Skleněné obklady a dlažby Live Tile dobývají svět

Pouhé tři roky - rokem 1999 počínaje - je možné sledovat historii nového výrobku, alternujícího klasické keramické obklady a dlažby. Přesto si i během tohoto poměrně krátkého času vytvořily skleněné obkladové materiály Live Tile velmi dobré jméno, a to jak na tuzemském trhu, tak i v zahraničí.

Patentově chráněný výrobek ryze české společnosti Kernel je pravidelně a s velmi dobrými výsledky prezentován na nejrůznějších českých i zahraničních stavebních a interiérových veletrzích. Po úspěchu na lednovém BAU v Mnichově je v současné době připravována expozice pro zářijový pražský For Arch a především listopadový pařížský Batimat. Podle slov marketingové zástupkyně a.s. Kernel Olgy Varadínkové nebude účast na této prestižní akci pro Live Tile premiérou: „Na Batimat jedeme již podruhé, proto můžeme hodnotit a případně i navazovat na ohlas z listopadu 1999. U návštěvníků tehdy naše produkce vzbudila opravdový zájem, lidem se výrobky líbily, ovšem problém byl s jejich distribucí. Letos bude mít naše přítomnost v Paříži tu výhodu, že Kernel má ve Francii již své stálé zastoupení a potenciální obchodní zájemci se budou mít na koho obrátit.

Jestliže před dvěma lety jsme Live Tile pouze představovali, další roky byly ve znamení vyhledávání spolehlivých distributorů a zřizování zastoupení v jednotlivých zemích. Všude požadujeme, aby prodejci věnovali našim výrobkům dostatečnou péčí a zázemí, které si zaslouží.“

Neustále se rozšiřující distribuční síť smluvních prodejců skleněných obkladů a dlažeb dnes pokrývá celou Českou republiku, další zastoupení jsou například v slovenské Bratislavě a v Popradu.

Práce věnovaná prezentaci a prodeji však neubírá společnosti Kernel energii pro vývoj a stálé rozšiřování nabídky. Co nového se tedy v poslední době objevuje či připravuje?

„Novinkou je Live Tile dlažba. Podlahové dílce, které v současnosti vyrábíme ve dvanácti odstínech, jsou tvořeny sklem o tloušťce osm milimetrů. Jsou dodávány ve standardních rozměrech 20×20 a 30×30 mm, na individuální zakázku je však možno dodat i formáty 10×10 nebo 15×15 mm. Oproti obkladům je zde uplatněna jiná povrchová úprava, zaručující protiskluznost a větší odolnost materiálu vůči oděru. Dlažba se vyrábí ve 12 barevných odstínech v provedení Perla, proto ji lze dobře kombinovat s příslušnými obklady v této designové řadě. Předpokládané využití skleněných dlažeb je mnohostranné: lze je aplikovat například na dna a okolí bazénů, do koupelen, vstupních hal nebo kuchyní, přičemž problémem není ani spojení s podlahovým vytápěním.

V poslední době se osvědčila spolupráce s výrobci kuchyní, kteří Live Tile přímo osazují do nabízených kuchyňských sestav. Zákazník se tak dnes může přesvědčit i v několika kuchyňských studiích, jak efektně taková kombinace skleněných obkladů a dlažeb s moderním kuchyňským zařízením vypadá.“

Obklady Live Tile na první pohled zaujmou optickým efektem, vznikajícím dopadem světla na specificky reagující skleněný povrch materiálu. Základem je povrchová úprava, při které se na budoucí skleněný obkladový prvek sítotiskem nanáší z rubové strany dekor a z lícové jemná pravidelná mřížka, obojí vytvořené pastou z nízkotavného, barveného skla. Průhledu na podkladovou konstrukci zabraňuje neprůsvitný potisk krycí skelnou pastou, jejíž vytvrzení zajistí konečné vypálení obkladového prvku při teplotách do 800°C. Sortiment obkladových materiálů, zahrnující dosud formáty 20×20, 15×15 (včetně Listel) a 10×10 se v minulém roce rozšířil o velkoformátové obkladové prvky o rozměrech až 40×60 cm a standardní tloušťce 8 mm. Tyto obklady jsou určeny pro použití v rozměrnějších interiérech a ve své tvrzené modifikaci i v exteriérech, jako vnější obklady budov.
Autor: Marcel Hrdý
Foto: Archiv firmy