Stavební kování EFB – záruka kvality

Společnost EFB se zabývá dovozem a prodejem nadstandardního stavebního kování na český trh. Má mnoho zkušeností s prodejem kování pro nejnáročnější zákazníky a jejich projekty. V současné době nabízí například elektronizaci přístupových systémů, objektové kování nebo kování pro sklo.

Stavební kování je součástí každého stavebního projektu. Všechny budovy mají dveře, okna i nábytek, pro které je potřeba vybrat vhodný typ kování.

Na trhu je dnes mnoho výrobců a dodavatelů, kteří nabízejí stavební kování v různých provedeních, materiálech a nepřeberných variantách.

Díky této široké nabídce je správná orientace ve výběru pro nezkušeného zákazníka složitější a snadno se může stát, že volba kování nebude odpovídat nárokům na životnost a odolnost s ohledem na zatížení dveří při provozu projektu. Výběr dveřní kliky do rodinného domu nebo bytu není tak složitý. Klika se Vám musí líbit, dobře sedět v ruce a ladit s celým konceptem interiéru. Vybrat ale správné kování pro stavební projekt veřejné budovy, kanceláře hotelu nebo jiné podobné stavby už je složitější a měli bychom mu věnovat více času se zohledněním budoucího provozu budovy. Často se stává, že již po několika týdnech provozu nového objektu se začnou dveřní kliky viklat nebo úplně odpadnou, dveřní závěsy se svěsí a dveře se nedají správně dovřít.

Tyto situace se začínají objevovat zejména tehdy, kdy se zákazník orientuje při výběru kování zejména cenou a není brán na zřetel fakt, že kování v daném objektu bude vystaveno vysokému a hlavně nešetrnému zacházení.

V nabídce společnosti EFB s.r.o. máte jistotu, že naleznete kování pro každý typ stavby bez rozdílu budoucího zatížení. Všechny dodávané typy kování jsou vhodné pro použití jak do rodinných domků, bytů tak do administrativních budov bez rozdílu. Kování, které společnost EFB nabízí je dováženo pouze od předních evropských výrobců, kteří mají ve světě stavebního kování své pevné postavení a všechny produkty jsou certifikovány dle platných evropských norem. Současnými dodavateli jsou tyto společnosti: FSB – Franz Schneider Brakel BmbH+Co, Simonswerk GmbH, SSF – Sächsische Schlossfabrik GmbH, Süd-Metall Beschläge GmbH, AssaAbloy Italia S.p.A. a další. Kromě samotného prodeje poskytuje společnost také poradenskou službu pro architekty a projektanty v oblasti stavebního kování.

Elektronika FSB

Jak už bylo řečeno, firma EFB nabízí mimo jiné elektronizaci přístupových systémů, které vyvíjí společnost FSB Franz Schneider Brakel GmbH + Co KG (dveřní a okenní kování), a na trh přichází se sérií isis. Tato série se skládá z unikátních, funkčně sladěných a patentovaných řešení, která splňují veškeré požadavky na moderní digitální správu přístupu v objektech. Díky množství přidaných funkčních prvků se systém úspěšně etabloval na německém trhu.

Dveřní madla isis F s integrovanou čtečkou otisku prstů nabízí přesvědčivé spojení funkčnosti, vzhledu a ergonomie. Srovnatelný komfort nabízejí také systémy M, resp. T, u kterých identifikace probíhá přiložením identifikačního média. Nadto byl isis konsekventně přizpůsoben specifickým požadavkům stavitelů. Ať už se jedná o řešení vstupu do malých objektů nebo do velkých komplexů budov, FSB v systémové skupině isis nabízí vždy individuálně přesná řešení i s ohledem na rozpočet.

Systémová skupina isis zahrnuje isis M100, isis M300, isis T300 a isis F100/ F200/ F300.

Elektronika FSB

Objektové kování EFB

Pojem objektové kování není v České republice ještě příliš rozšířen. Stavební kování pro otvorové výplně, zejména dveřní kliky, dveřní panty, zadlabací zámky, cylindrické vložky, které je nazýváno objektovým, by mělo splňovat alespoň minimální technické a funkční nároky, definované určitými normami a stvrzené certifikáty platnými v dané zemi nebo společenství států. Nejčastěji je toto kování využíváno u staveb, kde se předpokládá velmi časté používání oken nebo dveří. Většinou se jedná o kancelářské budovy, hotely, školy, nemocnice, sportovní stadiony atd. Kliky firmy EFB jsou vyráběny dle EN 1906 ve 3. nebo 4. objektové třídě a na všechny modely je poskytována nadstandardní záruka 12 let na funkčnost. Základní výrobní materiál je masivní kartáčovaná nerez. Některé modely jsou vyrobeny z masivní mosazi s povrchovou úpravou. Sortiment firmy EFB je široký i v této oblasti, stačí si jen vybrat. Pro podrobnější informace mohou zákazníci navštívit webové stránky www.objektovekovani.cz.

Objektové kování

Kování pro sklo

Sortiment kování pro sklo a skleněné konstrukce nabízí společnost EFB jako letošní novinku.

Sklo působí společně s kováním jako jediný ucelený konstrukční celek. Proto byly nově do nabídky společnosti zařazeny produkty pro sklo a různé skleněné konstrukce. V nabídce jsou tedy nově: závěsy a doplňky pro výrobu skleněných sprchových koutů, bodové úchyty pro skleněné konstrukce, fasádní systém Spider, madla a zábradlí pro skleněné balkony a také mnoho typů dveřních závěsů a kliky pro celoskleněné dveře.

Nechybí ani kování pro skleněné zábradlí a balkony. Jedná se o ucelený koncept prvků pro uchycení skla na balkónech nebo schodištích bez nutnosti vrtání do skel. Systém se skládá z nosných profilů, těsnících gum, podložek a krycích prvků. Díky tomuto systému lze sestavit prosklený balkon i bez nutnosti zásahu sklenáře.

¹) Zpracováno z podkladů firmy EFB, spol. s.r.o.
Autor: Zuzana Fajfrová
Foto: Archiv firmy