Sprchové kouty značky KOLO – vysoká kvalita a moderní design za rozumnou cenu

SANITEC - největší výrobce a dodavatel sanitární keramiky, koupelnového nábytku, sprchových koutů a van v Evropě, představuje další novinky. Kvalitní technologie výroby, moderní řešení, neotřelý design a snadná údržba sprchových koutů NIVEN, VIGOR, AKCENT a ATOL PLUS značky KOLO jsou zárukou spokojenosti nejnáročnějšího zákazníka.

NIVEN – Sprchování plné elegance

Nejnovější sprchové kouty Niven značky KOLO se skládají pouze z průhledných skleněných ploch a nezbytných kování. V koupelně je tudíž můžete snadno přehlédnout. Viditelné jsou pouze chromované závěsy, madla a matné stříbrné subtilní stěnové lišty a podlahový profil. Velké prosklené plochy a minimalistická kování neomezují interiér koupelny. Zcela průhledný sprchový kout dává pocit kvality a čistoty v prostoru bez ohledu na to, kde se nacházíte – uvnitř nebo vně koutu.

Nejnovější sprchové kouty Niven značky KOLO se skládají pouze z průhledných skleněných ploch a nezbytných kování.

Vstup do sprchového koutu je široký a pohodlný. Dveře jsou vybaveny chromovanými závěsy se zvedací funkcí, díky které se dveře při otevírání nadzvedávají a naopak při zavření dosedají na podlahový profil. Tento systém zabezpečuje dokonalé utěsnění dveří, aniž by docházelo k opotřebení těsnění pode dveřmi. Jednoduchá konstrukce závěsů dveří a stěnových úhlových konzol se zapuštěným upevněním napomáhá udržování čistoty sprchového koutu. Stěnové profily a podlahový profil na vaničce jsou vyrobeny v matném stříbrném provedení. Stěnové profily umožňují vyrovnání případného sklonu zdi. Jemné průhledné těsnění chrání před únikem vody. Výška koutů je 195 cm.

Sprchové kouty Niven jsou nejen elegantní alw díky konstrukci stěnových konzol a tloušťce skla 6/8 mm velice pevné a stabilní.

Skleněné výplně všech sprchových koutů, křídlových dveří a pevné boční stěny jsou standardně dodávány s ochrannou vrstvou Reflex Kolo, zabraňující usazování nečistot a vodního kamene. Díky tomu bude udržování čistoty neuvěřitelně snadné a sprchový kout Niven bude vypadat stále jako nový. Cena 22.980 až 26.560 Kč.

Na sprchové kouty poskytuje společnost Sanitec s.r.o. 5-ti letou záruku a 10-ti letý program dostupnosti náhradních dílů.

VIGOR – Nový styl v koupelně

Výjimečný plochý tvar profilů sprchových koutů Vigor má velký vliv na atraktivitu jejich vzhledu. Rovné plochy profilů v matném stříbrném provedení s výrazně tvarovanými hranami navazují na současný trend v oblasti koupelen. Výška koutů a stěn činí 195 cm a jejich šířka 80 nebo 90 cm.

Rovné plochy profilů sprchových koutů Vigor v matném stříbrném provedení s výrazně tvarovanými hranami navazují na současný trend v oblasti koupelen.

Uplatněná technická řešení jistě ocení každý uživatel. Dokonalý chod dveří zabezpečují ložiskové pojezdy v horních i dolních závěsech. Čištění usnadňuje možnost odklonění a vyjmutí posuvných dveří a dveře bez horních a dolních profilů. Zaručená těsnost koutu je daná jednak magnetickým těsněním ve dveřích a dále speciálním přilnavým těsněním na stěnových profilech a mezi dolním profilem a sprchovou vaničkou. Jednoduchý systém „click" usnadňuje a zrychluje montáž.

Kabiny Vigor lze kombinovat se všemi vaničkami KOLO. Výjimkou je čtvrtkruhový kout o velikosti 90 cm, který vzhledem k odlišnému rádiusu může být kompletován výhradně se sprchovou vaničkou Vigor.

Čtvrkruhové sprchové kouty Akcent Plus byly vyvinuty s ohledem na potřeby a požadavky uživatelů, kteří jistě ocení nový, ještě lepší systém pro pohodlné odklonění dolní části dveří a tím snadné čištění.

Inovované kouty KOLO

AKCENT PLUS – Nevšední jednoduchost

Čtvrtkruhové sprchové kouty Akcent Plus byly vyvinuty s ohledem na potřeby a požadavky uživatelů, kteří jistě ocení nový, ještě lepší systém pro pohodlné odklonění dolní části dveří a tím snadné čištění. Dokonalý posuv a lepší estetický dojem je zajištěn pomocí nových dvojitých ložiskových pojezdů s novými úchyty skla, které nejsou viditelné při čelním pohledu na sprchový kout. Nerovnost stěn je možné vyrovnat pomocí nastavitelných stěnových profilů. Mnohem snadnější čistění umožňuje povrchová vrstva Reflex, která účinně zabraňuje usazování nečistot, vodního kamene a bakterií.

Nový čtvrtkruhový sprchový kout Akcent Plus je dodáván s výplní z pravého bezpečnostního čirého skla s bílými profily (90 x 90 cm – 14.390 Kč) a nově také s lesklými stříbrnými profily (90 x 90 cm – 16.610 Kč). Krásu a dlouhodobou čistotu koutu Vám kromě povrchu Reflex (za příplatek 1.120 Kč/ks) zabezpečí stěrka na sklo, dodávaná v ceně výrobku. Pokud každý večer poslední uživatel setře zbylé kapky vody a mýdla zmíněnou stěrkou, bude Váš kout vypadat stále jako nový.

ATOL PLUS – Vylepšené moderní řešení

Čtvrtkruhové sprchové kouty Atol Plus lze nově kombinovat s mělkými sprchovými vaničkami jako například Pacifik a Akcent, neboť od 1. dubna 2006 mají výšku o 10 cm větší – ta je nyní 185 cm. Dokonalý posuv a lepší estetický dojem je zajištěn pomocí nových dvojitých ložiskových pojezdů s novými úchyty skla, které nejsou viditelné při čelním pohledu na sprchový kout. Nerovnost stěn je možné vyrovnat pomocí nastavitelných stěnových profilů. Mnohem snadnější čistění umožňuje možnost odklonění dveří a povrchová vrstva Reflex, která účinně zabraňuje usazování nečistot, vodního kamene a bakterií.

Inovovaný čtvrtkruhový sprchový kout Atol Plus je dodáván s bílými vysoce stabilními profily s výplní z pravého bezpečnostního skla.

Inovovaný čtvrtkruhový sprchový kout Atol Plus je dodáván s bílými vysoce stabilními profily s výplní z pravého bezpečnostního skla v provedení čirém (90 x 90 cm – 10.980 Kč), neprůhledným „mléčným" dekorem Crepi a čárovým dekorem Strip (90 x 90 cm – 11.570 Kč). Součástí dodávky a ceny výrobku je stěrka na sklo.

Atol Plus je díky své vysoké stabilitě a spolehlivosti navrhován do soukromých koupelen i veřejných sanitárních prostor.

Snadné čištění koutů Akcent Plus, Atol Plus a Vigor umožňuje systém odklonění posuvných dveří.

Reflex. Povrchová úprava keramiky a koutů. Dokonalá čistota.

Standardní povrch skla nebo keramiky je hladký pouze na pohled. Ve skutečnosti ale jeho struktura obsahuje množství mikropórů, ve kterých se rychle usazují nečistoty, bakterie a vodní kámen. Moderní ochranná vrstva Reflex účinně chrání keramický nebo skleněný povrch před usazováním vodního kamene a nečistot. Současně se povrch koupelnové keramiky stejně jako skla sprchových koutů stává dokonale hladkým. Proto nečistoty, bakterie a vodní kámen odtékají spolu s kapkami vody pryč. To co zůstane, je možno snadno odstranit jemnými čistícími prostředky. Zároveň sprchové kouty zůstávají déle čisté a koupelna vypadá stále jako nová.

Na všechny kouty KOLO se vztahuje pětiletá záruka.

Dokonalý posuv a lepší estetický dojem koutů Akcent Plus a Atol Plus zajišťují nové dvojité ložiskové pojezdy.


1 Zpracováno dle firemních podkladů a tiskových zpráv firmy Sanitec, s.r.o.
Autor: Ing. Jiří Štekr
Foto: Archiv firmy