Stavitel 2014

Ve dnech 20.–23. února 2014 výstaviště Lysá nad Labem uspořádá v pořadí již 20. ročník národní výstavy stavebních materiálů a technologií s názvem STAVITEL 2014. Přináší mnoho inovací, na které se návštěvníci mohou těšit.

Předchozí ročníky výstavy Stavitel prokázaly opodstatnění a budoucnost této veletržní akce. Především je to potřeba firem úspěšně se prezentovat a představit novinky a vylepšení svých výrobků nebo služeb. V této době, kdy se firmy v oboru stavebnictví přetahují o každého zákazníka, přináší veletrh Stavitel srovnání, pomoc s výběrem stavebních materiálů atd. Odborníci, podnikatelé, majitelé stavebních firem, projektanti a pracovníci stavebních profesí, ale i lidé, kteří staví nebo které teprve čeká přestavba či rekonstrukce bydlení, zde pravidelně hledají inspiraci a možnosti řešení jejich stavebních záměrů. Na své si přijdou i lidé, kteří shánějí třeba jen drobnosti k renovacím či přestavbám, stejně jako domácí kutilové a chalupáři.

Soutěž SUSO

Nepostradatelnou a divácky atraktivní součásti výstavy je i tradiční soutěžní prohlídka řemesel SUSO. Jsme rádi, že můžeme navázat i na tradici celorepublikové soutěže žáků SOŠ a SOU v oboru instalatér. Hlavním organizátorem soutěže je Cech Instalatérů ČR, partner výstavy Stavitel.

Propojení veletrhu STAVITEL s dalšími výstavami

Mezi nejvýznamnější inovaci veletrhu patří propojení veletrhu STAVITEL s oborově blízkými výstavami, kterými jsou SVĚT BAREV a LIGNA BOHEMIA. Ve stejném termínu tak návštěvníci jistě ocení veletrh SVĚT BAREV, zaměřený na barvy, laky a příslušenství. Mohou se inspirovat v nových trendech designu i postupů a technologií.

Významná výstava LIGNA BOHEMIA je zaměřená na dřevoobráběcí stroje, truhlářské nářadí, spojovací materiály a další technologie pro zpracování dřeva. Každoročně se jí účastní přední výrobci v oboru. Tato výstava se představí v nové moderní hale C, která svými dispozicemi plní nejnáročnější kritéria dnešního výstavnictví.

Doplňková výstava KOMUNÁLNÍ TECHNIKA cílí na nakládání s odpady, recyklaci a údržbu vnitřních i venkovních prostorů.

Dovolujeme si Vás proto pozvat 20.–23. února 2014 na půdu výstaviště v Lysé nad Labem na další ročníky výstav STAVITEL, LIGNA BOHEMIA a SVĚT BAREV. Otevřeno vždy od 9 do 17 hodin.

Více informací naleznete na našich stránkách výstaviště v Lysé nad Labem.

Autor: Jan Wanner
Foto: Archiv veletrhu a redakce