Stavební profily a doplňky

Základním nosným pilířem firmy LIKOV s.r.o. je výroba, vývoj a prodej stavebních profilů pro širokou škálu použití v různém stavebním odvětví, především k zateplovacím systémům ETICS. Firma se neustále zabývá vývojem nových produktů a vylepšováním starších, v praxi již osvědčených.

LIKOV s.r.o. působí na českém trhu již od roku 1994, téměř polovinu produkce exportuje do dvaceti zemí Evropy. Její rozvoj a expanze si v roce 2007 vyžádal nemalé investice do výstavby nového výrobně-logistického areálu (podrobné informace o historii firmy a novém logistickém areálu naleznete ve Stavebnictví a interiér č. 9/2008, str. 50-51, www.stavebnictvi3000.cz/c2809).

Všechny výrobky procházejí přísnou výstupní kontrolou. Systém řízení kvality ISO 9001:2001 je pro firmu nezbytnou součástí k dosažení maximální spokojenosti zákazníka.

Kvalitní detaily pro zateplení objektů

Ve všech stavebních oborech jednoznačně dominují trendy zlepšování tepelně-technických vlastností jak profilových systémů, tak i z nich vytvářených celků, stále větší požadavky jsou kladeny na design, vysokou funkčnost a dlouholetou trvanlivost všech stavebních prvků, z nichž jsou následně jednotlivé systémy složeny. Firma LIKOV s.r.o. rozhodně v tomto ohledu nezůstává pozadu a výrazně přispívá ke kvalitní produkci stavebních profilů a doplňků pro stavebnictví.

Novinky roku 2009

V letošním roce představuje firma LIKOV s.r.o. tyto nové stavební profily a doplňky:

VLT 2H

Jedná se o profil s přiznanou hranou – tedy viditelnou okapničkou. Používá se k začištění omítky na horním ostění stavebních otvorů oken, dveří, vchodů, balkonů atd. Jejich použitím zajistíme dokonalý odvod dešťové vody ze systému. Nedochází tak ke vzlínání vody po horní špaletě a k následnému odmrzání omítky v zimním období a usazování nečistot.

Profil s přiznanou hranou VLT 2H

Dilatační profil

Umožňuje napojení jednotlivých ploch KZS s přiznáním spáry. Výhodou je velmi kvalitní napojení jednotlivých ploch KZS a ochrana dilatační spáry proti povětrnostním vlivům.

Dilatační profil

Větrací ochranný pás

Ochranný pás zabraňuje vlétávání ptáků do prostoru mezi hydroizolační fólií a střešní krytinu. Děrování umožňuje odvětrávání střešního pláště.

Větrací ochranný pás

Ligeo – netkaná textilie

Netkaná textilie je vyrobená technologií vpichování ze 100 % polypropylénových vláken s přísadou UV stabilizátoru HALS podle normy EN 12224. Pro dosažení unikátních vlastností výrobku je při výrobním procesu zahrnuta tepelná úprava.

Plast s okapničkou

LO – plast s okapničkou

Je základním prvkem pro KZS, slouží pro založení izolačního materiálu. Výhodou je konstrukčně a pohledově dokonalé zakončení KZS a ochrana proti poškození. Výrazně snižuje tepelný most u dřevostaveb.

Netkaná textilie Ligeo

LifolTec

Vysoce kvalitní střešní fólie pro vnitřní i vnější použití jsou využívány jako difúzní kontaktní membrány nebo parotěsné kontaktní zábrany. Mohou být i v provedení reflex, pro plné bednění nebo plechové střechy. Některé typy obsahují integrovanou lepicí část.

Netkaná textilie Ligeo

Vzhledem k neustálému rozšiřování sortimentu, provádí firma pravidelné aktualizace na svých webových stránkách www.likov.com a také vydává ucelený katalog zboží s platností pro daný kalendářní rok.

Autor: Miloslav Němec
Foto: Archiv firmy