Stavitel 2012 – výstava stavebních materiálů a technologií

Již po osmnácté se ve dnech 17. až 19. února 2012 uskuteční na výstavišti v Lysé nad Labem národní výstava stavebních materiálů a technologií Stavitel. Souběžně s touto výstavou proběhne jedenáctý ročník výstavy Regiony České republiky.

Sedmnáct předchozích ročníků národní výstavy stavebních materiálů a technologií Stavitel na výstavišti v Lysé nad Labem prokázalo, že veletržní akce tohoto zaměření mají své opodstatnění i budoucnost.

Široká nabídka

Odborníci – podnikatelé ve stavebnictví, majitelé stavebních firem, projektanti, pracovníci stavebních profesí, i lidé, kteří staví nebo plánují výstavbu, ale i široká laická veřejnost zde nacházejí komplexní nabídku současného trhu se stavebními hmotami i prezentaci nejnovějších trendů ve stavebnictví. Své si najdou i lidé, kteří shánějí třeba jen drobnosti k renovacím či přestavbám, stejně jako domácí kutilové a chalupáři.

Doprovodné studentské a učňovské soutěže

V rámci doprovodného programu se již tradičně na výstavišti v Lysé nad Labem uskuteční 16. ročník mezinárodní soutěže učňů stavebních oborů, kde vítězná družstva postupují do pražského finále. Pořadatelem této soutěže je firma ABF, a.s., a generálním partnerem je firma Wienerberger cihlářský průmysl, a. s.

Již po patnácté se uskuteční soutěž středních odborných škol a středních odborných učilišť v oboru instalatér, kterou organizuje Cech instalatérů ČR.

Propagace turistického ruchu

Souběžně s výstavou Stavitel proběhne jedenáctý ročník výstavy Regiony České republiky. Ta je zaměřena na propagaci turistického ruchu, ale města, obce, mikroregiony a sdružení obcí by na ní měly prezentovat i možnosti investic, občanské vybavenosti, kulturního a společenského života apod.

Výstavy Stavitel a Regiony ČR jsou otevřeny od pátku 17. do neděle 19. února 2012 od 9 do 17 hodin.

Autor: Jiří Pacovský
Foto: Archiv redakce