Přidat na Seznam.cz Přidat na Google News

SIKO - koupelny ve velkém stylu již i na Černém Mostě

Černý Most se pomalu, ale jistě stává velkým vyhledávaným obchodním centrem; donedávna však zde ještě jeden článek chyběl. Tím článkem byl svět koupelen, o který centrum povyrostlo oficiálně dne 5. září tohoto roku, a to především díky ryze české obchodní rodinné společnosti SIKO. Založena byla v roce 1991 s původním zaměřením na kompletní vybavení koupelen od obkladů, přes zdravotní keramiku až k vodovodním bateriím a doplňkům.

Společnost SIKO do této doby otevřela dvanáct prodejních areálů, včetně prodejního centra na Černém Mostě, z nichž polovinu tvoří franchisingoví partneři nesoucí jméno mateřské firmy se všemi sounáležitostmi.

A nyní zpět k samotnému nově otevřenému koupelnovému areálu, který byl strategicky umístěn vedle hypermarketu MAKRO na Černém Mostě.

První krok k realizaci vytýčeného cíle se datuje k letošnímu dubnu, kdy představitelé společnosti SIKO začali uvažovat o nákupu bývalého pražského hlavního provozního areálu Telecomu. V následujících měsících došlo k zásadnímu přebudování rozhodujících částí areálu tak, aby vyhovoval všem požadovaným parametrům. Dominantou areálu je prostorná vzorkovna o rozloze 1200 čtverečných metrů, která nemá v České republice obdoby.

K vidění je zde šedesátka koupelnových kójí, šest vzorových bytových jader, řada vzorových instalací masážních van, umyvadel či závěsných klozetů a bidetů. Hlavní dodavatelé zde tak díky velkým prostorám mohou představit kompletní sortiment výrobků, promyšleně instalovaných do elegantních minikoupelen. Snad nejvýznamnějším z nich je tuzemský výrobce keramických obkladů a dlažeb RAKO, na nějž navazuje největší výrobce sanitární keramiky JIKA, ale i italský dodavatel vodovodních baterií PAFFONI.

Kromě těchto firem jsou zde zastoupeni i další velmi významní dodavatelé – RAVAK, Vágnerplast, CHKZ a mnoho výrobků od zahraničních dodavatelů mezi nimiž figurují například i vysoce kvalitní španělské obklady a dlažby.

Velmi podstatnou výhodou jsou i velké skladovací prostory, které umožní okamžitý odběr zvoleného zboží. Snad výjimkou jsoujen nadstandardní prvky, které se objednávají exkluzivně, avšak je garantována co nejkratší dodací lhůta.

Vnímat takovéto množství zboží a ihned si vybrat, nebývá příliš snadné. A proto byl v areálu zřízen koutek pro tvorbu počítačových návrhů koupelen či odpočinkové prostory, kde si zákazník může utřídit své myšlenky. Zároveň nebyly opomenuty ani děti pro které byl vybudován dětský koutek.

A parkovací místa? Přímo před vzorkovnou se nachází 50 parkovacích míst, přičemž je myšleno i na případ enormního zájmu zákazníků a je tedy možno parkovat přímo v areálu.

V každém případě návštěvníky překvapí i provozní doba ve všedních dnech (Po-Pá) od 8 do 21 hodin a o víkendu (So-Ne) pak od 9 do 19 hodin.

Ale ani tím péče o zákazníka nekončí. Společnost SIKO nabízí také možnost rozvozu vybraného zboží na místo určení za přiměřený poplatek.

Snad každý člověk žijící v České republice alespoň jednou v roce zavítá do Prahy, tak proč se při cestě nepodívat do areálu SIKO a třeba najít inspiraci pro budoucí koupelnu. Bude zde čekat kolek-tiv lidí, který bude nápomocen kdykoliv to bude třeba.

Autor: Simona Taha
Foto: Archiv firmy