Schindler Ahead – vstup výtahových systémů do digitální éry

Minimalizace poruch a nečekaných odstávek, odhalení a vyřešení technických problémů předtím, než se projeví, rychlé sdílení informací, snadné plánování i zobrazení zajímavostí z okolí. To vše zvládnou výtahy vybavené novinkou Schindler Ahead, která díky moderním technologiím usnadní práci, ušetří čas i náklady a zpříjemní cestování.

Nová platforma Schindler Ahead představuje snadný vstup do digitální éry ve světě výtahů. Za využití nejnovějších standardů v oblasti připojení, k nimž patří 4G/LTE, ale také budoucí funkce VoIP (Voice over Internet Protocol), umožňuje propojení zařízení a dalších účastníků. Nejčastěji jimi bývají majitel a správce budovy, cestující, servisní technici a dispečink Schindler. Ti všichni mají pro ně podstatné informace spojené s provozem zařízení k dispozici kdykoliv a kdekoliv je potřebují. Schinder Ahead navíc umožňuje využívat rozsáhlou nabídku služeb založených na takzvaném internetu věcí.

Minimum odstávek díky prediktivní údržbě

Základem je vždy bezpečný a plynulý provoz, a tak Schindler Ahead přináší vzdálený monitoring i špičkovou diagnostiku. Výsledkem je prediktivní údržba, díky níž lze případné technické problémy odhalit, analyzovat a řešit ještě dříve, než se projeví. Dochází tak mimo jiné ke snížení neplánovaných odstávek, což ocení cestující i správce budovy. Ten má navíc prostřednictvím Schindler Ahead ActionBoard neustálý přístup k datům o provozu, technickém stavu, historii údržby, přehledu oprav, plánovaných návštěvách, ale i objednávkách či fakturách. Schindler Ahead ActionBoard však neslouží jen ke sdílení a uchovávání informací, ale také k zadávání celé řady požadavků. Samozřejmostí je zasílání upozornění i automatických upomínek, které k vám zamíří přímo prostřednictvím aplikace nebo e-mailů. Můžete je tak snadno sdílet, například s obyvateli bytového domu.

Digitální řešení na míru

Hlavním pilířem je strojová inteligence CUBE, která relevantní údaje o zařízení shromažďuje, průběžně analyzuje a přenáší do cloudové platformy. Navíc spouští aplikace nebo nastreamuje multimediální obsah. Samozřejmostí je funkce nouzového volání, a to za využití té nejvyšší úrovně kybernetické bezpečnosti. Díky bezdrátovým aktualizacím je software vždy aktuální, aniž by se musel na místo osobně dostavit servisní technik,” vysvětluje Petr Chovanec, obchodní manažer nových instalací ve společnosti Schindler CZ, a. s.

Aktuální zprávy i zábava

Výtah je často srdcem domu, a je tedy ideálním nástrojem pro sdílení informací. Díky nové platformě budou moci výtahy i eskalátory v blízké době nabídnout ještě více než bezpečnou a pohodlnou přepravu. Ke vstupu do výtahu bude například možné umístit digitální nástěnku, která poslouží ke zveřejnění aktuálních zpráv nebo reklamy na služby dostupné v budově a jejím okolí.

Služby, které nabízí platforma Schindler Ahead, jsou určeny pro všechny výtahy, eskalátory a pohyblivé chodníky značky Schindler, které jsou vybavené zařízením CUBE. Více informací o těchto službách i dalších souvisejících produktech naleznete na stránkách www.schindler-cz.cz.

Autor: Patrik Macúch
Foto: Schindler CZ, a. s.