Haluzice, okres Zlín.

Silničáři začali opravovat silnici mezi Haluzicemi a Vlachovicemi na Zlínsku

Zlín 28. srpna (ČTK) - Silničáři začali opravovat téměř tříkilometrový úsek silnice mezi obcemi Haluzice a Vlachovice na Zlínsku. Kvůli stavebním pracím je nutná úplná uzavírka silnice, průjezdná bude opět od října. Ředitelství silnic Zlínského kraje (ŘSZK) za stavbu zaplatí bezmála 25 milionů korun, sdělil dnes ČTK Vojtěch Cekota z ŘSZK, které se o silnice nižších tříd v regionu stará.

"Rekonstrukce vozovky bude provedena recyklací konstrukčních vrstev vozovky za studena v tloušťce 18 centimetrů s následným položením dvou nových asfaltových vrstev. Šířkové uspořádání silnice bude respektovat stávající stav," uvedl Cekota.

"Stavební práce budou probíhat za úplné uzavírky silnice. Všechna vozidla včetně linkové autobusové dopravy a vozidel IZS budou vedena do konce října po objízdné trase ve směru Lipová – Slavičín – Vlachovice," uvedl Cekota. Silnice by měla být průjezdná od října, dokončovací práce tam skončí do 30. listopadu.

Silnice je částí jednoho z dopravních spojení Zlínem a Valašskými Klobouky. Navazující pětikilometrový úsek silnice mezi Vlachovicemi a Valašskými Klobouky rekonstruovalo ŘSZK za 133 milionů v letech 2021 a 2022. "Pokračujeme ve zlepšování kvality našich silnic v této části kraje. Na silnici II/494 byla zahájena rekonstrukce v průtahu Vlachovice – Vrbětice. Příští rok bude součástí této akce vybudování okružní křižovatky v centru Vlachovic. K realizaci máme projekčně připraven také úsek ze Slavičína do Lipové," uvedl ředitel ŘSZK Bronislav Malý.

Autor: ČTK
Foto: Palickap, zdroj: www.wikipedia.org