Společnost KPP slaví a otvírá showroom ve svém brněnském sídle

Patnáct let od svého založení oslavil jeden z nejvýznamnějších českých dovozců a distributorů podlahových systémů, společnost Kratochvíl parket profi, s.r.o. (KPP). Při této příležitosti firma otevřela nový showroom, tedy ukázkový sál, ve svém sídle v Moravanech u Brna.

Brněnský showroom se stavěl déle než rok, od července 2007 do letošního září. Našim zákazníkům zde představujeme na ploše téměř 300 metrů čtverečních více než 500 vzorků podlahovin. Showroom se skládá z hlavní výstavní plochy a galerie po obvodu sálu, která je zakončena zavěšeným mostem,” představil nový ukázkový sál zakladatel společnosti Petr Kratochvíl.

Na budově showroomu spolupracovali dva architekti – exteriér projektoval Ing. arch. Eugen Točík, pod interiérem je podepsaný Ing. arch. František Šmedek.

Prostorný a přehledný

Ve spodní části showroomu najdou návštěvníci dřevěné podlahy, na galerii jsou umístěny podlahové krytiny z laminátu, PVC a podlahové systémy Marmoleum Click. Společnost KPP prezentuje ve svém showroomu všechny důležité a reprezentativní podlahové krytiny, které ukazují směr, jakým se podlahy budou v dalších letech vyvíjet. Řada kolekcí je především designově orientována s množstvím různých druhů povrchových úprav. Všechny kolekce jsou prezentovány ve velkých plochách, které umožňují získat zákazníkovi mnohem větší představu o barvě či struktuře dané podlahy.

Zástupce světových výrobců

Od svého založení v roce 1993 se společnost KPP specializuje na dovoz a distribuci parketových podlah. Má pobočky v Praze, Bratislavě a Budapešti a výhradně zastupuje řadu světových výrobců podlahových materiálů. Mimo jiné například předního světového výrobce dřevěných parket – švédskou firmu Kährs (od roku 1994), německého výrobce Witex (od roku 1995), italských dřevěných mozaik Mosaici d'Asolo a dalších. Vloni začala spolupráce také s holandskými distributory podlahových krytin.

Domácí i zahraniční realizace

Podlahy od KPP dnes zdobí řadu reprezentativních prostor. Za všechny lze zmínit karlovarský Grandhotel Pupp s podlahami z dubu Toledo firmy Kährs, Státní operu Praha s povrchy Jatoba Stockolm a Jatoba Genua Woodloc, dubové vlysy v brněnském Besedním domě nebo podlahy v Kleinově paláci na brněnském náměstí Svobody. Chlubit se může i četnými zakázkami v zahraničí, podlahami na českých ambasádách v Berlíně, Vídni, Pekingu, Římě nebo Tallinu.

Po jasanových parketách dodaných společností KPP chodí i předseda Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky, dubové zase tlumí kroky ústavních soudců ve slovenských Košicích. Podlahové krytiny dodávané společností KPP se ale dají nalézt také v řadě bytových domů v Praze, Brně, Poděbradech i Budapešti.

Kompletní servis

Společnost KPP dnes představuje jistotu pro výběr podlahových krytin od nejlepších výrobců z vysoce kvalitních materiálů. V novém brněnském showroomu se zákazníci navíc dozvědí všechno o tom, jak podlahy pokládat a jak je správně ošetřovat. Svým širokým sortimentem a uceleným programem zajišťuje komplexní servis v oblasti parket a pokládky. Málo naplat – kvalitní podlaha je základ každého šťastného bydlení.

Autor: Petra Sedláčková
Foto: Archiv firmy