Přidat na Seznam.cz Přidat na Google News

Strážci domácího tepla

Vchodové dveře přestavují po dlouhá léta vizitku našeho domu. Při jejich výběru se tedy vyplatí věnovat pozornost nejen atraktivnímu vzhledu, ale také dlouhé životnosti, tepelněizolačním vlastnostem, jejich bezpečnosti nebo nenáročnosti na údržbu. Při sledování uvedených kritérií zaujme novinka od společnosti Hörmann – ocelové vstupní dveře ThermoLine.

K velkým přednostem těchto dveří patří vynikající tepelněizolační vlastnosti. Výbornou izolaci zajišťuje dveřní křídlo tloušťky 46 mm, které se skládá ze dvou ocelových plášťů o tloušťce 0,55 mm nasazených na izolačním rámu. Únikům tepla dále zamezuje vnitřní výplň z polyuretanové pěny vysoké hustoty (45 kg/m3). Dokonalou ochranu vůči povětrnostním vlivům podtrhuje kvalitní dvojité těsnění instalované po obvodu dveřního křídla a přídavné utěsnění rohů v prostoru nohou.

Pozadu nezůstává ani design dveří. Díky možnosti výběru ze široké škály provedení navíc pomohou dotvořit osobitý výraz domu. V nabídce je osm motivů včetně různých variant s prosklením, jež jim propůjčuje originální vzhled. Pro dokonalé sladění dveří s fasádou nebo garážovými vraty lze vedle standardní bílé volit také z množství barevných odstínů. Povrchová úprava z pozinkované oceli odolávající korozi zaručí, že dveře budou vypadat skvěle i po dlouhodobém používání.

Ke standardnímu vybavení dveří ThermoLine patří zámek s profilovou cylindrickou vložkou, jenž umožňuje spolehlivé vícenásobné uzamknutí. Na přání je možné dveře doplnit také přídavným západkovým zámkem. Dodávají se v provedení s dřevěnou nebo ocelovou zárubní a rozměrech 875 – 1250 × 1900 – 2250 mm. V nabídce je také široká škála doplňkového příslušenství. Pořídit je lze za velmi příznivou cenu již od 11 000 Kč bez DPH. Více informací na www.hormann.cz

Tip: Obzvláště elegantním a ušlechtilým dojmem působí kombinace dveří ThermoLine v odstínu CH 703 se strukturovaným povrchem a garážových vrat ve stejném provedení.

Autor: Soňa Langerová
Foto: Archiv firmy Hörmann