Stone+tec 2018. Veletrh inovací pro kámen a s využitím kamene

Stone+tec, mezinárodní veletrh přírodního kamene a technologií pro kámen, v letošním, 20. ročníku spojuje inovace, know-how a inspiraci týkající se tohoto materiálu. Od 13. do 16. června budou firmy z celého světa ve výstavních halách norimberského výstaviště prezentovat materiál, techniku a příslušenství. Doprovodný program veletrhu Stone+tec 2018 zahrnuje přednášky, diskuze a zvláštní přehlídky, v nichž kámen ožije jako fascinující materiál, a které nabídnou tipy pro podniky budoucnosti.

Stone+tec je platforma pro obchod a setkávání evropského odvětví přírodního kamene. Nabídka pokrývá hlavní segmenty: náhrobky, stavebnictví, pomníky, design a techniku. Kameníci, odborníci na technické zpracování kamene, architekti a všichni, kdo s kamenem pracují, zde najdou vhodný materiál, technologie, příslušenství a služby. Téměř třetina vystavovatelů prezentuje materiály, tj. přírodní kámen v různých variantách nebo novátorské materiály. Program nově pojatého odborného fóra v hale 9 se zaměří na trendy ve stavebnictví a designu a kromě toho také na důležitou oblast hřbitovní architektury. V hale 9 bude letos navíc poprvé zahájena rozsáhlá přehlídka „Náš přírodní kámen – společně pro udržitelnou budoucnost”. 15 firem zde představí přírodní kámen z Německa a sousedních zemí. Druhá zvláštní přehlídka „Technika a chemie” osloví kamenické podniky, které chtějí posílit své odborné znalosti v oblasti kuchyňských pracovních desek.

Zastoupení České republiky

Česká republika je zastoupena 8 vystavovateli, na samostatných expozicích ve výstavní hale 12, prezentují svá technická zařízeni firmy Euro Masiv s.r.o. a Gestra CZ s.r.o. Ve výstavní hale 10 se nachází společná expozice, na které představí své výrobky společnosti: Granit Lipnice s.r.o., LAVARIS s.r.o., Metal Granit Letovice, SLEZSKÁ ŽULA spol. s r.o. a samozřejmě nechybí ani Svaz kameníků a kamenosochařů ČR. Seznam všech vystavovatelů naleznete na www.stone-tec.com.

Nejdůležitější informace pro návštěvníky

Veletrh Stone+tec je otevřen od středy 13. 6. do pátku 15. 6. od 9.00 do 18.00 hod. a v sobotu 16. června do 17.00 hod. Vstupenky si mohou zájemci zajistit v předprodeji přes webový portál pořadatele: www.stone-tec.com.

V případě vašich dotazů týkajících se veletrhu Stone+tec se můžete obracet na výhradní zastoupení veletržní společnosti v ČR, na společnost PROveletrhy s.r.o., info@proveletrhy.cz, tel.: 775 663 548, 775 663 700.

Autor: Ing. Naďa Lichte
Foto: Helena Hejhálková