informací o firmě Schell získáte na www.schell.eu nebo na níže uvedených kontaktech.

Autor: Ing. Aleš Řezáč
Foto: Archiv firmy