Vchodová stříška by měla ladit se stylem domu. Foto: JAP FUTURE

Skleněné stříšky – designový šperk u vchodu do domu

Zastřešení vchodových dveří s sebou přináší pohodlí a další praktické výhody. Vchodové stříšky jsou na trhu k dispozici v různém provedení, ať už z hlediska materiálu nebo tvaru. Preferujete-li moderní minimalistický trend, je pro vás trefou do černého skleněná stříška.

Při výběru skleněné stříšky je dobré si uvědomit, že jde o architektonický prvek, který by měl ladit se stylem domu a rozhodně by neměl narušovat jeho celkový vzhled. „Navíc je nositelem mnoha praktických funkcí,“ doplňuje Petr Paksi, jednatel firmy JAP FUTURE a navazuje: „Skleněná stříška ochrání rohožku, domovní dveře i osoby vstupující a odcházející z objektu před nepřízní počasí během celého roku, ale určitě si ověřte, zda stříška odpovídá přísné normě pro nosnost sněhu dle dané lokality v České republice.

Česká firma JAP FUTURE vyrábí skleněné stříšky z osvědčeného kaleného skla Connex, které je až 5× odolnější než sklo nekalené, a z dalších prémiových materiálů, které garantují bezúdržbovost a dlouhou životnost. Obavy z rozbití proto nejsou na místě, bezpečnost je opravdu prioritou. Sklo je v nabídce v několika verzích: čiré, kouřové, zabarvené sklo Planibel a designové GRAFOSKLO, u kterého máte možnost se zapojit do konečné podoby vizuálu a stvořit jedinečný originál.

Skleněná stříška RAIN a zábradlí přes francouzské okno TAURUS. Foto: JAP FUTURE

Montážní sada pro uchycení skleněné desky je k dispozici v několika variantách, vždy je však zapotřebí znát tloušťku a skladbu fasády z důvodu dodání správné délky prodloužení kotevního materiálu. Nejčastěji používanou možností je uchycení pomocí nerezových tyčí a kotvicích nastavitelných kloubů – model stříšky RAIN, které udržují konkrétní bezpečný sklon stříšky. Celek působí odlehčeným a čistým dojmem.

Skleněná stříška RAIN. Foto: JAP FUTURE

Vchodová stříška STORM je vhodným řešením v případech, kdy zbývá nade dveřmi velmi málo prostoru. Ukotvení zajišťují speciální nosníky z kvalitní nerezové oceli, které jsou přichyceny do zdi. Zákazník má možnost výběru ze čtyř velikostních rozměrů nosníků. Další způsob uchycení je prostřednictvím masivního hliníkového profilu (stříška COOL), do kterého je díky spádu skleněné desky svedena zachycená dešťová voda. Ta odtéká přes zaslepené kraje profilu s výpustmi vody.

Skleněná stříška STORM. Foto: JAP FUTURE

Na důležitou výhodu skleněných stříšek JAP FUTURE upozorňuje Petr Paksi: „Jde o možnost vzhledového propojení stříšek s naším exteriérovým nerezovým zábradlím, ať už předokenním nebo klasickým. Navíc nabízíme komplexní služby, kdy jsme partnerem od zaměření, objednávky, pomocných technických informací, až po montáže a případný záruční a pozáruční servis.“ Skleněné vchodové stříšky představují často zanedbávaný prvek, ale kdo na ně vsadí, získá díky elegantnímu a nadčasovému vzhledu nepřehlédnutelný designový šperk u vchodu do domu. Více na www.japcz.cz.

Autor: JAP FUTURE
Foto: JAP FUTURE