Široká nabídka speciálních a doplňkových tašek KM Beta

Největší český výrobce stavebních materiálů, společnost KM Beta a.s., nabízí ucelený program výrobků pro dokonalou a funkční střechu. Vedle třech typů tašek v různých barevných variantách a povrchové úpravě dodává i téměř padesát typů betonových doplňků pro všechny způsoby využití.

Pevnost a spolehlivost

Betonová střešní krytina KM BETA se vyrábí pomocí moderní technologie z přírodních materiálů a její výraznou vlastností je její vysoká pevnost (unese více než 2000 N), díky které je možné vyrábět tašky větších rozměrů a snížit tak jejich počet na m2. Krytina je odolná nejen vůči povětrnostním vlivům, ale odolává také chemickým vlivům vnějšího prostředí, díky čemuž nevyžaduje téměř žádnou údržbu a má samočistící schopnost. Střešní tašky KM BETA jsou vyráběny z prvotřídních surovin, zejména velmi jemného křemičitého písku, který vytváří hladký bezvrásčitý povrch, jenž eliminuje zanášení a růst mechů. Na prodloužení životnosti střešní krytiny se podílí i další důležité vlastnosti jako je mrazuvzdornost a nízká nasákavost. Životnost krytiny se odhaduje na 100 let, proto na ní KM Beta poskytuje záruku až 30 let. Krytina je použitelná pro spády střechy od 12° až do 90° ve všech klimatických oblastech ČR. KM Beta nabízí dva základní typy krytin KMB BETA a KMB HODONKA a novou plochou tašku určenou zejména pro moderní architekturu s názvem KMB ROTA.

Jednoduchá pokládka

Pokládka betonových střešních tašek patří k nejjednodušším a nejrychlejším v porovnání s jinými typy krytin (u tašky KMB ROTA se jedná o pouhých 8 ks na m2 střechy). Pokud je nosná konstrukce bez závad, mohou být tašky KM BETA bez problémů pokládány i na stávající laťování, čímž lze ušetřit nejen práci, ale i peníze.

Betonové(!) doplňky

Díky komplexnosti systému nabízí společnost KM BETA nejen krytinu, ale i více než 50 betonových doplňkových výrobků, kterými lze řešit technické detaily i těch nejnáročnějších konstrukcí.

Betonové doplňky mají stejnou životnost jako základní krytina, časem nedegradují, jako plastové. Tvarem, barvou i provedením jejich design odpovídá zvolenému typu krytiny. Vedle hřebenáčů, ozdobných prvků, hřebenových ucpávek a dalšího sortimentu, uživatel ocení i speciální, prostupové tašky. KM Beta nabízí tašky odvodňovací, kolektorové, odvětrací a větrací, nášlapné tašky, protisněhové tašky, tašky pro odkouření turbokotle či anténní tašky. Jako první dodala na trh KM Beta i betonové tašky anténních a kabelových prostupů.

Betonová anténní taška zabezpečuje prostup trubky přes střešní plášť (anténa, satelit bezdrátový internet a jiné zařizovací předměty). Základní taška s kloubem je celobetonový prvek a krycí kloubová část je z hliníku s barevnou povrchovou úpravou.

Technické parametry
KMB BetaKMB Hodonka
rozměry (mm)420x331420x336
hmotnost (kg/ks)5,7
materiálbeton - hliník
prostupové průměry (mm)23, 28, 35, 44, 50, 62
pro střešní sklon (°)22-45

Pro ty, kterí hledají možnosti úspory energie a využívají sluneční kolektory, KM Beta nabízí tašku kolektorovou. Slouží jako držák slunečního kolektoru na střeše bez prostupu střešním pláštěm. Kolektor se připevňuje k tašce pomocí střešní konzoly s objímkou, kterou prochází nosná trubka. Kolektor se na ni v horní části zavěsí montážními háčky a volně se uloží na trubku v dolní části.

Technické parametry
Taška kolektorováKMB BetaKMB Hodonka
rozměry lxb (mm)420x331420x336
hmotnost (kg/ks)4,6
potřeba4 ks/1 kolektor
rozteč šroubů75 mm; Ø 8 mm dl. 27 mm
pro střešní sklon (°)22-50

Společnost KM Beta a.s. jako jediná na trhu nabízí tašku kabelových a hadicových prostupů. Taška kabelových prostupů slouží jako bezpečný a spolehlivý prvek k propojení elektrických a datových kabelů zařizovacích předmětů přes střešní plášť. Důležité je, že nedochází k poruše střešního pláště – kabely a hadice jsou vedeny skrz ve výrobě připravené otvory, které nenarušují těsnost krytiny.

Technické parametry
KMB Beta
rozměry (mm)420x331
materiálbeton
počet připojení na 1 tašku3
vnější průměry pro připojení (mm)7; 8; 9,5
použití pro střešní sklon (°)12-90

Taška hadicových prostupů je určena pro bezpečné a spolehlivé vedení izolovaného potrubí solárních kolektorů přes střešní plášť. Tašku je možné umístit v libovolném místě poblíž kolektoru pouhou výměnou za tašku základní.

Technické parametry
KMB Beta
rozměry (mm)420x331
materiálbeton
vnější průměry pro připojení (mm)50-75
použití pro střešní sklon (°)12-90

Univerzální využití

Vlastnosti střešní krytiny KM BETA i konkrétní tvary typů KMB BETA, KMB HODONKA i KMB ROTA předurčují tento materiál pro širokou škálu realizací od moderní architektury přes klasické rodinné domky, bytové domy a veřejné stavby až ke stylovým srubům, chatám, chalupám a případně i historickým objektům. Krytina KM BETA všech typů je vhodná jak pro novostavby, tak pro rekonstrukce střech.

Podrobnosti o jednotlivých prvcích ze střešního systému KM BETA najdete na www.kmbeta.cz

Autor: Eliška Vintrová
Foto: Archiv firmy