Střecha či fasáda, která slouží po generace

Jen některé střešní a fasádní materiály mají natolik vynikající tvarovatelnost, aby vyhověly požadavkům architektů či investorů i u těch nejnáročnějších stavebních záměrů. Jedním z takovýchto materiálů je RHEINZINK, určený pro pokrývání střech a opláštění fasád. Vedle ryze technicko-ekonomických předností, jako je například životnost střechy, která se zde i za nepříznivých vnějších vlivů počítá na 80 - 100 let, jsou to rovněž hlediska estetická, která předurčují RHEINZINK jako výrazný prvek architektury.

RHEINZINK-massiv; bezúdržbový střešní odvodňovací systém
Nezbytnou součástí každé střechy je kvalitní systém odvodnění. Pod obchodní značkou RHEINZINK-massiv se skrývá bezúdržbový střešní odvodňovací systém, složený z rozměrově a technologicky precizně vyrobených klempířských hotových dílů jako – žlabů, svodových rour, spojovacích a upevňovacích dílu včetně příslušenství. Nejenom že je toto řešení hospodárné, ale zároveň skýtá i dlouhou životnost.

Titanozinková slitina nejvyšší kvality
RHEINZINK je titanozinková slitina nejvyšší kvality. Základ tvoří čistý zinek se stupněm ryzosti 99,995 % s příměsí mědi a titanu. Tavba suroviny, lití, válcování a navíjení hotového materiálu do svitků probíhá v jediném nepřerušeném výrobním cyklu. Patentovaná širokopásová kontinuální licí a válcovací výrobní linka zaručuje ustálenou a prvotřídní jakost vyráběného materiálu. RHEINZINK nepotřebuje nátěry, údržbu ani čištění, je odolný proti UV-záření, je nehořlavý a při zpracování dle technologických podmínek nekorodující.
Všechny výrobky RHEINZINK jsou vyrobeny z téhož materiálu v přírodní povrchové úpravě »leskle válcovaný« nebo »předzvětralý«, který je již z výroby opatřen typicky modrošedým vzhledem patiny.

V prvé řadě ekologie
Při vývoji každého materiálu se v prvé řadě dbá na ekologii. Je-li však materiál přírodní, jeho předpokladem je prvotřídní recyklovatelnost, což u materiálu RHEINZINK představuje 90 %. Na základě podrobného vyhodnocení celkového cyklu životnosti – od těžby suroviny, přes výrobu, použití, až po samotnou recyklaci je RHEINZINK certifikován AUB jako materiál neškodný životnímu prostředí.

Punc kvality
Vysoká úroveň výroby je zaručována soustavnými kontrolami a laboratorními testy. Chemické složení, mechanicko-technologické vlastnosti a materiálové tolerance jsou nepřetržitě prověřovány. Udělením pečeti QUALITY ZINC a certifikací DIN EN ISO 9001 splňují výrobky RHEINZING požadavky nejvyšší kvality.

Společnost RHEINZINK GmbH & Co. KG se sídlem v Datteln na okraji Porúří založená v roce 1966 jako první evropský výrobce v oboru stavebního klempířství, nahradila tradiční tzv. paketovací způsob válcování zcela novou moderní metodou širokopásové kontinuální licí a válcovací výrobní linky. Společnost je zastoupena v 17 zemích světa a mimo jiné i v České republice.
Autor: Simona Taha
Foto: Archiv firmy