Stavební veletrh každý den na jiné téma

Novinky, nové trendy i poradenství ke všemu, co souvisí se stavbou a vybavením domu či bytu přinese od 27. února do 2. března 2019 na brněnském výstavišti Stavební veletrh. Pod jednotným názvem se skrývají tři veletržní akce – Stavební veletrh Brno, veletrh DSB – Dřevo a stavby Brno a Veletrh nábytku a interiérového designu MOBITEX. Otevřeno bude denně od 9 do 18 hodin, v sobotu do 17 hodin. Vstupenku si v online předprodeji zájemci zakoupí již za 100 Kč, navíc od 15 hodiny bude vstup na veletrh zcela zdarma.

Stavební veletrh Brno, který se odehraje v pavilonu P, ukáže průřez celým odvětvím stavebnictví. K vidění zde budou novinky z oboru, nové technologie i praktické ukázky od přípravy a realizace staveb, přes stavební materiály, konstrukce a střechy až po technické zařízení budov. Představí se také řada vystavovatelů zabývajících se vnitřním vybavením budov – okna, dveře, podlahy, sanita apod. Společnost VELUX vás například seznámí se systémem automatické ventilace a stínění VELUX ACTIVE, navíc ovládaný mobilní aplikací. Na veletrhu najdete také sortiment z oblasti stínicí techniky, krbů nebo ručního nářadí.

Každý den jiné téma doprovodného programu

Každý den veletrhu se spojí s jedním tématem pod záštitou ČKAIT, k němuž budou připraveny zajímavé přednášky a diskuze:

  • středa 27. 2.: Hospodaření vodou – hospodaření s dešťovou vodou, studny, vrty, dotace,
  • čtvrtek 28. 2.: Požární ochrana – zaměřeno na rodinné domy, byty i bytové domy,
  • pátek 1. 3.: Bezbariérové bydlení – úpravy bytu či rodinného domu pro pohodlný život ve stáří,
  • sobota 2. 3.: Zdravé bydlení – zajištění dostatečné výměny vzduchu, prevence vzniku plísní, chemie v domácnosti.

Po celou dobu veletrhu budou k dispozici ve Stavebním poradenském centru odborníci, kteří vám bezplatně poradí s právními a technickými problémy spojenými s přípravou, realizací, opravami i užíváním staveb.

Odborné poradenství z oboru stavebnictví

K dispozici vám bude řada bezplatných poradenských center. Pokud rekonstruujete a přemýšlíte, jak ušetřit, řekněte si o příspěvek z programu Nová zelená úsporám, Dešťovka i z tzv. kotlíkových dotací. Na stánku Státního fondu životního prostředí ČR vám poradí, na co můžete dotaci získat, kolik uspoříte, jak postupovat či jakých chyb se vyvarovat. V poradenském centru a diskuzním studiu Cechu topenářů a instalatérů České republiky se třeba dozvíte, proč byste neměli podcenit výběr instalatéra a topenáře a jak poznat skutečného odborníka. Na otázky týkající se výměny a opravy oken, inovace stínění či energetické úspory najdete odpovědi v Poradenském centru pro okna a stínicí techniku. Seznámit se s programem BIM, tedy informačním modelováním staveb, se mohou odborníci v poradenském centru pro BIM.

Dřevostavby od A do Z

V pavilonu P se odehraje také veletrh DSB – Dřevo a stavby Brno, který přinese prezentaci oborů dřevěných staveb, konstrukcí a materiálů pro dřevostavby a poskytne ucelenou přehlídku dodavatelů dřevěných montovaných staveb. Nabídku vystavovatelů doplní poradenské centrum Asociace dodavatelů montovaných domů (ADMD), v němž návštěvníkům zodpoví všechny otázky související se stavbou a bydlením v moderní dřevostavbě. V rámci sobotního doprovodného programu představí ADMD dřevostavby jako energeticky efektivní a ekologicky šetrné domy.

Pavilon Z zaplní studentské soutěže na podporu řemesel

Studentské soutěže a ukázky prací učňů a studentů pořádaných na podporu řemesel naleznou své zázemí v pavilonu Z. Konat se zde bude Mistrovství ČR v soutěžích odborných dovedností v oborech vzdělání klempíř, pokrývač, tesař, kominík a čalouník či soutěž Učeň instalatér. Pro firmy působící v těchto oborech se tak „zetko” stane i místem, kde by si mohly vybrat své budoucí zaměstnance a oslovit je.

Fotogalerie

Autor: Veletrhy Brno, a.s.
Foto: Helena Hejhálková