Staňte se designéry svého krbu

Kouzlo ohně v rovnováze s estetikou a technikou. Designový krb Romotop VARIANT reaguje na trendy a potřeby moderní interiérové architektury. Díky unikátnímu modulovému systému si můžete vytvořit vlastní vzhled krbu.

Pro firmu Romotop je důležité neustále posouvat obor krbových vložek a kamen dopředu a tím bere na svá bedra pozici lídra, který určuje trendy v tomto oboru. Již počáteční koncept ukazoval, že se rodí v rukou naších konstruktéru něco jedinečného, a to se taky splnilo. Designový krb Variant R/L a Variant F dokáže naplnit tužby každého zákazníka.

Základem celého designového krbu Variant je modul s krbovou vložkou v rohovém nebo rovném prosklení. Dále je možné si objednat podstavec a dva různé výškové nadstavce. Podstavec je vždy stejný pro oba krby. Horní nadstavce, které se jednoduše sestavují nad topeniště, mohou dosáhnout celkové výšky až 1 852 mm.

Tak aby bylo vše pro Vás co nejpřehlednější, vytvořili jsme konfigurační systém. S jeho pomocí můžete kombinovat různé varianty provedení, doplnit celý systém akumulací. Výsledkem je výpis jednotlivých části a celkové ceny. Je to velmi jednoduché a výsledek je fantastický.

Technika nás baví, s tímto mottem byly vytvářeny jednotlivé konstrukční části. Důležitou částí krbu Variant je spalovací komora. Z toho důvodu je spalovací komora vyložena pravým šamotem, který dokáže akumulovat teplo a tím zlepšovat dynamiku hoření. Standardní provedení spalovací komory je roštové s popelníkem. Snažíme se co nejvíce usnadnit zákazníkovy ovládání vložky, proto se primární a sekundární spalovací vzduch reguluje pouze jedním ovládacím prvkem. Firma Romotop dbá, aby všechny výrobky splňovali „ekonomický a ekologický provoz”, z tohoto důvodu je v krbu Variant použit vysoce účinný systém vedení spalin Double Spin se dvěma deflektory, který napomáhá odvodu spalin do hrdla vložky s cílem dosažení maximální ekologie, čistoty spalování a zvýšení účinnosti spalování až o 10 %.

Jelikož se v dnešní době nestaví již jiné domy než nízkoenergetické a pasivní, stalo se standardem, že firma Romotop opatřila všechny své výrobky CPV, tedy centrálním přívodem vzduchu, který přivádí vzduch do spalovací komory z exteriéru a tím nedochází ke spotřebě vzduchu v pobytové místnosti. Mnohdy je potřeba zvýšit akumulaci stavby nebo prostě uchovat teplo na později, proto je možné umístit akumulační prvky nad topeniště, ze zadní nebo boční strany, čimž zvýšíte užitnou hodnotu celého topidla.

Ve výčtu informací nesmí chybět velmi vysoká účinnost spalování, která má hodnotu 83–85 %, regulovatelný výkon je od 2,9–7,5 kW.S krby Romotop si nepořizujete jen výrobek, ale organickou součást Vašeho domova. Krása živého ohně Vás nikdy neomrzí.

Fotogalerie

Autor: kolektiv autorů
Foto: Archiv firmy