SFS intec - správné rozhodnutí při koupi upevňovacích prvků

Při návrhu a realizaci obvodového a střešního opláštění hraje zásadní roli správná volba upevňovacích prvků. Je to nejen pro zvyšující se požadavky na bezpečnost zvlášť. v oboru průmyslových staveb. Důležitý je požadavek celkově výhodného řešení z nejrůznějších pohledů investora nebo stavebního dodavatele. Švýcarská značka SFS intec, v České republice zastoupená firmou SFS intec s.r.o., si pro tyto předpoklady získala oblibu v řadě zemí a u řady zákazníků.

Najít ideální upevňovací systém zvlášť pro náročné aplikace, jako rozlehlé plochy střešních a obvodových plášťů průmyslových staveb nebo nákupních center, není jednoduché ani tehdy, je-li rozhodující pouze cena za vlastní materiál. Úspěšný výrobce si je však vědom, že životaschopné realizační firmy dnes požadují více, než jen "rozumnou" cenu. Švýcarský nadnárodní holding SFS, který se zabývá výrobou a obchodem v oblasti upevňovacích systémů a je považován za stálici v evropském měřítku, se důsledně a již po mnoho let řídí šesticí tzv. klíčových pravidel úspěšné společnosti:

 • První je kvalita, kterou se nerozumí jen kvalita výrobku, ale i kvalitní technické podklady a systémové montážní přístroje, zaškolení obsluhy strojů a nástrojů, servis a odborné semináře pro projektanty. I nejlepší upevňovací systém nedosáhne optimálního působení, není-li přesně vybrán podle svého použití a odpovídajících předpisů. K tomu, aby byl také správně aplikován, což je stejně důležité, provádí SFS intec bezplatná školení přímo na stavbě nebo ve svých předváděcích centrech.
 • Dále je to systémová nabídka, což v kostce znamená, že zákazník dostane v rámci jedné objednávky veškerý materiál, nástroje i technické podklady, které potřebuje pro rychlou a kvalitní montáž v různých podmínkách.
 • Zásadní je promyšlená logistika, což v případě SFS intec znamená, že zákazník dostane spolehlivě do 24 hodin kompletně veškeré objednané zboží v nepoškozených obalech z jakkoliv odlehlého výrobního závodu. Pro zajištění rychlých dodávek rozšiřuje společnost SFS intec trvale sortiment skladovaného zboží ve vlastních skladech.
 • Důležité je dostupné a odborně kompetentní poradenství. Společnost SFS intec zavedla poradenský servis, který především v projektové přípravě pomáhá ve výběru ze široké nabídky systémů upevnění. Poradenství funguje i během vlastní realizace, aby na stavbě nedocházelo ke zbytečnému zpoždění z důvodu technických a jiných nejasností okolo systému upevnění.
 • Neopominutelným faktorem je blízkost k zákazníkovi. Snadnou dostupnost nabízených produktů a služeb klientovi zajišťuje promyšlená síť obchodních zastoupení v jednotlivých regionech celé České republiky.
 • S předešlou kompetencí souvisí technický servis, u kterého SFS rovněž dbá o snadnou dostupnost. Servis řeší případy, které se v praxi během montáže nedají zcela vyloučit, např. poruchy montážních přístrojů, které by mohly způsobit zpoždění prací. Speciálně zaškolení pracovníci se rychle postarají o rychlou opravu vadného přístroje, a to přímo na stavbě, nebo v případě větší opravy v sídle firmy. Po dobu opravy je k dispozici náhradní montážní přístroj. V případě potřeby urychlení montáže lze zapůjčit více montážních přístrojů.
 • A poslední, nikoliv však nejméně důležitá je inovační aktivita: Charakteristickou vlastností každého předního výrobce je neustálé hledání a zkoušení nových cest a technických řešení. Filosofií firmy SFS intec je zvýšením kvality a účinnou optimalizací mnoha detailů - nejen technických ale i nadstavbových v oblasti služeb - posílit své postavení na trhu a přinést zákazníkovi novou užitnou hodnotu. Firma není jen výrobcem či prodejcem promyšleného systému upevňovacích prvků na střechy a fasády, nýbrž i spolutvůrcem systémů opláštění už od počáteční fáze vývoje.

Špičková technologie a jakost

Dlouholeté výrobní zkušenosti ze závodů ve Švýcarsku, Francii, Anglii, Itálii, USA a České republice staví SFS intec na přední místo mezi výrobci upevňovací techniky. Základem výroby přesných součástek a upevňovacích prvků je technologie lisování za studena, které jsou vyhledávány po celém světě.
Vysoká a reprodukovatelná kvalita je kontrolována na všech stupních výrobního procesu a každá operace je sledována a statisticky vyhodnocována. Všechny výrobky SFS intec vyhovují mezinárodním i národním předpisům.


Historie SFS intec v zahraničí a v ČR

Zájmy švýcarského výrobce upevňovacích systémů SFS jsou v České republice zastupovány od 1. 1. 1994, kdy je postupně naplňovaly firmy Topik spol. s r.o. a SFS Czech spol. s r.o. Během mnoha let byly výrobky a služby prezentovány pod jednotnou firemní značkou SFS. SFS je nadnárodní firma holdingového typu, která zaznamenala v posledním desetiletí velkolepý rozvoj v sortimentu produktů a služeb. Nárůst si vyžádal novou organizační strukturu s jednodušším řízením. Firma nyní po celém světe zaměstnává 3100 zaměstnanců a v roce 2001 dosáhla obrat 950 mil. švýcarských franků. V srpnu 2001 bylo schváleno nové členění holdingu SFS na tyto samostatné firmy:

 • SFS intec soustřeďuje všechny výrobní závody (Švýcarsko, Anglie, Francie, USA, Itálie a Česká republika). Pod tímto logem působí od 1.1.2002 i všechna obchodní zastoupení po celém světě (29 států).
 • SFS Unimarket soustřeďuje maloobchodní prodejny (hlavně železářský sortiment), které se nacházejí na území Švýcarska a Rakouska.
 • SFS Locher působí jako firma, zabývající se navrhováním, výrobou a dopravou betonářské výztuže.
 • SFS Services zahrnuje administrativní služby pro celý holding SFS.

V České republice převzal výrobní závod SFS Lisovna spol. s r.o. nové jméno SFS intec spol. s r.o. v září 2001. Od 1. 1. 2002 k této firmě přistupuje obchodní zastoupení SFS Czech spol. s r.o. jako samostatná divize - upevňovací systémy. Firma SFS intec spol. s r.o. je pro tuzemské zákazníky nyní novým obchodním partnerem, který přebírá všechny závazky a pohledávky po firmě SFS Czech spol. s r.o.


SFS intec na výstavě Střechy Praha

.

S výrobky společnosti SFS intec se můžete setkat na letošní výstavě Střechy 2004, která se koná každoročně na pražském Výstavišti v Holešovicích, a která si za relativně krátkou existenci získala značnou oblibu mezi vystavovateli a návštěvníky. Podobně jako vloni bude mít návštěvník stánku SFS intec možnost bližšího seznámení nejen se sortimentem firmy, ale také navázat nebo osvěžit obchodní kontakty. Na stánku 261 v pravém křídle Průmyslového paláce se na Vás těší zaměstnanci firmy SFS intec s.r.o.

Autor:
Foto: Archiv firmy